5-6 вересня на Трухановому острові в Києві пройшов Чемпіонат України з вейкбордингу і вейксерфінгу за версією IWWF. У змаганнях взяло участь понад 70 спортсменів від 8 до 49 років.
Вейксерфінг - різновид катання на дошці за катером-буксировщиком, який створює велику хвилю для райдера. Цей вид спорту прийшов в Україну всього близько десяти років тому. Основною базою для його становлення став спортивний клуб УСКК "Україна" Break Water на Трухановому острові.
Безпосередньо тут сформувався потужний пул спортсменів, готових розвивати екстремальні види спорту і вкладати в це власні кошти і час. Згодом з'явилися десятки нових клубів, які сьогодні змагаються між собою.
Як розповідає Денис Копилов, віце-президент Федерації воднолижного спорту та вейкбордингу України, спорт повинен розвивати людини, робити його щасливим. І вейксерфінг саме про це.
«Що таке вейксерф? Це коли ти знаходишся на хвилі, яка рухається, і ти сам рухливий. Такий постійний пошук точки балансу якраз і допомагає в житті людини бути людиною. Я хочу відчувати цей стан гіперрухливості і плинності, яке дає вейксерфінг», - підкреслює Денис Копилов.
Сам Копилов займається вейксерфінгом майже десять років. У нинішніх змаганнях він брав участь в почесній категорії «Ветерани».
Одним з учасників чемпіонату в категорії Masters Men Wake Skim став Вадим Руденко, президент Альянсу цифрової реклами України і власник рекламного агентства ADV.expert. Він освоїв новий для себе вид спорту лише три роки тому, але за цей час вейксерфінг вже став частиною його життя. За словами райдера, вейксерфінг - це спорт успішних людей.
«Він змінює людей, робить їх впевненими в собі. Тому що це свобода в чистому вигляді і справжня радість від польоту на хвилі. 20 хвилин катання після робочого дня - і все стреси просто випаровуються », - говорить Вадим Руденко.
Він упевнений, що вейксерфінг лише набирає свої оберти в Україні, і кожен рік в клубах будуть з'являтися все нові і нові спортсмени, готові виконувати видовищні трюки на дошці. Більш того, для багатьох вейксерфінг є сімейним видом спорту: в клуби приходять цілими сім'ями. Вадим Руденко також долучив до улюбленого спорту двох дочок 10 і 15 років, які в цьому році взяли участь в чемпіонаті нарівні з ним, а старша Вікторія Руденко - отримала медаль за 3 місце в своїй групі.
Більшість райдерів не сприймають вейксерфінг як змагання з іншими спортсменами, для них це перш за все виклик самому собі. Можливість побути наодинці з хвилею, стати з нею єдиним цілим і показати свою майстерність. «Кожен новий трюк - це вже маленька перемога», - вважає Вадим Руденко.
Українці не лише готові змагатися в національних першостях, а й гідно представляють державу на міжнародному рівні. У минулому році в Києві пройшов Чемпіонат Європи і Африки з вейкбордингу, на якому українська команда, створена на базі клубу Break Water, посіла третє місце. Для країни, де займатися можна лише протягом кількох місяців, це дуже гідний результат, зазначає Денис Копилов.