Врез: Бад–Рагац — чи не найпрестижніший курорт у Швейцарії. Його провідний комплекс відпочинку «Grand Resort Bad Ragaz» поєднав високі досягнення оздоровлення, медицини та сервісу.
Країна: Швейцарія
Автор: Ірина Горобець
Фотограф: «Grand Resort Bad Ragaz»

Бад-Рагац зустрічає за годину їзди від Цюриха та за три — від Мюнхена. За 20 хвилин можна дістатися гірськолижних курортів Санкт-Морица та Давоса, за стільки ж — до князівства Ліхтенштейн.Рекомендує Парацельс

Місцевість із середньовіччя відома теп­лими цілющими джерелами. В ущелині Таміна їх відкрили ченці-бенедиктинці ще 1242 року. Правда, процедури тоді були не такі безпечні та комфортні, як зараз, — недужих на мотузках спускали на дно уще­лини й залишали там на тиждень. Легендарний цілитель епохи Відродження Пара­цельс дуже рекомендував термальну воду Бад-Рагаца. Значно пізніше, на початку ХVIII століття, тут побудували найперший водолікувальний курорт у Швейцарії, а в 1840 році дерев’яними трубами стали по­давати воду в Бад-Рагац, і село незабаром «стерло межу» з аристократичним світом.
«Блакитне золото» — так називають тер­мальну воду Бад-Рагаца. Вона корисна для всього організму. Зокрема, добре допома­гає щодо регенерації тканин, зміцнює імун­ну та нервову системи, знижує напружен­ня судин у ногах, активізує кровообіг, зни­жує артеріальний тиск, розслабляє м’язи, знімає біль...
За вмістом мікроелементів ця вода — найбагатша в Європі (420 міліграмів на літр). Температура її трішки вища від тем­ператури нашого тіла, тому купелі з нею по-янгольському ніжні.

Швейцарський гранд

Терапевтичний ефект від мінеральних вод став основою для створення одного з провідних європейських курортів — «Grand Resort Bad Ragaz». У люксових готелях ком­плексу пропонують медичні послуги най­вищого рівня, чудовий сервіс, гастрономію, спортивні розваги, гольф і культурні програми.
Тут два 5-зіркові готелі — «Grand Hotel Quellenhof & Spa Suites» і «Grand Hotel Hof Ragaz». Номери та сьюти виконано в різно­манітних стилях: з історичними мотивами, у традиціях елегантної класики, у домаш­ньому антуражі та в ультрасучасному, міні­малістичному. Є і спа-сьюти, кожний із яких має приватну спа-зону: парильню, гідромасажну ванну, сауну і крани з термальною водою. Вершина розкоші — це «Penthouse Suite» на два входи, площею 600 «квадратів», із приголомшливими гірсь­кими краєвидами.
Власне, «Grand Hotel Quellenhof» буде тимчасово недоступним навіть для улюб­ле­них клієнтів: він готується до святкуван­ня свого 150-ліття. Із цієї нагоди ведеться ре­новація вартістю 45 мільйонів швейцар­сь­ких франків. Відомий архітектор Клаудіо Карбоне та дизайнери з Нью-Йорка, Мадрида і Дубая готують щось надзвичайне! У всій красі готель зустріне гостей у липні.


Здорово і креативно

У комплексі «Grand Resort Bad Ragaz» діє спа-центр «36,5° Wellbeing & Thermal Spa». Він є членом престижної асоціації «Leading Spas of the World». На площі 5500 квадратних метрів до послуг гостей — цілю­щі води басейну «Helena» (34°C) і спортив­ного басейну (28°C), терапія за Кнейпом у гроті «Таміна».
Вам запропонують велике розмаїття ма­сажів і процедур медичної косметології. Серед іншого — ексклюзиви, такі як омо­лоджування з пілінгом виноградними кісточками чи «Подорож у світ звуків». Сяй­лива гра світла чекає у трав’яній лазні, при­крашеній кристалами «Сваровскі».
У «Grand Resort Bad Ragaz» створили власну культуру сну, яка передбачає широ­кий вибір подушок із найякісніших мате­ріалів на всі випадки життя: для читання і сну, антивікові з вітаміном Е, від потовиді­лення, від різних хвороб, з кінського волос­ся, найкращої вовни та соснової деревини, з лікувальними ароматами… Можна про­йти діагностику та лікування проблем сну!
У травні 2018 року «Grand Resort Bad Ragaz» відкрив чарівну спа-зону для всієї родини «Heidi». Її головною темою стала розповідь про дівчинку-сироту Гайді, ця історія зачаровувала малих і дорослих у всьому світі. Її авторка Йоганна Шпірі час­то гостювала у цих краях. Прекрасна казка про дівчинку Гайді, яка наповнила іншу людину своєю життєвою силою й допомогла впоратися з хворобою, добре відоб­ражає філософію «Grand Resort Bad Ragaz», де теж діляться енергією.
А ще для гостей комплексу діє вільний вхід до громадських терм Бад-Рагаца «Ta­mina». Це велика (7300 «квадратів») футу­ристична будівля зі своїми відкритими і критими басейнами, джакузі, вихровими ваннами, водоспадом, зворотною течією та панорамним басейном у саду.


