Врез: На батьківщині хайкінгу в Швейцарії — понад 65 тисяч кілометрів піших маршрутів, а це півтора оберта навколо Землі!
Країна: Швейцарія
Автор: Марися Горобець
Фотограф: Марися Горобець

«Кращими від гір можуть бути лише гори, на яких я ще не бувала», — подумала я і з радістю прийняла запрошення від Офісу з туризму Швейцарії www.myswitzerland.com на HIKING IN STYLE.
На батьківщині хайкінгу — понад 65 тисяч кілометрів піших маршрутів, а це півтора оберта навколо Землі! Завдяки чудовій транспортній мережі «Swiss Travel System AG» легко дістатися до відправної точки свого маршруту гірською залізницею, автобусом або кабельним підйомником. А з моїм І класом #swisstravelpass — ще й безкоштовно потрапити до понад 500 (!) музеїв країни.
Але на мене чекали високогірна долина Ленцергайде та гори кантону Тичино з романтичним Локарно, місцем проведення легендарного кінофестивалю.
І тут я збагнула. HIKING IN STYLE — це коли замість підборів і червоної доріжки — зручні «Helly Hansen» і зелені стежки в серці Тичино!
Тичино — найпівденніший кантон Швейцарії, де італійський стиль поєднався зі швейцарською якістю. Сонячних днів тут більше, ніж деінде у Швейцарії. Всюди зустрічають пальми та камелії! На честь останніх Локарно навіть проводить фестиваль. Соковиті долини з автентичними селами приваблюють хайкерів цілими родинами: Ascona Locarno — family destination!
З гори Кардада-Чиметта (1671 м) видно найнижчу та найвищу точки Швейцарії — озеро Маджоре та пік Дюфур (4634 м). На гору можна піднятися фунікулером, побудованим ще у 1906 році, далі — вагоном канатної дороги та крісельним підйомником. Краєвиди — хоч бери мольберт! Розумію Германа Гессе, який жив у селі Монтаньола 45 років і називав ці місця «останнім земним раєм Європи».

Після light-хайкінгу в Тичино на мене чекав hard-хайкінг у високогірній долині Ленцергайде,
що розкинулася на висоті 1500 м у німецькому кантоні Граунбюнден.
Горобець залетів сюди вперше, тоді як мандрівники почали опановувати регіон іще 1882 року, коли на базі тутешньої сироварні відкрився готель «Kurhause». Перший підйомник запрацював у 1942-му, а нині їх понад 50.
Сучасний Ленцергайде — поєднання розвинених спортивних можливостей із давніми традиціями альпійського села. Курорт входить до зони єдиного скіпасу з курортом Ароза.
250 км трас — рай для сноубордистів, фрирайдерів та лижників узимку, тоді як в інші сезони гори гостинно приймають у себе фанатів маунтинбайкінгу, параглайдингу та хайкінгу.
Стежки тут — на будь-які смак і вік. Дорогою зустріти можна теж кого завгодно: від «найщасливіших» швейцарських корів до найспритніших чорних білок. Останні заповнили весь ліс біля озера Гейдзее, що виблискує діамантом серед смарагдових гір! Найфотогенічніший вигляд у нього зверху, з маківки Лензенгорн (2906 м). Звідси відкривається ідеалістичний пейзаж — швейцарське природне розмаїття в усій своїй величі: гори, долини, озера, водоспади… Від гірського повітря аж паморочиться в голові.
Й не дивно — останнє йде на експорт! Швейцарський стартап «Swiss Alpine Air» уже кілька років продає гірське повітря з Альп за кордон: 47$ за 120 подихів!
Тож вдихаю на повні груди альпійське повітря, запиваю водою з гірського джерела і потайки загадую бажання #INLOVEWITHSWITZERLAND

#inLovewithSwitzerland #SwissTravelSystem #swisstravelpass #grandtraintour #Locarno #AsconaLocarno #familydestination #wellnessdestination #Tichino #Cardada #hotelBelvedereLocarno #hikinginstyle #Lenzerheide #hikinginstyle #reviermountainlodge #lakeHeidsee



www.myswitzerland.com

Marysya Gorobets
#MC #TVhost#TravelJournalist