Країна: Монако
Автор: Марися Горобець
Фотограф: Марися Горобець, MYS

Узагалі-то я їхала до князівства Монако вести оперний вечір, але оминути найочікуванішу яхт-подію світу моя світська натура не змогла. «Monaco Yacht Show» (MYS) проводиться у порту Hercules щоосені під патронатом принца Монако ще з 1991 року. А ось мій візит сюди став дебютним і від того ще більш очікуваним.
Уявляєте — 28 років поспіль з усього світу сюди «злітаються» морські красуні, аби «продефілювати» найбагатшим портом-подіумом і продемонструвати свої білосніжні принади. Уявили?
А тепер трохи сухих фактів, від яких шаленіє уява. Цього року в «Monaco Yacht Show» взяло участь 125 супер’яхт і 600 учасників, включаючи брокерів, будівничих і дизайнерів не лише яхт, а й приватних літаків, гелікоптерів і авто класу «люкс».
Серед основних яхт-тенденцій 2019 — гігаяхти. Судна на виставці стали ще довшими! Найбільшою яхтою, представленою в Монако цьогоріч, стала 126-метрова, з назвою «Octopus». Вона має два вертольоти, підводний човен, човни для сполучення з берегом і катери для катання на водних лижах. На яхті вартістю 295 мільйонів євро можна розмістити 26 гостей.
Голландська корпорація показала концепт яхти «Aqua» — першого у світі судна, яке працюватиме на рідкому водні. Без дозаправки красуня зможе долати відстань близько 7000 кілометрів.
Під час «Monaco Yacht Show» традиційно відбувається одна з найвідоміших подій у князівстві — «Gala for the Global Ocean», головна мета якої — зібрати кошти на охорону Світового океану, порятунок загрожених морських видів, стримування змін клімату та їхній вплив на океани. Серед почесних гостей «Gala – 2019» були Роберт Редфорд, Ніколь Кідман і Ума Турман. Вони вийшли на сцену, щоб представити ексклюзивні предмети доброчинного аукціону, а також передали тривожні повідомлення про погіршення стану Світового океану та необхідність негайних дій. Гвен Стефані й Андреа Бочеллі прикрасили ніч своїми виступами.
Аукціон проводиться під час яхт-шоу не випадково, адже в ці дні у князівстві концентруються найзаможніші персони планети. Скажімо, квиток на прийом коштує від 10 тисяч євро. Ну, а загальна вартість яхт, представлених у Монако в ці дні, перевищує 4,5 мільярда! Уявили?
За філіжанкою кави в гостях на одній із яхт мені пригадалася фраза: «Якщо вам кажуть, що ваш поїзд пішов, пам’ятайте — є ще літаки та яхти!». Моя мрія – 2020 — провести свій «Vision Breakfast» на найдовшій яхті MYS і стати ведучою «Gala for the Global Ocean»! 1 євро вже вкинула у води порту. #DREAMBIG, visit «Monaco Yacht Show» з 23 по 26 вересня 2020!
#monacoyachtshow #monaco #montecarlo #yachtlover #travelambassador #travelwithmarysyagorobets #yachtshow #yachting #superyacht #megayacht #MYS2019

Marysya Gorobets
#MC #TVhost#TravelJournalist