Врез: Домінікана вийшла з карантину і готується до хвилі відкладеного попиту. Що в країні нового після карантину та як тут дбають про безпеку? Розповідає Галина ЛИСЕНКО, представник Міністерства туризму Домініканської Республіки.
Країна: Домінікана
Автор: Віктор Сидоренко

— Пані Галино, ще в липні Домінікана знову почала приймати туристів. Як пішли справи? Як стимулює­те наповненість турпотоку?
— Так, туристичний сектор почав відновлення 1 липня, коли відкрилися на прийом гостей міжна­родні аеропорти країни. За місяць вони прийняли близько 900 рейсів — 20% показника до пандемії. У липні відкрилося близько 29% готельного фонду Домінікани. До кінця року плануємо вийти на 50% заповненості готелів. Багато це чи мало? Ми опти­місти, і вважаємо пляшку напівповною. (Сміється).
Міністерство туризму активно веде просвітниць­ку діяльність завдяки спецпроєктам у медіа, зокре­ма в соціальних мережах, які в період карантину для багатьох є «вікном у світ». Стараємось якомога ціка­віше розповідати про країну. На новій інтернет-плат­формі www.drtravelcenter.com знайдете відповіді на всі запитання про поточну ситуацію.
Що ж до маркетингових заходів, то міністерство завжди відкрите для діалогу і співпраці з туропера­торами. Не здійснюємо фінансової підтримки рей­сів, натомість ефективно діємо в межах спільних маркетингових медіапланів: запускаємо digital-про­єкти, активно працюємо з інфлюенсерами, шукає­мо можливості для outdoor-активностей.
Окрім того, готелі країни пропонують гостям ви­гідні пакети і пільгові умови щодо можливого пере­несення дат перебування.
— Чи змінилися ціни на відпочинок?
— Загалом вони на допандемічному рівні. Й абсо­лютно всі готелі — від невеликих сімейних до вели­ких мереж — пропонують цікаві спеціальні умови.
— Чи вже діють якісь чартерні програми з України?
— Так, вони починають відновлюватися. 6 жовтня стартує «Anex Tour» із польотною програмою Київ — Ла-Романа. Зручними для українців, скажімо, і рейси «Air France» до Домінікансь­кої Рес­публіки, що відкрилися 2 вересня.


— Вихід країни з карантину відбувався за якимось єдиним планом?
— Безумовно. Загальнодержавний план складав­ся з чотирьох етапів, перший розпочався 20 травня. Кожний етап тривав мінімум два тижні, а неодмін­ною умовою переходу до наступного стали позитив­ні зміни співвідношення кількості випадків одужан­ня і нових захворювань. Нашим головним пріорите­том була максимальна довіра туристів до безпечнос­ті поїздок.
— Чи існують державні програми підтримки тур­сфери після карантину?
— У владних колах активно обговорюють зниження до 31 березня 2021 року аеропортового збору з 62,60 до 40 доларів на пасажира, зменшення став­ки податку з 18% до 8% на промислові то­вари і послу­ги у сфері туризму, коригування тарифу на електро­енергію для турпідприємств, створення на основі державних ресурсів цільового фонду на 10 мільйонів доларів США для просування туризму. Останній реалізовуватиме надзвичайну програму відновлен­ня туристичного сектору в умовах панде­мії, яка дія­тиме саме до 31 березня. Плюс Міністер­ство туриз­му продовжує підтримку туроператорів у спільних маркетингових кампаніях.


— Як туристичні структури пережили вимушену паузу?
— Більшість успішно скористалися нею — онови­ли готелі, розробили нові послуги. Не зупинялось і будівництво нових закладів. Наприклад, лише у травні Рада з розвитку туризму Домінікани узгоди­ла створення 862 нових номерів з інвестиціями на понад 107 мільйонів доларів.
16 домініканських готелів узагалі не припиняли роботу весь цей час для тих, хто не встиг поверну­тися до своїх країн перед закриттям кордонів.
— Які нові правила допомагають гостям зберегти своє здоров’я і відновити його на курортах?
— Мінохорони здоров’я прийняло чіткий про­то­кол, який гарантує безпеку туристів, він обов’яз­ко­вий для всіх надавачів турпослуг. Це результат спіль­ної роботи різних держструктур і приватного сектору.
В аеропортах у багатьох зонах встановлено тепло­візори, у зоні реєстрації діють пункти медичного моніторингу та надання першої допомоги. Збільшено кількість стійок і терміналів для реєстрації посадкових талонів, посилено дезінфікування всіх зон, є розмітка для дотримання соціальної дистан­ції. Розроблено дії персоналу на випадок надзвичай­них ситуацій.
На пляжах стежать за кількістю відпочивальників з огляду на дотримання між ними дистанції у два метри. А ось носіння медичних масок не обо­в’язкове. Дотримуються дистанції й у басейнах, об­межено використання плавучих іграшок, трамплінів тощо, перед входом у водойму всі дезінфікують руки і приймають душ. Заради безпеки запроваджу­ються невеличкі, але дієві ноу-хау.
Різноманітні готельні бренди розробили й влас­ні правила для «постковідного» періоду.


— Які вимоги щодо епідеміологічної безпеки висуваються до туристів?
— Для в’їзду до країни потрібна довідка про негативний аналіз на COVID-19. Відповідну медичну пробу можна безкоштовно зробити просто в аеропорту. Також прибулі мають заповнити формуляр із медичною інформацією разом із митною та мігра­ційною анкетами.
— Чи змінилися вподобання туристів у сенсі екс­курсій і розваг?
— Після тривалої ізоляції всі прагнуть будь-що змінити обстановку, вирватися на природу, розсла­битись у водах моря. Люди частіше віддають перевагу одній поїздці замість кількох, зате роблять її максимально насиченою.
Популярнішими стали кемпінги й екоготелі, яких по країні безліч. Особливо — нестандартні курорти з можливістю проживання в особливих розкішних наметах (глемпінг), готелях на водних каскадах…
Шукачі пригод із задоволенням вирушають по джунглях і пляжах на багі, центром таких екскурсій є Пунта-Кана. Дарують яскраві враження зіплайни — «польоти» на тросах над лісами, горами і водоспадами.
Не забувають і про культурний туризм. Санто-Домінго з його Колоніальною зоною залишається фаворитом незалежно від пори року та ситуації у світі. Гості відвідують місто по кілька разів. Серед іншого є можливість історичних екскурсій на велосипедах і трайках. До речі, туристичний кластер Санто-Домінго розробив свій протокол безпечного відвідання.
— Коли, на вашу думку, туристична сфера Домінікани зможе відновитись остаточно?
— За словами міністра економіки, планування та розвитку Хуана Аріеля Хіменеса Нуньєса, 2021 рік може стати одним із найуспішніших для туристичної галузі в Домінікані. Адже вона є серед країн, які найефективніше впоралися з пандемією COVID-19, зможе й однією з перших подолати наслідки пандемії.
Від себе додам, що відкладений попит на відпо­чинок може стати справжнім викликом для Домінікани, але ми будемо готові. Скажу туристам: не відкладайте відпочинок, саме зараз будете найдорожчими гостями!

visitdominicanrepublic.ru

www.godominicanrepublic.com/ru/