Врез: Я Горобець мандрівний. Подорожі мене окрилюють. Незвідані місця — збуджують. Тож на запрошення Міністерства туризму Республіки Сейшельські Острови я одразу відповіла: «Yes». Тим паче, подорож випала на початок мого нового астрономічного року. Жаданішого подарунка Горобцю-travel-інфлюенсеру годі й шукати!
Країна: Сейшели
Автор: Марися Горобець
Фотограф: Марися Горобець, Tourism Seychelles

Я Горобець мандрівний. Подорожі мене окрилюють. Незвідані місця — збуджують. Тож на запрошення Міністерства туризму Республіки Сейшельські Острови я одразу відповіла: «Yes». Тим паче, подорож випала на початок мого нового астрономічного року. Жаданішого подарунка Горобцю-travel-інфлюенсеру годі й шукати!


11 годин комфортного лету за маршрутом Київ – Доха – Мае на крилах найкращої авіакомпанії світу @QatarAirways — і ось мій перший схід сонця в моєму новому році з келихом шампанського в руках, океаном у ногах і WI-FI на борту!
За пів години до приземлення поринаю в Google Maps, освіжаю в пам’яті скіли про найменшу (455 кв. км)суверенну державу Африки. І поки роздивляюсь онлайн 115 островів, в ілюмінаторі офлайн починають з’являтися перші намистини з граніту. Сейшели — єдині у світі гранітні океанські острови,які разом із кораловими формують архіпелаг.


На екранах з’являється пункт призначення — острів Мае. Він же — культурна столиця. Він же — економічний центр. Він же — найбільший (аж 28 на 8 км) острів архіпелагу з однією з найменших столиць світу, Вікторією. Він же — володар розкішних 68 пляжів. Він же...
Нарешті навстіж відчинилися двері катарського авіавелетня і... бачили потім українського Горобця на пальмах усіх 115 Сейшельських островів! Ну ок, мінімум на трьох. Це якщо дотримуватись офіційної програми міністерства. Принади Мае, Прасліну та Лa-Дігу на найближчі 10 днів опинились у моєму розпорядженні.


Три острови — ніби ті три скрині з природними та лакшері-скарбами. Усе, тепер я Джек Горобець!
Між іншим, у піратів чудовий смак. Саме вони першими пригледіли Сейшели, після того, як у XVI столітті на острови натрапив Васко да Гама.
Більш-менш регулярно жити на островах почали з XVIII століття: спочатку французи, а потім британці.
Тож рух у країні тепер лівобічний, а розмовляють тут франко-англійським суржиком. Разом із креольською офіційних мов три, але остання в особливій повазі, навіть інститут її є! Може, стати експерткою із сейшело-креольської?! Розповідатиму нею, як 1976 року острови стали незалежною республікою, а мандрівники з усього світу стали залежними від їх флори та фауни, піщаних узбереж, дивовижно прозорої води та ідеального клімату. Рай, як не крути. Місцеві навіть вірять, що горіх пальми сoco-de-mer був тим самим забороненим плодом, через який Адама та Єву було видворено з райського саду!
Це відома «кокодупка» вагою зо 20 кіло. Виходить, не яблучком вона його спокушала?!


Не знаю, яким був Едем, але моє перше місце призначення — «Four Seasons Resort Seychelles» на острові Мае, — могло б стати його прототипом. На Сейшелах — це один з найдорожчих готелів з одним із найкращих пляжів, Anse Petite. І його дозволити собі може кожен: пляж вільний для всіх! Що може бути кращим після перельоту, ніж пройтися пісочком, який мов борошно — вищого гатунку, й омитись у водах кольору тіфані?!
А я вам скажу що — це спа! Після процедур ти неначе щойно народилася. У моєму випадку так і є, бо ж день народження…
Кожний тут знайде собі ідеальний спосіб розслабитися: поніжитися під пальмами, практикувати дайвінг, снорклінг, серфінг... Останній — найкращий на пляжі Anse Intendance. Відчуваєш усю міць океану.
А ось на Anse Takamaka, який місцеві вважають найкращим пляжем Мае, — усю міць однойменного сейшельського рому . Кілька крапель у кокос — і у вас найсмачніший коктейль ever.


