Пан Ахмед Юссеф, CEO Ради з промоції туризму Єгипту та новопризначений асистент Міністра туризму Єгипту з маркетингу та промоції з радістю поділився з нами новинами з улюбленої країни відпочинку для багатьох українців.

- Пане Ахмеде, яке ваше ставлення до історії Єгипту та культурних надбань держави? Як саме ви плануєте імплементувати вашу позицію на новій посаді? Як саме ви бачите розвиток туризму?
- Єгипет має багатолітню, унікальну, багату історію (понад 7000 років). Саме тут зароджувалася цивілізація. Якщо поглянути на мапу, то помітно, що ми знаходимося в центрі всього світу. Багато історичних подій відбувалися або ж були пов’язані з Єгиптом. Римляни, греки, араби, османи, всі вони були на наших територіях та залишили той чи інший вплив на наш народ та культуру. Ми пишаємося багатьма культурними пам’ятками нашої країни. І це не лише архітектурні та історичні надбання. Перш за все, це наша багата культура, музика, гастрономія, традиції і, звичайно ж, люди, як головна складова. Саме народ творить історію. Тому, якщо ми говоримо про мою нову посаду, то головна моя мета, щоб якомога більше людей обирали Єгипет та приїздили до нас. Аби кількість туристів зростала та планувала повертатися знову в майбутньому. Головна ціль – спонукати людей відкривати Єгипет, нашу культурну спадщину, пам’ятки, історичні надбання. Особисто для мене, це не просто частина моєї роботи, це моє покликання, як для особистості та корінного жителя.


- Багато українців обирають Єгипет для комфортного, безпечного відпочинку. Багато готелів та резортів, подають інформацію гостям українською. Що нового, особливого ви можете порадити українцям? Наразі більшість обирають відпочинок у готелі та стандартні екскурсії.
- Ви праві. Так, дійсно більшість туристів, відпочиваючи в Єгипті, не бачили справжнього Єгипту. Звісно, готелі пропонують чудовий відпочинок, сонячна погода, Червоне море, цікаві розваги. Але ми пропонуємо відкрити й інші сторони відпочинку в нашій країні. Запрошуємо подивитися Каїр – столицю Єгипту. Це величезне місто, де мешкає 20 мільйонів людей. Тут є багато цікавих музеїв, піраміди. За минулі кілька років ми відкрили понад 30 музеїв у країні. Серед них і музеї на морських курортах. Наприклад, археологічний музей в Шарм-ель-Шейху. Важливо спонукати людей, що відпочивають на курортах побачити наші старожитності. І зараз гості мають можливість відвідати музей в Шармі. Або ж не менш цікавий музей в Хургаді. Багато музеї було побудовано, саме на морських курортах.


Безперечно, я раджу спробувати круїз по Нілу – це фантастичний досвід та унікальна можливість пізнати Єипет.
Зараз ми працюємо над розвитком інфраструктури середземноморського узбережжя. Відбувається активне будівництво готелів та резортів. Адже, щоб запрошувати туристів, ми маємо пропонувати їм проживання. Невдовзі почнуть відкриватися і нові готельні комплекси, і аеропорти Ель-Аламейн та Марса-Матрух.
Хочу зазначити, що ми активно працюємо над розвитком усієї туристичної інфраструктури. За останні кілька років ми отримали підтримку від держави для розбудови аеропортів, доріг, швидкісних поїздів, а також понад 30 музеїв, що були також відкриті та як я зазначав раніше. Щодня ми маємо щось нове аби дивувати. Наразі більшість українців мають доволі стандартний план відпочинку, обмежений готельним принадами.


- Як щодо велнесу та медичного туризму в Єгипті? Впевнена, що й тут є свої перлини.
- Одним з найвідоміших є Сафага – бальнеологічний центр з багатим родовищем фосфатів.
Маємо близько 33 місць, що знаходяться під охороною держави як культурні та природні пам’ятки. Загалом, є дуже багато речей, які українці поки не знають про Єгипет. Я маю велику надію, що невдовзі вони дізнаються багато нового, подорожуватимуть і відкриватимуть Єгипет та його культурні надбання. Ласкаво просимо!