Врез: На свою екзотичну батьківщину запрошує надзвичайний і повноважний посол Аргентинської Республіки в Україні Елена Летісія МІКУСІНСКІ.
Країна: Аргентина

Під великою рівниною Серенгеті, десь лише на глибині метра, захована суцільна кам’яна твердь Попрацювавши в Україні, я зрозуміла, що між нею та Аргентиною, попри відстані, є чимало спільного. І водночас тут дуже мало знають про туристичні можливості моєї рідної країни. А варто!



Як половина ЄС

Для мене Аргентина — це неозорі простори і велике роз­маїття природи. Здається очевидним, але мало хто замислюється про те, що країна за розмірами — як пів Європейського Союзу.
На півдні, де розкинулася Патагонія, природа постає в усій своїй красі та пишності. Там, на березі озера Науель-Уапі, посеред патагонських Анд чекає природна перлина — національний парк «Лос-Аррайянес» з унікальним лісом. Серед «візиток» Аргентини — пагорб Семи Кольорів у місті Пурмамарка, один із найгарніших і найнезвичайніших ландшафтів у світі. Величні гори Анди на заході, водоспад Ігуасу на північному сході, гори Сьєррас-де-Кордова у цент­рі країни, майже 5000 кілометрів Атлантичного узбережжя — все це одна й та сама країна, Аргентина.
Завдяки протяжності з півночі на південь країна має ледь не всі кліматичні зони: від субтропіків до приполяр’я, близь­кого до Антарктики. Льодовик Періто-Морено, який повіль­но сповзає в озеро, подарує вам одне з найдивовижніших і найзахопливіших видовищ у світі.



Буенос-Айрес: у ритмі танго

Наша столиця — космополітичне місто з неповторною атмосферою, традиційними кав’ярнями та популярними серед туристів школами танцю.
Одне з найбільш відвідуваних місць — кафе «Тортоні», засноване в 1858 році. Ще тоді люди збиралися тут потанцювати танго. Відвідувачами закладу були Борхес, Лорка, Ейнштейн, інші світові знаменитості.
Театр «Колон» — це неперевершена акустика, а також оперне мистецтво на рівні міланської «Ла Скала», паризь­кої — Ґарньє та лондонської Королівської опери. Відтоді, як 1908 року відбулася перша вистава, в «Колоні» працю­вали найвидатніші в історії диригенти, співаки: Герберт фон Караян, Марія Каллас, Лучано Паваротті, Пласідо Домінго, а серед інших — і наші земляки Ігор Стравинсь­кий та Соломія Крушельницька. Німецький тенор Йонас Кауфман так висловив­ся про наш столичний храм Мель­помени: «Найчарівніший театр із найдосконалішою акус­тикою в світі розташований у Буенос-Айресі — це театр «Колон», він справді дивовижний».
Серед вуличок колоритного району Сан-Тельмо шукайте старі церкви та перлини колоніальної архітектури. І саме там розташовані найвідоміші танго-зали та бари.
Незабутні враження може залишити і книгарня «Ель Ате­нео Гранд Сплендід», яку визнано найгарнішою в сві­ті. Її бу­дівлі, зведеній 1919 року як театр, присвячували славетні тан­го. Книгарня щороку приймає понад мільйон відвідувачів — по 3000 на день!



Смачні маршрути

Подорожі провінціями Мендоса та Сан-Хуан дарують уні­кальні гастрономічні враження. Не знали про цей бік Арген­тини? Країна є першим світовим виробником вина флагман­ського сорту мальбек. 1958 року Рено Пур’є, шанований вино­роб із Шампані, приїхав до Аргентини й біля підніжжя Анд виявив землі з винятковими пере­вагами для виноробства.
Зелений туризм, зокрема в центрі країни, дає змогу зупи­нятися в історичних місцях неймовірної природної краси. Можна насолодитися колоритом сільського життя й відкрити секрети приготування славетних аргентинських біфштексів на грилі.
Аргентинська яловичина — це бренд. Багато років її вважа­ють найкращою в світі завдяки професіоналізму ковбоїв-гау­чо і неозорим пампасам, де пасуться стада худоби найкращих порід.
Серед найвідоміших традиційних страв — «емпанади», виро­би з тонкого тіста з м’ясною начинкою. Вони бувають і з куркою, шинкою та сиром, і в численних овочевих варіантах.
Українська публіка знайомилася з традиційними аргентинсь­кими стравами на дегустаціях, а також майстер-класах із приготування емпанад у 2020 та 2021 роках у провідних ресторанах Києва та Львова. Але краще куштувати в Аргентині!



Свята всього на світі

Особливо пощастить, якщо в сільській місцевості потрапите на якісь народні свята, наприклад на Пачамаму. «Пача» — це «земля», «всесвіт», «світ», «час» або «місце», а «мама» — це мама. Церемонія вшанування Матері Всього відбувається 1 серпня на півночі Аргентини. Ритуали в кожному місті свої.
Карнавал Умаука проходить перед Великим постом у долині Кебрада-де-Умауака. Традиційне іспанське дійство поєдналось із місцевими ритуалами та костюмами. Видовище неповторне!
Національний фестиваль збору врожаю «Вендімія» — свято винограду, перетвореного на вино. У ньому беруть участь тисячі танцюристів і акторів. Подія поєднує мистецькі, світлові та зву­кові шоу. «Вендімія» вважається одним із п’яти найважливіших і найпопулярніших фестивалів на планеті.



Поло для України

Аргентина дуже спортивна. З одного боку, в ній відбуваються провідні заходи, а з іншого — там можна опановувати найрізно­манітніші види спорту й практикувати їх на світовому рівні.
Багатьом українцям не треба розповідати, що Аргентина є дворазовим володарем Кубка світу з футболу. А її збірна з регбі («Лос-Пумас») вийшла на третє місце в чемпіонаті світу. Дуже популярним став теніс завдяки турнірам серії ATP. Майже всі аргентинські гравці з поло — серед найкращих у світі, Буенос-Айрес щороку приймає чемпіонати світу з цього спорту.
У вересні 2019 року ми представили поло в Україні. Тоді відбув­ся перший матч на Кубок посла Аргентини. Результатом стали створення Федерації поло України, її включення до міжнародної федерації та співпраця з Аргентинською федерацією поло. Чудо­вий спорт — новий досвід і нові звершення!



Тут вас знають і чекають

Наші країни розташовані на протилежних боках Землі, проте їх багато що єднає. Насамперед — українська діаспора. Вона облаш­тувалася в Аргентині ще наприкінці ХІХ століття, коли країна розвивалася найвищими темпами у світі. Відбулося кілька хвиль української імміграції, дуже важливих для аргентинського життя та відносин між нашими державами. Нові громадяни стали невід’ємною частиною життя країни. Наприклад, підприємці україн­сь­кого походження є серед найвідоміших і найдавніших виробни­ків нашого традиційного трав’яного напою «єрба-мате».
До речі, 1921 року Аргентина єдиною в Латинській Америці визнала Українську Народну Республіку, а 1991-го вона першою на континенті вітала незалежність сучасної України.
І аргентинцям, і українцям притаманні тепла гостинність і любов до подорожей. Приємно, що у 2019-му кількість гостей з України зросла в Аргентині на понад 30 відсотків. Чекаємо но­вих українських хвиль — туристичних. Маємо чим здивувати!