Вершини медицини

Бувають випадки, коли оздоровлення та косметології замало. Команда високо­кваліфікованих фахівців визнаного в Євро­пі медцентру «Grand Resort Bad Ragaz» здій­снює повний комплекс лікувальних захо­дів в одній установі. Це і лікування, і про­філактика, і догляд, і диспансеризація. В основі підходу лежить поняття «багаторів­невості здоров’я».
Лікарі медцентру мають ледь не всі відо­мі медспеціалізації, серед них — «Діагнос­тика», «Стоматологія й імплантологія», «Гінекологія та фертильність», «Естетмедицина» і навіть «Китайська медицина».
Міждисциплінарна команда тісно спів­працює з лабораторією «Viollie», діагностичним центром «Radiologie Sudost» і цент­ром флебології Бад-Рагаца. Офіційний Швейцарський олімпійський медичний центр при цьому медзакладі поставив на ноги багатьох відомих спортсменів. А у вересні 2014 року відкрилася спеціальна клініка «Бад-Рагац» для стаціонарного лі­кування опорно-рухового апарату і психо­соматичної реабілітації.

Усі барви життя

На одному з найкращих курортів Євро­пи тусується дуже вимоглива та небідна публіка. Цікаво, що основу клієнтури (чи то пацієнтури) становлять саме швейцар­ці, які добре знаються на термах.
Вишуканій публіці — відповідне харчу­вання. Та ще й здорове. Ресторани курор­ту «Grand Resort Bad Ragaz» відзначені 58 балами за довідником «GaultMillau» та зір­кою «Мішлен». Страви — азійської, серед­земноморської, швейцарської та міжнарод­ної кухонь. Ресторан «Igniv» відкритий 2015 року великим прихильником кулінарних на­солод Андреасом Камінадою. Гості можуть потішити себе особливою гурман-подорож­жю на лімузині: дві гастрономічні точки Камінади і дві смачні події — вечеря з винами з великих погребів курорту в ресторані «Igniv», а наступного дня — обід у «Schauenstein Schloss Restaurant Hotel».


Разом із відомими нутриціоністами в ресторанах розробили збалансовані страви «Cuisine Еquilibrеe», що регулюють масу тіла і поліпшують самопочуття, підвищують розумові здібності й фізичну активність.
До речі, щодо активності. Узимку в Бад-Рагаці можна поєднати лікування з катан­ням на лижах, сноуборді, санчатах і ковза­нах. А в теплу пору року на першому місці — гольф. «Grand Resort Bad Ragaz» єдиний у Швейцарії має два власні поля, де прохо­дять міжнародні змагання, тренувальне поле та Гольф-академію. Чекають походи, скандинавська ходьба, верхова їзда, вело­прогулянки, польоти на параплані, трекінг, гірськолижний спорт… Гості можуть безкоштовно взяти електричні, гірські й дитя­чі велосипеди та гайнути, наприклад, до виноградників. До речі, через Бад-Рагац пролягає відома Рейнська велодоріжка на понад 1200 кілометрів. А шанувальники мотокласики покатаються на «Harley-Da­vidson» і «Porsche», теж безкоштовно!
Виставки, читання, вистави, концерти, жива музика в барі готелю — кожен знай­де собі естетське дозвілля. До речі, у люто­му в «Grand Resort Bad Ragaz» буде аж два фестивалі класичної музики — молодих і відомих виконавців (докладніше — в нашій рубриці «Подорож на подію»).
Прихильників шопінгу потішить розма­їття дизайнерських бутиків, магазинів у містечку й аутлеті неподалік. Можна також випробувати удачу у власному казино курор­ту — «найбільш дружньому» в Швейцарії.
Радимо оглянути найстарішу в Швейца­рії курортну будівлю у стилі бароко, старо­винний замок, церкву... А ще — виїхати підйомником на гірську вершину Піцол, де насолодитися краєвидами п’ятьох гірських озер і льодовика.
Сподіваємося, сил вам на все це стане після цілющих вод!www.resortragaz.ch