Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Новини журналу 2012 рік Весна кримських надій
Номер 1 від 30 січня 2018р.
Номер 1 від 30 січня 2018р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 Новини журналу
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
Весна кримських надій
12 квітня 2012 року

Щоб долучитися до цьогорічної, вже 21-ї виставки, до готельного комплексу «Ялта-Інтурист» з’їхалися представники понад 500 компаній iз 16 країн світу. Учасниками і водночас господарями заходу були здебільшого кримські оздоровниці, готелі й туроператори, гостями — переважно туроператори з усієї України, близького й далекого зарубіжжя.

Головною метою ярмарку традиційно стали пропозиції конкретного турпродукту перед літнім сезоном, просування Криму на вітчизняному та зарубіжному ринках, обговорення турперспектив півострова і накреслення планів щодо розвитку цієї індустрії.

За минулий рік курортну автономію відвідали близько 6 мільйонів туристів. Вабили їх передусім кримські пляжі, гори і палаци. Гості скористалися традиційними видами транспорту: поїздами, автобусами та літаками. А тим часом географічне положення півострова надає й інші можливості, варто лише відійти від стереотипів. Віднедавна порти Ялти і Севастополя входять у програми відвідання цілого десятка відомих міжнародних круїзних компаній, спеціально для їхніх пасажирів підготовлено історичні, культурні, винні та інші екскурсії. Одна з кримських перспектив — автотуризм. Число курортників на власних машинах зростає з року в рік. До їхніх послуг — мотелі та кемпінги, автозаправні та сервісні станції, а також пункти автопрокату. Популяризуються й активні види туризму: пішохідний, альпінізм, тури на конях, джип-сафарі, повітроплавання. А ще Крим має 26 родовищ лікувальних грязей і близько 100 мінеральних джерел. Дедалі ширше застосовуються спа-технології: кліматолікування, ландшафтотерапія, геліотерапія (лікування сонцем), бальнеотерапія, фітотерапія і навіть енотерапія (лікування вином).

Усе це сповна було відображено в експозиціях на виставці «Крим. Курорти. Туризм – 2012». На відкритті міністр курортів і туризму Криму Олександр Лієв нагадав, що цього року в кримського туризму ювілей: «Рівно 225 років тому Катерина II здійснила сюди перший туристичний вояж, а князь Григорій Потьомкін-Таврійський став «першим туроператором» півострова». Можна додати ще й 100-річний ювілей Нікітського ботанічного саду, 180-ліття курорту Алушта і 1800-ліття міста Судак.

Відтоді багато води витекло з Дніпра в Чорне море. Нині, за словами пана міністра, найперша мета туристичного загалу — згуртуватись і пропагувати на міжнародному ринку єдиний бренд «Чорне море» разом із сусідніми регіонами та країнами. Однією із центральних подій ялтинської виставки став I Міжнародний чорноморський туристичний форум за участю представників України, Туреччини, Болгарії, Румунії, Грузії та Росії. На ньому розглянуто можливості позиціонування регіону під єдиним брендом і вироблено програму спільних дій щодо просування чорноморського турпродукту.

Неабияке значення для туристичного поступу матимуть іноземні інвестиції, ідейне й технологічне сприяння з-за кордону. У рамках цьогорічного ярмарку європейські консультанти провели презентацію проекту «Підтримка розвитку туризму в Автономній Республіці Крим». Головний акцент — диверсифікація індустрії туризму в АРК та Севастополі, деталізація ж така: створення програм модернізації державних оздоровниць, заснування та забезпечення роботи єдиного навчального центру в сфері курортів і туризму, розробка і здійснення п’ятирічної маркетингової стратегії. Проект розробили експерти ЄС спільно з фахівцями Міністерства курортів і туризму АРК. Європейський Союз надає для виконання програми 5 мільйонів євро. Проект буде реалізовуватися консорціумом міжнародних консалтингових компаній Ірландії, Італії та Нідерландів протягом найближчих трьох років.

Очікуємо досягнень у майбутньому, а тим часом вони є й сьогодні, й це варто заохотити і вшанувати. Передостаннього дня виставки відбулося нагородження «Ukrainian Travel Awards – відкрий Україну» — всеукраїнською премією у сфері туризму. Церемонія проводиться щороку, починаючи з 2006-го, а ось Крим приймав її вперше. Серед номінантів було понад два десятки представників тутешньої туріндустрії. Найкращим спа-готелем визнано місхорський «Респект Холл», найкращим luxury-готелем став столичний «InterContinental Kiev», найкращим оператором в'їзного туризму назвали кримську групу компаній «Кандагар», серед курортних готелів рівних собі не мав ялтинський «Palmira Palace», а готелем — відкриттям року проголошено резиденцію «Кримський бриз» (теж Ялта). «Родзинкою» цьогорічної церемонії став виступ співачки Злати Огневич, яка відтепер є обличчям масштабної промо-кампанії кримських курортів.

Новинкою виставки «Крим. Курорти. Туризм – 2012» можна назвати презентацію програм із використанням об'єктів історико-культурної спадщини на півострові: музеїв, палаців, заповідників і виноробних підприємств. Мінтуризм АРК і «Туристичний прес-клуб України» провели прес-тур для столичних і регіональних журналістів. Серед іншого його учасники ознайомилися з палацовим комплексом «Девлет-Сарай» у Бахчисараї та з нещодавно відкритим при ньому історичним музеєм «Ларішес». Останній виявився скарбницею старовинних зображень Криму і кримських татар, раритетних книг, географічних карт і фотоматеріалів. Колекція, зібрана французом Гулівером Альтином, побувала у 35 країнах і зрештою була перевезена до України. У Севастополі журналісти відвідали новий музейний історико-меморіальний комплекс «З5-та берегова батарея» на честь героїчних захисників міста під час Другої світової війни. Випала нагода зазирнути й до Нікітського ботанічного саду. А ще завітали до єдиного в Україні приватного зоопарку «Казка» неподалік від Ялти. У маленькому світі тварин відсутня звична заборона: «Звірів не годувати!». Усі охочі можуть пригостити ламу, верблюда чи зебру яблуками та спеціальним кормом, який продається біля входу в зоопарк. А кримськими красотами можна помилуватися з висоти оглядового колеса.

Виставка 2013 року обіцяє бути ще масштабнішою, ніж цьогорічна. Проводитиметься вона під гаслом «Go to the Black Sea» — «Вирушайте до Чорного моря». І ми вирушимо!

 

Подяка за гостинність та інформативність — Міністерству курортів і туризму Криму і Туристичному прес-клубові України.


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.