Країна: Австрія
Автор: Марися Горобець
Фотограф: Марися Горобець, Paznaun Ischgl TB

Діставалася бюджетно — з «Wizz Air», найбільшою лоукост-авіакомпанією Центральної та Східної Європи. Вона літає до німецького аеропорту «Меммінген», який називають «розумним шляхом до 4 країн»: Німеччини, Австрії, Швейцарії та Ліхтенштейну. Тож я розумно вирушила звідти до Ішгля. І вам раджу: взимку «Wizz Air» літатиме до «Меммінгена» з Києва (ВТ, СБ) та Львова (ЧТ, НД).
Невеличке селище (1600 мешканців) є найвідомішим ком’юніті долини Пацнаун (Paznaun) у Західному Тиролі. Одна зона катання — дві країни: праворуч повернеш — Австрія, ліворуч — Швейцарія! На кожному кроці є вказівники й мапи, а ще — тисячі симпатичних лижників і сноубордистів, завжди готових усе показати, навчити...


Між іншим, ішгльська лижна школа вважається однією з найкращих в усіх Альпах. Мій інструктор Herbert Pircher почав викладати ще у 1983-му. Мені тоді було два рочки! Каже, це ідеальний вік, аби почати підкорювати гори! Що, власне, малеча тут і робить.
Шістдесят років тому навряд чи хтось міг припустити, що сільце Ішгль, загублене у сніжній долині Пацнаун, стане одним із провідних гірськолижних «магнітів» Альп. Історія курорту почалась у грудні 1963 року, а 1978-го великий гірськолижний регіон отримав назву «Silvretta Arena Ischgl /
Samnaun», ставши прикладом кооперації двох курортів, розділених державним кордоном.


Ішгль — Ельдорадо зимового спорту! Загальна пропускна спроможність витягів — 84 800 осіб за годину. Білий покрив гарантують 900 снігових рушниць і 36 снігових гармат. Триває постійна модернізація підйомників, яких тут 45. Бугельні «канатки» змінюються на «кріселки» із підігріванням, а 2–3-місні — на 6–8-місні з ковпаками від вітру та автоматичною системою відкривання. Розглядати краєвиди з них — саме задоволення!
Траси під свій рівень катання знайдуть і початківці, й експерти. Є і безліч позатрасових маршрутів, основний район катання — вище 2000 м. Узагалі ж висоти тут — від 1400 до 2800 м над р. м.У мене проявилася любов... до бігових лиж! Серед тирольських гір прокладено понад 60 кілометрів ідеальних рівнинних трас!
Окрім того, в Ішглі на вас чекає безліч яскравих подій. Від славетних концертів «На вершині» зі світовими хедлайнерами до урочистого закриття зимового сезону в травні!


Треба насолоджуватися життям на повний... шлунок! Ну, в тому числі. На один Ішгль припадає 25 кухарських «ковпаків» від «Gault & Millau». Неодмінно завітайте до одного з 8 закладів із цими відзнаками. Особисто я встигла побувати лише у #FlianaGourmet (3 «ковпаки»), тоді як легенди ходять і навколо #Stu..va (4 «ковпаки»). А ще ж є сотні атмосферистих барів із відкритими терасами, де від одного тільки краєвиду йде обертом голова! Важливо вчасно зупинитися, бо глінтвейн тут, як і все навколо, магічний!
Відчуваю, що скоро повернуся до тирольського Ельдорадо. І вас запрошую!

#ischgl #relaxifyoucan #skilover #traveltheworld #travelblogger #dreambig #livelovetravel #travelwithmarysyagorobets #wizzair #memmingenairport

Marysya Gorobets

#MC #TVhost #Travelinfluencer