Врез: Відомий лікар, кандидат медичних наук, засновниця і директорка фірми «DeutschMedic GmbH» в німецькому місті Ессен пані Анна ВЕГЕН — про тенденції в німецькому медичному туризмі.
Країна: Німеччина

— Докторе Веген, ви вже 22 роки допома­гаєте пацієнтам з України та інших країн отримувати медпослуги в Німеччині. Які галузі медичного туризму є «топовими» в цій країні?
— Перед ведуть, як і раніше, комплекс­ні медичні послуги: високотехнологічні операції, система виходжування пацієнтів, застосування всіх наявних у медицині засо­бів і методів. На першому місці — онколо­гічна допомога, на другому — кардіологія, далі — ортопедія.

Незмінно високий попит має повне об­стеження за стислі терміни — «чекап». Пи­шаюся, що за ці роки ми спільно з двома провідними в цій справі установами ство­рили справжню «мережу компетентності», що дає змогу звертатися до профільних фахівців, головних лікарів клінік відразу після виявлення захворювання.

— Щодо онкологічної допомоги: які тен­денції у 2019 року і що набуде розвитку у 2020-му?
— Працюємо з клініками і фахівцями, які мають безумовний авторитет — серти­­фіковані Німецькою онкологічною спілкою як «Найкращі лікарні» або є «Найкра­щими лікарями» за рейтингом видавницт­ва FO­CUS. Отже, впевнено скажу, що од­нією з тенденцій стало дедалі ширше за­стосуван­ня роботоасистованої хірургії в онкології. Методика використовується приблизно у 100 клініках Німеччини вже близько 15 ро­ків. У 2019-му проведено ба­гато операцій не тільки на передміхуровій залозі, а й на грудній клітці, голові та шиї, в гінекології.

Поширюється підхід «кожна людина є індивідуальністю, кожне онкологічне захворювання є індивідуальним». Раніше хі­міотерапія впливала на пухлину загалом і не гарантувала ефективності. Нині рак досліджують на молекулярно-генетичному рівні. Це дає змогу провести індивідуа­лізовану терапію, успішну з найвищою ймо­вірністю, а також зберегти здорові ткани­ни. Такий підхід обіцяє стати головною тен­денцією 2020 року в лікуванні понад 300 відомих видів ракових пухлин, у тому чис­лі різних сарком, «тричі негативного» раку молочної залози, карцином голови та шиї, слинних залоз, сечового міхура, легень. Тож для багатьох груп пацієнтів ситуація повністю змінюється.

— Чому іноземні пацієнти звертаються саме до вас?
— Узагалі Німеччина — єдина країна, де діяльність агенцій у медичній галузі не за­лежить від клінік і де винагороди агенціям від лікарень заборонені законом. Відтак залучення фахівців пов’язане з медичною доцільністю, а не з економічною заінтере­сованістю. «DeutschMedic» — незалежний організатор. Ми гнучко використовуємо всі можливості медицини Німеччини — від лікарів амбулаторної ланки до академічних лікарень. У нашій федеральній землі Нордрейн-Вестфалія є 8 медуніверситетів, і багато з інновацій в охороні здоров’я на­лежать добре знайомим мені фахівцям.

Ми готові допомогти в будь-якій ситуа­ції, що вимагає висококваліфікованої ме­дичної допомоги та підтримки досвідчено­го організатора!

www.deutschmedic.de
www.facebook.com/www.deutschmedic.de
www.instagram.com/deutschmedic