Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 6 Життя як свято Новорічний дракон
Номер 6 від 14 грудня 2017р.
Номер 6 від 14 грудня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Україна чудес
Профі-тур
Троянда вітрів
Мандрівничий ряд
Живий світ
Modus Vivendi
Міністерство закордонних страв
Життя як свято
Життя як свято
Новорічний драконВерсія для друку
Автор: Євген БУДЬКО

10 найкращих місць  світу для зустрічі Китайського Нового року

 

 

 

Китайський Новий рік, він же — Чуньцзе, він же — Свято Весни, він же — Місячний Новий рік, він же — Новий рік за східним календарем, є одним із найбільших свят на планеті. Його відзначають аж 15 днів з усією можливою помпою: костюмованими парадами, вуличними інсталяціями, ліхтарями, частуваннями та, звісно, китайськими феєрверками.

 

Роблять це китайці тоді, коли в них настає весна. І вираховують дату за місячним календарем. У «нашому» 2018 році вони святкують «свій» 4716 Новий рік. Гм, традиція досить давня…

 

Святкова дата «плаває», адже місячний календар не збігається з прийнятими у світі григоріанським та юліанським. Але вона завжди випадає між 21 січня та 21 лютого.

 

Цього разу Новий рік на Сході настане 16 лютого (якраз на день народження нашого головного редактора Олександра Горобця). І буде це рік Жовтого Земляного Собаки — рік миру і благоденства. Дай Боже… Зустрічати його радять тихо і спокійно разом із тими, хто вам дорогий, в одязі стриманих природних кольорів, а проводжати — з прагненням до злагоди.

 

Тварини — символи років — змінюються, але головним від століття до століття залишається китайський дракон, який дарує удачу та всілякі гаразди.

 

Отож у наше міжсвяткове зимове затишшя беріть із собою рідних та близьких і здійсніть етноподорож у Китайський Новий рік. Куди? Ну, якщо Піднебесна імперія — це для вас задалеко і задорого, є місця й у Європі... Сподіваємося, туристичні компанії підтримають такі бажання співвітчизників.

 

 

 

1  ПЕКІН (Китай)

 

Це місто — «батько» Китайського Нового року, головне місце празникувань у світі, арена наймасовіших дійств. Протягом 15 днів або й довше столиця Китаю приймає довгу низку карнавалів, фестів, духовних церемоній та вечірок у міських кварталах, парках і храмах. Саме тут можна побачити найкращі, просто неймовірні феєрверки на Китайський Новий рік.

 

В осерді Нового року найбільшу увагу все-таки приділяють сімейним та історичним традиціям. Готуючись до свята, родини влаштовують генеральні прибирання помешкань. У перші два «червоні» дні вони відвідують родичів. Багато часу присвячують молитвам.

 

Яскраві церемонії можна побачити у головному храмі свята — Небесному. Ритуал має трьохсотлітню історію. А ось традиція храмових ярмарків налічує понад три тисячоліття! Останніми роками до танців левів і драконів, барабанних шоу та костюмованих парадів додалися підсвічені льодяні скульптури.

 

Масовість дійств перевершує уяву. Проте загалом у місті людей меншає: тут багато провінціалів на заробітках, які на свята роз’їжджаються по домівках. Утім, готелі та інші публічні заклади можуть виявитися переповненими. Тому радимо все робити завчасно, починаючи із замовлення номера і закінчуючи відвіданням шоу.

 

Інші суперцентри зустрічі Китайського Нового року в самому Китаї — це, безумовно, Шанхай і Гонконг.

 

 

 

2  БАНГКОК (Таїланд)

 

Етнічні китайці становлять понад 10 відсотків населення Таїланду. Місцева влада заохочує їхні святкування, як і будь-які інші, залучаючи туристів. Щоправда, торік празникування були досить скромними з огляду на жалобу за королем Таїланду Пуміпоном Адульядетом.

 

Китайці разом із тайцями святкують, насамперед віддаючи шану предкам. Вони проводять традиційні церемонії жертвопринесення у храмах і пропонують символічні подарунки померлим. Перед Новим роком на вулицях побачите торговців паперовими телефонами, паперовими грішми й навіть пляшками віскі з паперу — люди купують цю бутафорію та спалюють її як пожертву духам предків.

 

Звісно, не обходиться без традиційних святкових вогнів, танців дракона і банкетів. Китайські квартали вбираються у червоні ліхтарі. По всій країні центри китайської культури представляють свої здобутки.

 

 

 

3  СИНГАПУР

 

Одна з найменших держав світу є одним із найбільших центрів відзначання Китайського Нового року. Це дуже очікуване свято для мешканців острова-міста-країни незалежно від їхньої національності.

 

Чайнатаун перетворюється на розмаїття ліхтарів, торгових яток і концертних сцен. Утім, святкові події вихлюпуються за його межі. Головні принади сингапурського Китайського Нового року — вулична ілюмінація, барвистий Місячний базар та нічні шоу. У серці свята — на площі Крета-Аер у Чайнатауні — можна спостерігати танці величезних «драконів» і «левів». На арені перегонів «Формули-1» відбувається неймовірний карнавальний парад «Чингай». Китайському Новому року присвячено багато подій культурного фестивалю «Хуай». Ну, а кульмінацію гулянь можна відчути у мальовничій гавані Марина-Бей, де влаштовують чудове шоу салютів.

 

 

 

4  КУАЛА-ЛУМПУР (Малайзія)

 

Етнічні китайці становлять найбільшу етнічну меншину в столиці Малайзії. З нагоди Нового року вона влаштовує парад, феєрверк та урочистості поблизу Центрального ринку в Чайнатауні. Чис­ленні китайські храми воздають честь божествам і предкам. Повсюди запашний дим ароматичних паличок змішується з димом жертвопринесень у вигляді муляжів «благ життя», зроблених із паперу: їжі, питва та дорогих прикрас. Торгові центри теж у мейнстримі, вони навперебій пропонують усе для свята і не тільки. Увечері людські потоки заповнюють вулиці, змітаючи крам, вдихаючи свіже повітря та вибухаючи захопленими криками після особливо яскравого феєрверку.

