— Пані Веген, як медичний туризм пережив період пандемії, коли туризм загалом майже не працював?
— Цей період став індикатором ефективності організаційних процесів і «просунутості» їхніх учасників. Багато молодих агенцій на ринку медтуризму не витримали. Натомість репутація німецької охорони здоров’я тільки зміцнилася. Саме тут створено першу у світі вакцину від Covid-19, ні на хвилину не зупиняються наукові дослідження, триває лікування у клініках, багато з яких технічно оновилися. Ми здобули ще більше досвіду в логістиці складних випадків, активно користувалися можливостями медичної авіації, відбувся стрибок у кількості заочних консультацій для іноземних пацієнтів. Тепер, коли система охорони здоров’я адаптувалась, а багато пацієнтів з інших країн щеплені визнаними в ЄС вакцинами, коло наших клієнтів знову розширюється.
— Дехто запитує, навіщо потрібні організатори міжнародного медичного туризму, адже всі лікарні мають «візитки» в інтернеті.
— Самостійно дуже складно визначитися, в якій лікарні в потрібний строк пацієнт із певною проблемою може отримати необхідну допомогу. Для цього й існують такі незалежні фірми, як «DeutschMedic GmbH». Індивідуально підбираємо для людини відповідний заклад, владнуємо формальності, наші перекладачі супроводжують пацієнтів, після закінчення лікування ті отримують з моїх рук бездоганно перекладені виписки.
— У чому унікальність німецької медицини?
— Страхова медицина надає майже 83 мільйонам мешканців однаковий доступ до якісної медичної допомоги по всій країні. Тут не відмовляють людині через її вік у протезуванні суглоба чи операції, яка підвищить якість життя. Для онкологічних пацієнтів завжди є план — від медикаментів до найскладніших технологій і паліативної медицини. Можна бути впевненим в об’єктивності підходу, який завжди обгрунтований, — саме це, на мою думку, головна перевага медицини в Німеччині. Держава вкладає в охорону здоров’я колосальні кошти, щоб населення було здоровим і працювало та сплачувало податки. У лікарі йдуть виключно за покликанням, до медичних вишів беруть лише відмінників. Майбутній лікар знає — підвищення кваліфікації триватиме все життя, а робота буде чітко регламентована.
— Як іноземному пацієнтові потрапити до німецької клініки? З чого почати?
— Із контакту з фірмою-організатором: надіслати запит з історією захворювання, отримати відповідь, порівняти з відповідями інших фірм, розпитати організатора по телефону — і вирішити, куди їхати.
Безвізовий режим дає змогу дуже швидко зорганізувати приїзд у термінових випадках. Охоплюємо всі галузі медицини. Я лікар і гарантую пацієнтові професійний підхід до запиту навіть у найскладніших ситуаціях. Планові медичні заходи слід призначати заздалегідь — і тут допомога фірми-організатора теж незамінна. Пацієнт може бути впевнений, що для нього роблять усе можливе.
Я переконана, що зняття епідеміологічних обмежень поверне нам медичних туристів навіть у більшому обсязі, і не тільки для надолуження планових процедур, а й для поправки здоров’я загалом. Хотілося б через рік переконатися, що після пандемії люди швидко відновили звичний спосіб життя без бар’єрів для пересування, а право на вибір країни для лікування — знову за пацієнтами.
Медтуризм без бар’єрів
- Врез: Спілкуємося з директоркою та засновницею відомої фірми «DeutschMedic GmbH», докторкою Анною Веген, яка вже 24 роки допомагає нашим співвітчизникам з медичними послугами в Німеччині.
- Країна: Німеччина