Кожен острів архіпелагу унікальний по-своєму. По одному повзають гігантські черепахи, над іншим кружляють дивні птахи, узбережжя третього тішить унікальними рибами й кораловими рифами.
На відстані 4,5 км від Мае я відкрила для себе райський куточок «три в одному», на якому зібрано 2/3 фауни Сейшельських островів і який свого часу став домом для Брендона Грімшоу. Потрапивши сюди в 1960-ті, англійський журналіст придбав Moyenne Island за якихось 12 000 доларів. Аж 50 років прожив цей робінзон на острівці, обравши самоізоляцію і працю задля збереження природи: 16 тисяч дерев, 4,5 км стежин, 120 черепах! Один арабський шейх пропонував за острів мільйон доларів, але Брендон відмовився.
І подарував своє володіння країні. У 2008 році воно стало частиною нацпарку Святої Анни.
15 хвилин на човні — і селфі з однією з муаєнських черепах у вас в колекції.


А заради фото з «кокодупкою» я перелітаю (15 хвилин) з Мае на острів Праслін літаком місцевих авіаліній. За бажання ці 40 км можна подолати за годину човном або ж за 25 хвилин гвинтокрилом.
Праслін — другий за розміром острів Сейшельського архіпелагу. Первозданна природа робить його одним із найпривабливіших місць у світі. Тут усі дороги ведуть до Vallee de Mai National Park — Травневої долини зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. І саме Праслін є батьківщиною ендемічної пальми сoco de mer. Її зображення можна побачити на сейшельському гербі, а тепер і в моєму паспорті.
На 30-метровій пальмі росте до 70 здоровецьких горіхів. Доглядачі сoco de mer на роботу ходять у захисних касках. Визріває горіх сім років на «жіночій» пальмі. «Чоловічу» легко впізнати за статевими ознаками. Науковці досі гадають, як відбувається запилення. Версія нашого гіда — через ящірок.
Свій вік сейшельські пальми, як істинні жінки, теж тримають у секреті — п'ять століть, плюс-мінус…


Хотіла придбати ендемічний горішок, але ціна виявилася від €300 за штуку. Краще свою дупцю покачаю та приїду ще на острів Праслін. Тим паче, що чорного папуги, який мешкає лише тут, Горобець так і не зустрів…
Зате на терасі моєї розкішної вілли «Raffles Seychelles» чекав… червоний мадагаскарський птах фуді!
Як він тут опинивсь, якщо Мадагаскар за тисячу кілометрів? Хоча логічно: фуді, як і горобець, — невибагливий, йому достатньо найкращого! Як-от комплексу «Raffles Praslin Seychelles», що розкинувся на 30 га у затишній бухті, серед тропічних садів і гранітних скель. Його білосніжний пляж омивається теплим океаном.


Світанок під пташиний передзвін здався магічним. А на захід сонця всі прямують на пляж Ансе-Лаціо, що на півночі острова. За версією «Lonely Planet» — він один із найкращих на архіпелазі.
Тоді як у рейтингу 50 найдивовижніших пляжів світу британське видання «The Guardian» присудило перше місце Анс-Сурс-д'Аржану на острові Ла-Діг. Як бачите, Сейшели з рейтингів не сходять. Ла-Діг від Прасліна — за 7 км, по воді це 15 хвилин поромом. І ось я на острівці площею 38 кв. км.
Буяння природи, прозорий океан, коні на вільному випасі, старі дерев'яні будинки, волові запряги — колись єдиний тут вид транспорту. Сьогодні ж острів схожий на Амстердам тут сотні велосипедів.
На острові живуть найбільші у світі черепахи — слонові. Тут-таки розташувалась єдина збережена колонія райських мухоловок.
Лежачи в пальмовому курені на «найдивовижнішому» пляжі й потягуючи сік із кокоса, ловиш себе на думці, що справді — ось воно, щастя, тут і зараз, у моменті!

#Followmeto #Seychelles #VisitSeychelles #Mahe #Praslin #LaDigue #TravelwithMarysyaGorobets #QatarAirways #Internationaltourism #besthotel #Fourseasons #Mangohouse #Kempinski #Raffles #Acajou #Cocodemer

Marysya Gorobets

#MC #TVhost #TravelInfluencer