Врез: Бо це — колиска народних звичаїв, української літературної мови, край славетних історичних подій та унікального культурного надбання. А тепер — ще й туристичних відкриттів!  
Країна: Україна

Бо це — колиска народних звичаїв, української літературної мови, край славетних історичних подій та унікального культурного надбання. А тепер — ще й туристичних відкриттів!

Кожен, хто сюди приїде, знайде те, що закарбується в приємних спогадах. Унікальні та креативні музеї й заповідники, яскраві фестивалі та неймовірно смачна гастрономія — тут є все...

 

Переграйте Полтавську битву

Хто не чув про цю подію європейського масштабу за участю шведської армії Карла ХІІ, українського козацького війська під орудою гетьмана Мазепи та російської армії Петра I? Доторкнутися до пам’яток, глибше поринути в її історію та навчитися заряджа­ти гармату можна в Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавсь­кої битви», що в обласному центрі. Це єди­ний в Україні об’єкт культурної спадщини, який входить до Міжнародної асоціації вій­ськово-історичних музеїв при ЮНЕСКО. Тут чекають: рідкісна колекція зброї та до­кументів XVIII століття, живопис, археологічні знахідки, давні карти, сучасні шоу доповненої та віртуальної реальності й аудіо­екскурсії сімома мовами.

https://battle-poltava.org

 

Зліпіть глечик в Опішному

Національний музей-заповідник укра­їнського гончарства в селі Опішне — єди­ний у нашій країні заклад, який став все­українським центром дослідження, збере­ження й популяризації гончарської спадщини України. Глиняні скульптури різних митців, країн, епох і стилів, величезна огля­дова територія, неймовірної краси краєви­ди, фотолокації, цікаві фестивалі... Можна самому виготовити і взяти на згадку суве­нір з гончарного серця України.

https://opishne-museum.gov.ua 

 

Погостюйте в Гоголя

Усі, хто прагне розкрити таємниці життя і творчості генія, мають побувати на його батьківщині —у Національному музеї-за­повіднику Миколи Гоголя. Будинок, подвір’я і ставки, парк-сад із гротом бажань зберігають дух гоголівської родини та захоплюють театралізованими екскурсіями. Вас зустрінуть матуся письменника і персо­нажі його творів, пригостять медом з пасіки Рудого Панька й духмяним чаєм за рецеп­тами самого Миколи Васильовича. Побу­вайте в описаній Гоголем Троїцькій церкві в Диканьці, а також у Великих Сорочинцях, де відбувається славетний ярмарок.

http://gogol-museum.org 

 

Погляньте з неба на Скіфію

Прихильників масштабних арт-проєк­тів, активного відпочинку та етнодрайву в серпні запрошує феєричний «Гелон-фест» на території найбільшого в Східній Європі поселення скіфської доби — Більського городища. Тут побачите археологічні роз­копки, реконструкції скіфських боїв, кінні шоу, виступи фолькметал-гуртів. А для лю­бителів екстриму є політ на паратрайку — унікальна можливість оглянути Більське городище з висоти пташиного лету.

https://bilsk.com.ua 

 

Скуштуйте галушок

У Полтаві звели пам’ятник галушці, у музеях цитують присвячені їй рядки класи­ків, на честь неї проводять фестиваль... Час­тування галушками — обов’язковий елемент турпрограми. У полтавській галушковій мануфактурі можна скуштувати кла­сичні й авторські страви з відкритого вогню і стати творцями власних гастрономічних шедеврів. Смакуйте Полтавщину!

https://komora.postershop.me