Врез: Про рівень медичних послуг у Німеччині розповідає Анна ВЕГЕН — лікарка,кандидат медичних наук, засновниця агенції «DeutschMedic GmbH» в місті Ессен (ФРН).
Країна: Німеччина

— Багато хто розглядає медичний туризм як VIP-сегмент у сфері подорожей. Чи такий він насправді?
— Наша компанія «DeutschMedic GmbH» уже 23 роки організовує обстеження та лі­кування в Німеччині. Головна відмінність німецької системи охорони здоров’я —су­часна страхова медицина, яка реально діє. А це означає повсюдну доступність високо­технологічної допомоги. Тож інтернаціональні пацієнти можуть пройти діагности­ку, лікування, реабілітацію належного рівня практично в усій країні. При цьому тари­ф­и єдині, оскільки визначені законодавчо.
Отже, моя відповідь: кожен наш закордонний пацієнт — це VIP, адже він отримує все найкраще в німецькій медицині, а наша компанія дбає про лікування та перебування за оптимальних умов.


— То що ж таке компонент «лакшері» в прагматичному плануванні лікувального процесу?
— Переважна більшість клінік має пала­ти підвищеної комфортності — зазвичай на окремому поверсі або в окремому кор­пусі. За доплату 90–200 євро на добу мож­на отримати палату більшої площі, різ­но­манітніше меню, косметичний набір, халат та інші додаткові послуги, залежно від кон­кретного закладу. Причому рівень сервісу не впливає на якість лікування.
До люксових можна віднести також по­слуги приватних установ, які позиціонують себе саме за таким класом. Здебільшого це клініки естетичної медицини, стомато­ло­гії, ортопедії, а також ті, що надають ком­плексні чекап-обстеження.
Що ж до немедичої частини, то тут «люкс» може починатися вже із зустрічі пацієнта просто в літаку і прискоренні формальнос­тей у VIP-залі аеропорту. Не проблема за­мови­ти чудовий сьют у сучасному готелі або ори­гінальні апартаменти в старовинному зам­ку. Для тривалішого проживання варто ви­найняти будинок або простору квартиру.


— Як пацієнтові потрапити на обстеження чи лікування в Німеччину?
— Починати треба із запиту, за можли­вості — з викладом історії захворювання. Спілкуємося з пацієнтом по телефону, від­повідаємо на запитання, надаємо письмо­ві пропозиції. Ми на зв'язку без вихідних.
— Що ви порадили б нашим читачам для їхнього здоров’я?
— Робіть спочатку для нього те, що мо­жете самі, адже чверть усіх хвороб пов’яза­на зі шкідливими звичками. Раз на рік про­водьте профілактичне обстеження — допо­можемо пройти діагностику в комфортабельних умовах, у виконанні провідних фахівців. Якщо виникне проблема, не впадайте в паніку і не вдавайтеся до само­лікування, це може коштувати життя. При­ймаючи рішення про відповідальний захід (онколікування, складну операцію), раджу продіагностуватись у незалежного фахівця. У період пандемії заочні консультації німецьких професорів допомогли багатьом нашим пацієнтам. І не забувайте, що ме­дич­ний туризм — це ще й естетична, спор­тив­на, реабілітаційна терапії, які в Німеч­чині теж на високому рівні.
Будьте здорові!


DeutschMedic GmbH

www.deutschmedic.de 
www.facebook.com/www.deutschmedic.de 
www.instagram.com/deutschmedic