Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Новини журналу 2014 рік Життя як мандри
Номер 1 від 30 січня 2018р.
Номер 1 від 30 січня 2018р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 Новини журналу
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
2016
2017
2018
Життя як мандри
05 лютого 2014 року

Відомий науковець, невиправний романтик, археолог, авантюрист, символ ХХ століття... Всі ці епітети належать одній людині - Туру Хейєрдалу. Цього року виповнюється 100 років від дня народження легендарного мандрівника. До ювілею видавничий дім «Мандри» порадував шанувальників знаменитого норвежця книгою «Феєрія пригод Тура Хейєрдала».

«Людина, про яку складено легенду, отримує паспорт на безсмертя», - сказав колись англійський письменник Сомерсет Моем, маючи на увазі Поля Гогена і його мистецьку одіссею на острови Полінезії. Свою легенду, хоч як дивно, Тур Хейєрдал теж творив у Полінезії. Ще школярем він зрозумів, що суспільство сповзає в прірву власних суперечностей. «Повернення до природи — найкращий порятунок від цивілізації, яка веде людство до загибелі», — вирішив юний романтик і разом із молодою дружиною напередодні Різдва 1936–го року вирушив на полінезійський острів Фату–Гіва. Однак заховатися від технічного прогресу і знайти душевний спокій не вдалося: реальність виявилася прозаїчнішою за мрії.

Натомість Тур Хейєрдал зацікавився велетенськими скульптурами островів Фату-Гіва та Гіва-Оа і, повернувшись додому в Норвегію, написав наукову працю про заселення Полінезії з американського континенту. Проте на нього чекало гірке розчарування – вчені не сприймали теорію серйозно. Ніхто не міг повірити, що Тихий океан можна перепливти на човні чи плоту. Один з науковців на аргументи Тура скептично зауважив: «Плоти? А ви візьміть і перепливіть океан на плоту».

І Тур відважується на божевільний крок - вирішує відтворити плавання стародавніх індіанців до островів Полінезії. Позичає гроші, знаходить однодумців, будує пліт під назвою «Кон-Тікі» і врешті з екіпажем із шести чоловік вирушає в плавання через Тихий океан. Через 101 день сміливці зійшли на берег атолу Рароіа. Потім цю подорож назвуть «найнеймовірнішою авантюрою ХХ століття».

Плавання на «Кон-Тікі» стало для Хейєрдала його «паспортом на безсмертя» і початком дивовижної кар’єри експериментатора–мореплавця, науковця, археолога, історика, автора популярних книжок. Він переживає не менш захоплюючі подорожі на папірусних кораблях «Ра» через Атлантичний океан та очеретяному «Тигрісі» через Індійський. Вирушає в ризиковані експедиції в Британську Колумбію, Перу, Сахару, на острів Пасхи, Галапагоські та Мальдівські архіпелаги.  Наприкінці 1999 року газетне опитування в Норвегії назвало дослідника найпопулярнішим норвежцем ХХ століття. А 2012 року на екрани світу вийшов художній фільм «Кон-Тікі».

«Експедиція «Кон–Тікі» повністю змінила мою долю і наукову кар’єру, — говорив Тур Хейєрдал в інтерв’ю. - Хоча, як виявилося, важче змусити науковий світ повірити в нові теорії, аніж боротися з природними стихіями. Тому океанічні та археологічні подорожі були для мене радше відпочинком у перервах між боротьбою з науковим товариством. Мабуть, найголовніше, чого я навчився під час своїх численних подорожей, — оптимізму. За хмарами завжди сонце. Ніколи не варто забувати про це. І доки є хоча б маленька іскорка життя, не можна втрачати надію на велике полум’я».

«Написання книги «спровокувала» наша зустріч з Туром Хейєрдалом навесні 2000 року, - розповідають автори книги Юлія Косинська та Олег Крук. – Про цю непересічну людину можна розповідати безкінечно. Але ми вирішили не зловживати увагою читачів і вибрали з життя мандрівника найцікавіші епізоди:  його плавання на доісторичних суднах, пригоди в різних куточках планети під час експедицій, зустрічі з відомими людьми, скажімо, з Микитою Хрущовим, Саддамом Хусейном, Фіделем Кастро. Згадали ми й кумедні ситуації, в які потрапляв дослідник. Словом, намагалися побудувати книгу так, аби її читали з неослабним інтересом. Крім того, вона добре ілюстрована».

Говорячи про книгу, присвячену норвезькому досліднику, варто зауважити, що в українській літературі дуже слабо представлений біографічний жанр. І якщо багатьом українським діячам приділено деяку увагу, то світові знаменитості для наших письменників і журналістів, здається, просто недосяжні. А в західних країнах життєписи політиків, бізнесменів, музикантів, письменників, спортсменів - один з провідних напрямів книжкового бізнесу. Без сумніву, книга про Тура Хейєрдала є добрим прикладом в освоєнні життєписної «цілини». Придбати її можна в мережі книгарень «Є» або в інтернет-магазинах.

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.