Врез: На Львівщині відкрили PARK3020 — перший публічний парк сучасної скульптури в Україні. На лоні чудової природи можна змінити свій погляд на світ.
Країна: Україна

«Наш скульптурний парк є меседжем для нащадків на тисячоліття, — зазначив візіонер, меценат, засновник скульптурного парку PARK3020 Ігор Кривецький під час церемонії відкриття. — У сучасному мистецтві зако­довано наші цінності, ми хочемо розказати майбутнім поколінням, про що мріяли і що нас надихало. Це передача інформації через скульптуру. Парк повинен стати майдан­чиком для українських скульпторів та віддзеркаленням їхніх мрій і творчих амбіцій. Мені хочеться, щоб україн­ська душа була розкрита й про неї дізнався весь світ».


Парк розвиває та підтримує молодих українських митців. Експозиція просто неба наразі містить 23 роботи скульпторів: Назара Білика, Анни Звягінцевої, Олексія Золотарьова, Антона Логова, Анни Надуди, Богдана Томашевського, Володимира Кочмара... Де­які твори та їх автори просто вражають — наприклад, скульптура Олексія Золотарьова «Вухо» сягає восьми метрів у висоту, а над об’єктом «Простір навколо» Назар Білик працював понад чотири роки. Окрім основної експозиції, на відкритті також представили арт­об’єкти, створені протягом весняного скульптурного симпозіуму, під час якого скульптори використали 40 тонн граніту!


«PARK3020 — це довготривалий проєкт розбудови художньої спільноти і формуван­ня конкурентоспроможної української куль­тури не лише на національному, а й на сві­то­вому рівні. Парк є місцем, де українське мис­тецтво та скульптура стають ближчи­ми до визнаних експертів і широкої публіки. Су­часне мистецтво в Україні варте того, щоби про нього говорили», — коментує подію ку­раторка проєкту, засновниця агенції куль­турного менеджменту «Port.agency» Катя Тейлор.


Головними амбіціями PARK3020 є запуск комплексної освітньої програми з мис­тецтва, програми міжнародного обмі­ну та щорічне оновлення експозиції. Втіленню сприятиме співпраця з британсь­ким майданчиком для презентації публічного мистецтва — Йоркширським скульптурним парком, який діє вже 40 років. Завдяки вза­ємодії з ним в українському парку демон­струватимуть твори відомих світових митців.


Кураторка «Yorkshire Sculpture Park», член експертної ради PARK3020 Хелен Фе­бі поділилася враженнями про новий укра­їнський артпростір: «Невдовзі після віднов­лення роботи Йоркширського скульптурного парку ми були приголомшені зростанням су­спільного попиту на поєднання скульптури та природи, яка, здається, стала ще важли­вішою для людей під час пандемії. Чекаємо з нетерпінням на те, щоб долучитися до ро­боти першого в Україні постійного парку скульптур, підтримувати художників, нести людям натхнення та радість».
Унікальна мистецька платформа PARK 3020 відкрита для широкої публіки. Вона розташована за 25 кілометрів від центру Львова, у селі Стрілки. Вхід до парку — за підтвердженою реєстрацією на його сайті.

park3020.com