Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 6 Україна чудес Тур & Індустрія
Номер 6 від 14 грудня 2017р.
Номер 6 від 14 грудня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Україна чудес
Профі-тур
Троянда вітрів
Мандрівничий ряд
Живий світ
Modus Vivendi
Міністерство закордонних страв
Життя як свято
Україна чудес
Тур & ІндустріяВерсія для друку

Що таке Кривий Ріг на мапі України? Потужний промисловий центр, де гірники видобувають залізну руду в кар’єрах і шахтах, металурги виплавляють чавун і сталь та роблять металопрокат. Це найбільше в Україні місто, що не є обласним центром.

 

З 2013 року за ініціативи міського голови Юрія Вілкула тут реалізовують програму розвитку промислового туризму. Її започаткували міськвиконком та Інститут розвитку міста, до неї долучилися місцеві науковці, представники турбізнесу, екскурсоводи й ентузіасти. Разом досить швидко провели колосальну роботу зі складання екскурсійних маршрутів і системи відвідування діючих виробництв. Цілий комплекс організаційних заходів забезпечив широку промоцію туристичного потенціалу Кривого Рогу в містах України та за кордоном. А це — участь у вітчизняних та міжнародних туристичних виставках і конференціях із промислового туризму, методичне забезпечення екскурсій індустріальної тематики, «круглі столи» з обміну досвідом. Із 2013-го щороку відбуваються форуми за участю зарубіжних експертів, які залишаються під враженням від потужності індустріальних об’єктів Криворіжжя. Восени 2017 року місто провело форум «Індустріальний туризм: найкращі практики для ефективного розвитку територій» та фестиваль «Ніч індустріальної культури», в якому взяли участь і представники країн Євросоюзу (Польщі, Німеччини та Бельгії). Між міською владою та провідними промисловими підприємствами підписано меморандум про подальше сприяння розвитку промислового туризму.

 

Темпи зростання інтересу до туристичного потенціалу міста інтригують. Із 2013 року на екскурсіях містом побували вже понад 50 тисяч осіб. Найактивніші у цьому плані самі криворіжці, але частка туристів з інших міст зросла до 20 відсотків, а іноземців — до 2,1 відсотка. Це добрий знак, зважаючи на те, що промисловий туризм у місті робить лише перші кроки, а Кривий Ріг досі ніколи не належав до відомих турцентрів. Найбільш сприйнятливі відвідувачі — закордонні, адже вони ставляться до місцевих атракцій неупереджено.

 

На що ж насамперед звертає увагу турист-іноземець?

 

Кривий Ріг — місто діючої індустрії (це офіційний слоган тутешнього промислового туризму), тобто виробничої техніки, технологій, гірничозбагачувальних комбінатів, заводів, фабрик, залізорудних шахт. Чому це так цікаво? Хоча б тому, що нині майже всі подібні виробництва у Західній Європі закриті, згорнуті або законсервовані. Промисловий туризм там — це фактично мертві виробництва. У Кривому Розі ж — навпаки. Європейські фахівці із цього специфічного виду туризму наголошують, що у західних країнах сучасне виробництво вже немає де оглянути, хоча ця тема якраз у тренді. Отже, Кривий Ріг є вихідною точкою українського промислового туризму з амбітною та цілком реальною європейською перспективою.

 

Іноземці найчастіше обирають для відвідання кар’єр Південного ГЗК — один із найдавніших і найбільших у місті. У ньому відкритим способом видобувається залізна руда на глибині до 445 метрів! Відвідувачі можуть спуститися на дно гігантського кар’єра, а двічі на місяць — на власні очі побачити масовий вибух. А ще тут діє надсучасний інтерактивний музей, який демонструє історію та досягнення підприємства.

 

Популярним об’єктом відвідань є Криворізький залізорудний комбінат, що знайомить із таємницями підземного промислового світу. Тут чотири надпотужні шахти, три з яких — найглибші у Європі: «Гвардійська» (1620 м), «Тернівська» (1605 м) і «Родіна» (1570 м). Туристів спускають на глибину 1350 метрів, показують різноманітні підземні ходи і виробки, бурильну й іншу гірничу техніку, процес видобутку залізної руди та її відвантаження нагора, дають можливість самому на кілька хвилин стати шахтарем. Екскурсії на діючу шахту зі спуском на карколомну глибину — виняткове явище у Європі.

 

Третя атракція — металургійний комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг». Підприємство є лідером гірничо-металургійного комплексу України та належить до найпотужніших у Європі. Тут можуть показати одну з найбільших у світі доменних печей — № 9, коксохімічне виробництво, машину безперервного лиття заготовок. Доповнення до екскурсії — промисловий музей підприємства.

 

Кривий Ріг має унікальні індустріальні ландшафти: Криворізький гранд-каньйон — штучно створений каньйон річки Інгулець завдовжки понад 2 кілометри та завглибшки 150 метрів, хвостосховища та кам’яні моря відвалів загальною площею понад 10 тисяч гектарів, червоні озера та дороги червоного кольору в «оздобах» із залізного гематиту, гігантські (до 250 метрів глибиною) провалля на місці вибраної шахтарями за­лізної руди, аналогів яких не існує в усій Європі.

 

Це і місто індустріальної історії. Тут понад 200 об’єктів такого роду старовини: давні кар’єри, які перетворилися на глибокі та неймовірної краси озера, старі відвали з відновленим степом, селища біля залізних рудників, мости та залізниці (від 1884 року), бруковані дороги, Кочубеївські та інші штольні, закинуті шахти.

 

Для туристів у місті створено найбільший у Європі квітковий годинник і 3D-відеогалерею, з екранів якої можна дізнатися про всю історію розвитку Кривого Рогу. Торкнутися історії підприємств дають змогу музеї промислової тематики, яких у місті аж 12 — стільки немає у жодному іншому місті України.

 

Та Кривий Ріг — не лише промзона. Заповідна природа розкривається на просторах заказників і в пам’ятках природи: «Балка Північна Червона», «Візирка», «Скелі МОДРу», «Скелюватські виходи», «Криворізький ботанічний сад». Місто зелене й просторе, з розвинутою інфраструктурою, і воно чекає на допитливих та небайдужих гостей!   

 

 

 

 

 

За допомогу в підготовці публікації та ілюструванні дякуємо КП «Інститут розвитку міста Кривого Рогу».

 

www.krt.dp.ua 

 

Facebook: Кривий Ріг туристичний

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.