Врез: Аніта Луценко – тренер та фахівець зі здорового способу життя, ділиться порадами корисного відпочинку.
Автор: Юлія Мала

- Як комбінувати харчування серед спокус «All Inclusive»?
- Скажу відверто, харчування «All Inclusive» – це найкращий спосіб схуднути. Адже вам не треба думати, що приготувати, ви просто підходите і формуєте свою тарілку. Половину тарілки мають займати овочі. Це можуть бути свіжі овочі, салати, приготовані на грилі або ж можна взяти овочевий суп. Чверть тарілки мають складати білки. Риба або м'ясо, або курятина. І іншу чверть займають вуглеводи. Наприклад, макарони, або рис, або картопля. Особливо важливо не забувати про рослинні жири такі як авокадо, різноманітне насіння, горіхи чи рослинні олії. Таким чином, тарілка має виглядати приблизно однаково.
Раз на день замість овочів можна вибрати фрукти. Але не більше двох разів на день. Коли ви харчуєтесь в один і той самий час це дуже корисно для шлунку та шлунково-кишкового тракту. Саме це формує звичку правильного харчування. Звичайно, якщо не під’їдати в перервах і не використовувати бонус у вигляді алкоголю.  

- Нещодавно ви відвідали США, а саме національний парк Йосеміті. Що найдужче вразило?
- Подорож до Йосеміті була запланована ще п’ять років тому, проте реалізувалася вона тільки зараз. В першу чергу те, що може вразити – це, звичайно, водоспади. Саме в цей період вони найпотужніші. Повертаєш голову праворуч і бачиш одразу два водоспади, ліворуч – ще три водоспади. Це дійсно вражаюче.
Підходячи до водоспаду відчуваєш його міць і силу. Поруч з ним починається мерехтливий дощик від його потужних потоків. Ти стаєш увесь мокрий, але такий щасливий.
Ну і, звичайно, нереальні гори. Їхня велич пояснює тобі наскільки ти маленький у цьому світі. А ще дуже багато звірів. Коли їздила моя мама їй пощастило зустріти ведмедя. На жаль, ми його не зустріли. Хоча дуже хотіли побачити – здалеку. Нам пощастило, адже погода була дуже тепла, і ми мали змогу вдягнути шорти. Хоча навкруги лежав сніг.

- Чому обрали саме цей маршрут в Америці?
-  Взагалі коли я їхала в Америку мені дуже хотілося повернутися в місця, які я відвідувала кілька років тому. Тоді ми з чоловіком подорожували шосе №1 вздовж узбережжя, яке проходить біля міст Кармель, Монтерей. Я вважаю, що для моїх очей це був найказковіший вигляд, який я бачила у своєму житті. Мені дуже хотілося повернутися і вдихнути той аромат квітів,  побачити океан, нереально гарні будинки.
Оскіль минулого разу до парку потрапити нам не вдалося, адже було дуже холодно – температура була -12. Цього разу ми з подругою вирішили проїхатися на автомобілі. Дуже швидко потрапили в Йосеміті. А вже звідти доїхали до Сан-Франциско, а потім до Лос-Анджелесу. Це знову було шосе №1 – тому маршрут було обрано, щоб обновити приголомшливі відчуття зорових рецепторів.

- Які маєте плани на літо? Куди хотіли б поїхати?
- Цього літа дуже сподіваюся, що відкриється Греція і Кіпр. Дуже чекаю на ці країни. Сподіваюсь, що поїду і у фітнес-тур, і відпочину з родиною.
- Які головні поради нашим читачам аби залишатися здоровими та енергійними?
- Я бажаю усім забути про те, що чогось не можна їсти. Їжте те, що хочеться тільки 4 рази на день максимум. Це мають бути невеликі порції. І тоді це може бути абсолютно усе: і солоденьке, і піца, і що завгодно. Головне – невеликі порції і чіткий час прийому. Тоді ваш організм знатиме, що зараз буду прийом їжі і буде усе перетравлювати. Іноді, навіть, не завадить трішечки вина під час їжі.