Коли учень готовий, приходить учитель! Тільки-но я запитала себе, що таке світ аюрведи, Всесвіт спрямував мене до Індії, в легендарну клініку «Kalari Rasayana»... І не просто на гостину, а на першу (сподіваюся, не останню) в моєму житті #panchakarma. Що це таке і з чим його їдять (правда, під час неї не їдять), я зовсім не знала. Власне, про природу п’яти елементів і вплив трьох дош лише чула. Добре, що хоч перед вильотом устигла закачати книжку Діпака Чопри «Аюрведа». У результаті переліт #AirArabia Київ – Шарджа – Тривандрум минув непомітно, а головне — пізнавально.
Дві години від аеропорту звивчастим штатом Керала, батьківщиною аюрведи, — і перед нами ворота у ведичний рай. Які гостинно відчинились... і надійно зачинилися за нами на найближчі 14 днів. Виходити за межі резорту категорично забороняється. А також — вживати будь-які власні харчі, медикаменти, алкоголь, палити, теревенити по телефону... Що я там писала про рай?!
Причому спочатку — ваш автограф, що з правилами ознайомлені, й лише опісля — check in в один із 22 сьютів. Яблучка та горішки вилучили, натомість видали термоси з гарячою водою, білосніжну форму, капці, зубну пасту та мило. «Welcome to Kalari Rasayana, Marysya!» — напис у номері, філігранно викладений з квасольки, мене розчулив до сліз. Добре, що майже одразу після прибуття я пройшла знайомство з лікарем і перші консультації. Як виявилося, це невід’ємна частина «аюрведичної експедиції»...
«Ваша пракриті — вата. Сильна, творча особистість. Але зараз ви надто крихка. Збуджена. У вас забагато вітру. Ми вас заспокоїмо, збалансуємо... аби не знесло дах. Ви, головне, довіртеся...».
Після такого «оптимістичного» діагнозу мені нічого й не лишалось, як довіритись, а головне — розслабитись. Останнє в наш час, мабуть, найскладніше. В «Каларі» це враховують, а тому все створено для тотального релаксу, медитації, фізичного та ментального очищення.
Найважливіше — дотримуватися програмного режиму, розписаного індивідуально лікарем під ваші потреби та запити. Раптом забули про сніданок, обід або вечерю — дзвіночком нагадають. Хвилина запізнення на процедури, які тут проводяться двічі на день, — одразу дзвінок у номер від вашого особистого терапіста, якого «видають» у користування на час перебування в клініці. Майже кожна процедура — в чотири руки. А таких тут 26 пар, вправних і професійних.
Серед «розваг» — прогулянки кокосовим гаєм, що розкинувся на 8 гектарах на березі озера, #кармайога — годування рибок, #нідрайога, що заміняє 4 години сну, медитації на вогонь, читання мантр, арт-терапія... Вільного часу практично немає. Ну хіба що під вечір.
Але після смачної аюрведичної вечері (котру, як і кожний прийом їжі, проводиш у тотальній тиші за своїм окремим столиком), заправленої заходом сонця, хочеться чимшвидше віддатися в обійми Морфея. Інших варіантів немає. На території клініки — повний целібат! Звісно, людського спілкування ніхто не відміняв: вечірні прогулянки вздовж озера з товаришами у щасті, обговорення стану, настрою, очікувань — абсолютний must have.
Що приємно, із 12 пацієнтів, які перебували на детоксі разом зі мною, більшість — молоді, здорові, активні, досвідчені фоловери аюрведи. В «Kalari Rasayana» вони далеко не вперше.
А це означає, що підхід працює. В його основі — превентувати причину, а не лікувати наслідки. Збалансувати душу, тіло та розум за рахунок внутрішнього оджису! Включити вогонь травлення. Виключити переживання та поспіх. Речі, на перший погляд, неможливі, з урахуванням сучасного стилю та темпу життя, проте після 14-денного перебування (а це мінімум), 5-етапного процесу очищення («панча» — це «п’ять»), пиття чудодійної олії гі, виходу всіх видимих і невидимих токсинів та шлаків... настає прозріння — людські можливості безмежні! Треба тільки знайти своє місце сили, виділити час на самого себе і дозволити Природі подбати про тебе.
«Каларі», я повернуся...
#журналміжнароднийтуризм #followmeto #kalarirasayana #kerala #india #ayurveda #панчакарма #індія #airarabia #аюрведа #пракріті #шіродхара #seasonshotels
Marysya Gorobets
#MC #TVhost #TravelJournalist