 

Іншим центром празникувань у Малайзії є місто Джорджтаун на острові Пенанг.

 

 

 

5  ХАНОЙ (В’єтнам)

 

Китайський Новий рік з ентузіазмом відзначається у В’єтнамі. Тут він іменується Тет-Нгуєн-Дан, або просто Тет, і вважається в’єтнамським національним святом, тому відзначається не лише китайською діаспорою, а й усенародно.

 

Триває свято три дні. Вулиці столиці Ханоя і найбільшого в країні міста Хошимін переповнюються радісними людьми. Гуляють великими компаніями, родинами, збираються вдома. І не забувають до Нового року розв’язати всі задавнені суперечки, сплатити борги та прибрати в оселі. Тет Нгуен Ден перекладається як «перший ранок першого дня нового року». Саме цей час і вважається істинним новоріччям. Традиційно першого ранку в році всі здійснюють святкову прогулянку.

 

 

 

6  ДЖАКАРТА (Індонезія)

 

Сумнозвісний режим Сухарту забороняв китайське новоріччя. Але з 2003 року в Індонезії його відзначають як національне свято. Крім столиці, китайські національні анклави є на островах Ява, Калімантан і Суматра. В Індонезії не прийнято святкувати надто довго, тому Новий рік тут обмежують трьома-чотирма днями.

 

У багатьох оселях вивішують портрети померлих: вважається, що в цей час їхні душі відвідують родичів (ніби у нас на Різдво). Особлива увага приділяється трапезі: щедрий стіл знаменує добробут протягом року. Оминають лише сир тофу, білий колір якого в це свято віщує хвороби і смерть. Опівночі китайці відчиняють двері, щоб випустити старий рік і впустити Новий. Ревні буддисти проводять ніч у храмах. Туристам теж туди вхід не заказано — наприклад, цікаво завітати до старовинної віхари Дхарма-Бхакті.

 

А вранці — всі на вихід, навіть хворі й немічні! Усі при повному параді вирушають у гості вітати й підносити презенти.

 

 

 

7  ЛОНДОН (Великобританія)

 

За межами Азії чи не найбучніше відзначають Китайський Новий рік у британській столиці. Глобалізація принесла сюди культурну терпимість і цікавість до екзотики, тому західне місто відзначає східне свято з розмахом.

 

Першого ж дня на Шордіч-стріт можна побачити традиційні вистави та скуштувати суто китайські страви. По Чарінг- кросс і Шафтсбері-авеню новорічного ранку вирушає барвистий костюмований парад із довжелезними драконами. Офіційну церемонію відкриття проводять на Трафальгарській площі за участю артистів із Китаю. А потім китайських канатоходців, танцівників і фокусників можна побачити по всьому району Вест-Енд. Серед китайців прийнято в перші дні Нового року «піднятися високо і подивитися далеко», тому головні оглядові майданчики Лондона повні люду.

 

 

 

8  ПАРИЖ (Франція)

 

Тут теж стараються не відставати. Тим паче, що паризький Чайнатаун — найбільший у Європі. Святкують не лише там, а й перед мерією та на центральних вулицях. Карнавальні процесії пересуваються під барабанний бій і вибухи петард, які відганяють злих духів. Долучаються й інші китайські етнічні громади з усіх куточків Франції, тому масовість дійств вражає. А найбільше люду збирається у славнозвісному 13-му окрузі Парижа. У параді беруть участь до 2000 осіб, а подивитися на нього приходять до 200 000 парижан і гостей міста.

 

 

 

9  САН-ФРАНЦИСКО (США)

 

Місто на узбережжі Тихого океану стає столицею Китайського Нового року в обох Америках. Хоча свято відзначають і в Нью-Йорку, Ванкувері та Лос-Анджелесі.

 

Тут поважають особистий простір, тому найзавбачливіші глядачі приносять у вигідні для споглядання точки власні стільці й спостерігають за дійствами, не звертаючи уваги на колотнечу навколо. Приваблює насамперед величезна процесія ряджених із типово американськими усмішками. Очолює його Королева параду з почтом. Це нагадує не Китайський Новий рік, а латиноамериканський карнавал. До шоу долучаються далеко не лише китайці.

 

Скрізь літають золотаві блискітки, бахкають петарди та шугають великі й малі дракони, яких люди гладять по боках. Це вічні й тепер уже всесвітні символи Китайського Нового року, які приносять щастя, тож кожен намагається торкнутися їх.

 

 

 

10  СИДНЕЙ (Австралія)

 

На протилежному від Сан-Франциско боці Тихого океану китайська діаспора неабияка за розмірами. І святкувати тут дуже люблять — відзначають Східний Новий рік навіть довше належних 15 днів. Діють спеціальні виставки, відбуваються вуличні вистави, концерти і змагання, скрізь подаються китайські страви. Звісно, головною подією є 2-годинний парад, який відбувається надвечір.

 

Як і в багатьох інших місцях, в Австралії майже тритижневий новорічний марафон завершується Фестивалем ліхтарів. Люди прикрашають вогнями храми і несуть їх на вечірній парад.

 

Бучні урочистості відбуваються й у Мельбурні. В цьому осередку діаспори є навіть Китайський музей.

 

Без перебільшення, Новий рік за східним календарем стає всесвітнім святом. Ви ще на ньому не побували? Ну, тоді воно йде до вас. Китайців вистачить на всіх! 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.