Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 1 Вояж-колекція Занурення в літо
Номер 1 від 30 січня 2018р.
Номер 1 від 30 січня 2018р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Мандруйте на здоров'я
Terra Incognita
Машина часу
Життя як свято
Себе показати
Спа-місто
Wellness-ексклюзиви
Смачне здоров'я
Вояж-колекція
Занурення в літоВерсія для друку
Автор: Марина ГУДЗЕВАТА . Фото Ігора САЛЬНИКОВА та Романа НАУМОВА

Гадаю, що можу назвати себе досвідченим мандрівником: як-не-як за плечима — три десятки країн на чотирьох континентах. І ось, нарешті, Єгипет — країна, яка вже понад десятиліття впевнено тримається у топі найбільш відвідуваних українцями. Мені туди ніколи особливо не хотілось, але ще з дитинства уяву бентежили артефакти Стародавнього Єгипту і тамтешня міфологія. З єгипетських курортів обираю Хургаду через її близькість до Луксора та долини Фараонів. А коралових рифів вистачає в усьому Червоному морі.

 

Незважаючи на «розкрученість» країни, з нею пов’язано чимало стереотипів і упереджень. Ну що ж, їду їх підтверджувати або спростовувати завдяки запрошенню туроператора «TUI Ukraine».

 Занурення в літо

 

 

Здоров’я Червоного моря

 

Найбільший скарб Єгипту — Червоне море. Завжди тепле, завжди неймовірно гарне, лагідне та прозоре. Маска і трубка — необхідні аксесуари. Варто занурити обличчя у воду — і почуваєшся наче в телевізорі, по якому показують «Підводну одисею команди Кусто». На вир підводного життя просто неможливо надивитися.

 

Після пробного запливу з маскою та трубкою записуюся на дайвінг у готельного гіда «TUI Ukraine». Трохи хвилююся: пам’ятаю, як уперше в житті пірнала поблизу берегів Мальти і яка паніка охоплювала щоразу, коли пробувала дихати під водою. Опанувати себе мені тоді вдалось, як і отримати незабутні враження. Тут, у Єгипті, підводний світ незрівнянно гарніший. Вирішую, що все буде добре.

 

Дайвінг-інструктаж — мінімальний, а все тому, що кожну дію новачків контролює інструктор. Тим, хто сьогодні пливе на ознайомче занурення, потрібно лише дихати і крутити головою на всі боки. Не треба знати, на яку кнопку тиснути, щоб зануритися глибше чи сплисти на поверхню: вас весь час тримають за руку та натискають на всі потрібні кнопки. Не обов’язково навіть уміти плавати.

 

Глибина біля рифу — 5–10 метрів, видимість — фантастична. Промені сонця освітлюють корали та їхніх мешканців, створюючи казкову атмосферу. Нереальна реальність — ось вона!

 Занурення в літо

Наступного разу, коли їхатиму в Єгипет, розпитуватиму про глибину моря біля готелю та близькість рифу. Наприклад, берегова лінія Хургади досить різна: є і готелі «на рифі», й такі, що треба йти з півкілометра по коліно у воді, щоб поплавати. Дайвінг-центр готелю «Jaz Aquamarine» ідеально підходить для знайомства з підводним світом.

 

За кiлькiстю та розмаїттям коралів, морської флори й фауни Червоному морю немає рівних у Пiвнiчнiй пiвкулi. Про його «здоров’я» дбають як можуть без шкоди для туризму. Пошкодження рифу — адміністративне або й кримінальне правопорушення. Сміття, генероване готельною діяльністю, ретельно сортується і вивозиться. У провінції Червоне Море (де і розташована Хургада) немає жодної теплової електростанції, вся енергія виробляється сонячними та вітряними станціями.

 

 

 

Люкс Луксора

 

Ніл споконвіку диктував умови життя людям, які селилися на його берегах. Пам’ятаю ще зі школи, що мул, нанесений розливами великої річки, був для давніх людей благодаттю богів. Та що там, сама річка була божеством. Усі великі міста, всі столиці протягом кількатисячолітньої історії Стародавнього Єгипту розташовувалися в родючій долині Нілу. Одна з тих столиць, яка почала розвиватися вже після зведення пірамід у Гізі, — це Фіви, а по-сучасному — Луксор.

 

Саме луксорські пам’ятки серед перших були занесені до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Саме Луксор, а не берег Червоного моря, у 1920– 1930-х роках став туристичним центром номер один для англійської аристократії. Це пояснюється просто: саме англієць, єгиптолог Говард Картер у 1922 році вивив гробницю Тутанхамона в тутешній долині Фараонів. Агата Кристі теж не лишилася осторонь: спочатку написала оповідання «Таємниця єгипетської гробниці» (фільм вийшов не гіршим), а потім приїхала й сама. В Луксорі, у вікторіанському готелі «Winter Palace», вона писала свій чудовий роман «Смерть на Нілі». Як і сто років тому, туристи можуть вирушити звідси в круїз по великій річці: на південь — до Асуана, або ж на північ — аж до Каїра. І в тому, і в тому разі безліч давньоєгипетських артефактів гарантується.

 Занурення в літо

Блукаючи між колон Карнакського храму, найбільшого давньоєгипетського збереженого комплексу святилищ, якому вже понад 3500 років, я зловила себе на думці, що хотіла б усе-таки вирушити в той круїз по Нілу, що мені мало статуй, колон, малюнків та ієрогліфів і що варто прихопити із собою гарну книжку з єгиптології.

 

Ніл розділяє Луксор на східну та західну частини, так само, як колись він ділив Фіви на Місто живих і Місто мертвих. У східній частині, де долина річки була ширшою, єгиптяни зводили храми богів і жили самі, а на західній будували заупокійні храми фараонів, яких там ховали.

 

У храмі цариці-фараона Хатшепсут збереглися розкішні настінні розписи. Я могла б роздивлятись їх не одну годину. Але чомусь найдужче вразили гробниці в Долині царів. Ну і грець із ним, що розписи підмальовуються вже надцятий раз: ця глибина коридорів, насиченість написами та зображеннями і, нарешті, ті величезні саркофаги… Відчуваєш, що торкаєшся чогось таємничого й дуже давнього, і навіть інші туристи не псують враження.

 

До речі, гробниця Тутанхамона порівняно невелика і не надто декорована: фараону було лише 19 років, коли він помер, тож підготувати гідну усипальню не було часу. Проте вона увійшла в історію як єдина не розграбована «папєрєднікамі». Говард Картер сказав про юного фараона таке: «Єдиною значною подією в його житті була смерть».

 Занурення в літо

Кити туризму

 

Море, сонце, «олл-інклюзив», доступність — це кити, на яких тримається популярність Єгипту. Так, країна не та, в якій можна винайняти авто і вирушити на її дослідження. Це через те, що туристична галузь надто важлива для Єгипту і чиновники зайвий раз перестраховуються та намагаються зробити так, щоб відпочивальники почувалися безпечно. Так, торговці набридають, проте, слава єгипетським богам, не кричать «Наташя!». Відвідання Єгипту — чудовий привід позбутися снобізму для тих, хто ще вважає цей напрямок занадто попсовим. Аби про щось судити, варто побачити на власні очі.

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.