Країна: ОАЕ

Коли одні двері перед вами зачиняються, неодмінно відчиняються інші. Коли більшість країн на локдауні, #Об’єднаніАрабськіЕмірати гостинно відчиняють свою браму для мандрівників з усього світу. Восени #AirArabia відкрила два регулярні рейси з України, а Департамент туризму емірату Шарджа запросив український медіадесант до себе на гостину. На мій погляд — по-східному мудро та прогресивно як для «консервативного» емірату. Видно, що «культурна столиця арабського світу», якою ЮНЕСКО вперше визнала її 1998 року, стратегічно усвідомлює, що в умовах пандемії ліпше вжити ідеальних захисних заходів, ніж заморозити туристичну галузь, яка є пріоритетною для емірату.
З моменту прильоту в оновлений аеропорт Шарджі — після проходження антисептичних коридорів, безкоштовного ПЦР-тестування, сотень знаків з нагадуванням про keep distance та носіння масок — реально відчуваєш турботу і повну безпеку. До того ж скрізь: на «чекіні» в готелі, на сафарі в пустелі, навіть на екскурсії у 20 (!) музеях!


Шарджу величають містом музеїв. Особисто я встигла відвідати менше половини, але ті, що побачила, вразили інноваційністю та масштабністю. Чого вартий лише абсолютно новий #BuhaisGeologyPark — а-ля космічна станція серед пустелі.
Must visit, навіть якщо ви далеко не геолог.
Недарма Шарджа з 2014 року є «столицею ісламської культури», а з 2019-го — «міжнародною столицею книги». А міжнародну книжкову виставку «Sharjah International Book Fair» (SIBF) започатковано ще 1982-го. Одне слово, якщо ви книголюб, тоді save the date найбільшої книжкової події в арабському світі: 3–13 листопада 2021 року.
Сподіваюся, до того часу вірус буде подолано, і людство зможе сповна насолоджуватися туристичними принадами.


А їх тут, на Аравійському півострові, де понад 7000 років Шарджа є головним центром торгівлі та культури, — цілий калейдоскоп!
Географічно емірат є третім за розміром в ОАЕ, а місто Шарджа — третє в країні. Проте із семи еміратів Шарджу визнають однозначно першою та найкращою для сімейного відпочинку. Сухий закон, відсутність клубів і барів, купа атракцій для дітей і дорослих, а головне — білосніжні пляжі та море кольору тіффані... Must have вихідного дня для традиційної арабської родини — приїхати до Шарджі та влаштувати собі пікнічок біля лагуни Халід, відвідати штучний острів Аль-Нур із його колекцією метеликів (500 видів) або ж усією родиною порибалити в Перській та Оманській затоках. Між іншим, саме з узбережжя Шарджі туризм ОАЕ почав розвиватись у 1980-х роках.


Багато готелів розташовані на першій лінії. Хай де ви зупинилися, наприклад, у «Oceanic Resort & Spa Khorfaakan» — на східному березі Аравійського моря в місті Хор-Факкан чи в «Occidental Sharjah Grand» — на березі Перської затоки самого міста Шарджа, sea view буде на мільйон, тоді як ціна відповідатиме якості й заслуженим 4 зіркам. По п’ятизіркову розкіш — вам до модернового бізнес-готелю «Pullman». А ось по атмосферу «Тисячі й однієї ночі» — до легендарного «The Chedi Al Bait». В останньому кожний куточок є інстаграмним, а східна кава із золотим цукром та десертним платто — просто незабутньою.
До речі, цей готель розташований у найдавнішому районі міста. Рукою подати до Музею ісламської цивілізації, Музею каліграфії,
Археологічного музею, а ще — улюбленого для туристів найбільшого базару «Central Souq». Від прянощів, золота, парфумів і килимів на «Блакитному базарі», як його ще називають, очі розбігаються, та й східний архітектурний ансамбль вражає.


Побачити місто в усій величі можна з висоти пташиного лету, а саме — з оглядового колеса «Eye of Emirates». У 2018 році атракціон «переїхав» із району Аль-Касба в парк розваг «Al Montazah» — місце, де всім, незалежно від віку, приємно загубитися на цілий день. Один лише аквапарк займає 26 тисяч кв. м і входить до сімки найбільших у світі!
Якщо ж бажаєте вийти сухими з води у прямому сенсі… «Sharjah Art Foundation» у 2018 році відкрила унікальну інсталяцію «Rain Room». Раніше такі проєкти зреалізували в Лондоні, Нью-Йорку, Шанхаї та Лос-Анджелесі. Проте, на відміну від цих міст, у Шарджі арт-об'єкт працює цілий рік. Вийти сухими з-під тропічного дощу можна тепер тільки тут! 10-хвилинна атракція запам’ятається вам на все життя, обіцяю.


Так само, як і... побачення із Сатурном! Реальною планетою зі славнозвісними кільцями! Для цього треба здійснити захопливий годинний вояж пустелею, завітати на гостину до інноваційного археологічного центру Млейха, пересісти на суперпозашляховик і підкорити на ньому велику звивчасту червону дюну. Але, повірте, цей шлях вартий мети — романтичнішого заходу сонця я давно не споглядала! Також, здається, ще ніколи не куштувала смачнішої вечері, ніж у пустелі. Все тут ніби приправлене якоюсь магією. А на десерт — Місяць, Марс, Плутон і Сатурн, які можна розгледіти у величезний телескоп. Кажуть, побачити останні три планети — велика рідкість, тож якщо пощастить, вважайте, ви везунчик. Мені поталанило. Уперше в житті на власні очі побачила планети, про які досі тільки читала. Ладна була лишитись у пустелі на всю ніч і дочекатися сходу сонця. Адже «шарджа» в перекладі з арабської — це «схід» або «сонце, що сходить»...

#sharjah #visitsharjah #airarabia #flyairarabia #uae #mustvisit #mleihadesert #travelinfluencer #travelwithmarysyagorobets



Marysya Gorobets
#MC #TVhost #TravelInfluencer