Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 6 Вояж-колекція Гори і води
Номер 6 від 14 грудня 2017р.
Номер 6 від 14 грудня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Україна чудес
Профі-тур
Троянда вітрів
Мандрівничий ряд
Живий світ
Modus Vivendi
Міністерство закордонних страв
Життя як свято
Вояж-колекція
Гори і водиВерсія для друку
Автор: Ірина ГОРОБЕЦЬ

Перше приємне враження від країни я отримала вже в аеропорту і на борту літака — комфортного «BombardierCRJ900». Українські туроператори, турагенти і медійники взяли участь в інавгураційному рейсі «AdriaAirways» Київ – Любляна з гостинними вітаннями, барвистими повітряними кульками, цукерками, смачними словенськими стравами та напоями на борту.

 

Під час польоту заінтригував спеціальний мобільний додаток для всіх пасажирів, який фактично замінює індивідуальний монітор із медіаможливостями. На власний смартфон отримуєш доступ до відео- та аудіотеки, ігор, відомостей про політ і країну. Цікавий хід — чому б і ні?

 

А в аеропорту Любляни нас вітав дитячий фольк-колектив під час осінніх шкільних «картопляних» канікул.

 

 

 

Країна чемпіонів

 

Словенія зустріла сонечком та осінніми барвами, а також спортом і… вином. На термальному курорті Терме-Зрече нас запросили до Олімпійського тренувального центру й одразу — на дегустацію місцевих вин. Країна невимушено поєднує ці два задоволення. Вона запрошує на тренувальні збори та змагання команди з усієї Європи і сама виховала багатьох чемпіонів. Тут кожен займається спортом і веде здоровий спосіб життя. А вино цьому тільки сприяє, бо воно натуральне, смачне та споживається у помірній кількості. За ваше здоров’я, дорогі господарі!

 

Терме-Зрече славляться лікувальними водами та торфом, родовище якого розташоване на півторакілометровій висоті. Мінерали вод і грязей Терме-Зрече сприяють заживленню ран у м’язах і кістках, знімають нервове напруження. Тут лікуються чимало професійних спортсменів.

 

До речі, про воду: в усій Словенії її п’ють просто з крана, і часто у водогоні вона там мінеральна!

 

 

 

ПередАльпи

 

Долучилися до спорту й ми. На відомо­му курорті Рогла зайнялися бобслеєм без снігу. Завдяки спеціальній моделі «бобів» удосконалюватись у цій дисципліні можна й улітку! Взагалі спортобладнання й інфраструктура скрізь на висоті.

 

Рогла розташована в гірському масиві Похор’є, на висоті 1517 метрів над рівнем моря, і є гірськолижним та кліматичним курортом. Столиця Любляна — лише за 90 кілометрів звідси, а зовсім поруч — Терме-Зрече з його цілющими водами й торфом. Зручно!

 

Роглу вважають однією з найкращих оз­доровниць Європи через дуже м’який і стабільний передальпійський клімат, мінеральну воду, якісні продукти і виняткову екологічну чистоту.

 

А про рівень гірськолижного курорту свідчить те, що тут із року в рік проводиться етап Кубка світу. Перепад висот — понад 1200 метрів, а довжина трас різного рівня — 12 кілометрів. До речі, підйомників — теж 12, і їхня місткість — аж 15 000 людей на годину. Є траси для сноубордингу та гірськолижні школи.

 

 

 

Магнетична вода

 

На курорті Рогашка-Слатина готелі розташовані серед прекрасного природного ландшафту, надзвичайно гарного парку. Та головне тут — чудодійна і майже вже легендарна вода «Донат Mg», яка містить рекордну кількість магнію, зцілює нервову, серцево-судинну і травну системи, поліпшує стан усього організму.

 

Ми відвідали з «інспекцією» «GrandHo­telSavaRogaska», що має власні бювет і вхід до медичного центру.

 

Курортна традиція налічує тут ось уже понад 400 років. Проте легенда відносить її появу до ще давніших часів. Вона оповідає про те, як крилатий кінь Пегас ударив копитом по горі, й на тому місці забило чарівне джерело.

 

 

 

Твердиня здоров’я

 

На шляху до наступної оздоровниці нас чекав замок Оточець, який занурив на 8 століть углиб історії. В одному з його приміщень діє палац-готель «Relais&ChateauPropertyCastleOtoсec». Загалом романські споруди, англійський парк, вікові дерева та плющ, який обвиває давні стіни, виглядають, ніби твір талановитого художника. У замку влаштовуються різноманітні майстер-класи, середньовічні свята і сучасні весілля. Тут ми мали чудовий обід, особливо припав до смаку штрудель із чорницями.

 

Бальнеокурорт Доленське-Топліце зу­стрів у мальовничій долині річки Крка, в оточенні лісистих гір. Це одна з найдавніших оздоровниць Словенії. Цілющі властивості місцевих вод люди цінували вже в епоху неоліту! А в літописах вони згадані у 1224 році. Лікують тут головним чином опорно-руховий апарат, зокрема ревматизм, а також проводять реабілітацію після травм і операцій. Водолікування поєднують із фізіотерапією та фізичними вправами. Приймав нас на курорті «HotelBalnea».

 

 

 

Люблю Любляну

 

Хоча прилетіли ми саме до Любляни, близько познайомитися зі словенською столицею змогли на середині маршруту.

 

Любляна має оригінальне зіркоподібне планування. На її тихих вуличках добре адаптуватися після шаленого ритму мегаполісів, аби поринути у приальпійський релакс. Дивує архітектурне поєднання бароко і модерну. Дуже незвичайне місце — Потрійний міст, що нагадує дамське віяло: він виходить з однієї точки, а на іншому березі сполучається з трьома іншими мостами. Другий міст називається Драконовим, його охороняють чотири «чудові чудовиська».

 

Дракони є символами міста: за легендою, давньогрецький герой Ясон, повертаючись після викрадення Золотого Руна, побачив у цих краях монстра, якого й подолав, а на місці битви заснував місто, яке згодом назвали Любляною. Незрозуміло тільки, як античний герой опинився на захід від античної батьківщини, якщо мандрував до неї зі сходу, з Кавказу…

 

Ще один символ міста — річка Любляниця, якою ми прогулялися на човні та з якої побачили головні принади Старого міста у незвичному ракурсі. Окремою цікавиною став традиційний 10-метровий дерев’яний човен.

 

Ну а головна «візитка» Любляни — середньовічний «град», тобто замок, який височіє над столицею. Ми піднялися до нього фунікулером, здійснили там віртуальну екскурсію, наживо відвідали оглядову башту, в’язницю, побачили музейну експозицію та чудові панорами.

 

 

 

Очі гір

 

І наприкінці подорожі були найкращі краєвиди Словенії, Балкан, а може, й світу.

 

Бохинське озеро — найбільше у Словенії, а втім, цілком сумірне з країною: щось понад 3 квадратних кілометри площі. Але ніякими цифрами не виміряти його красу! Зовсім поруч розташована найвища точка країни — гора Триглав (2864 м). Містечко Бохинь є кліматичним курортом і центром «естетотерапії»: я впевнена, що пейзажі тут здатні зцілити від усіх недуг. Запам’яталась і гастрономічна «родзинка» місцини — бохинський сир. У Словенії безліч смачних екологічних сирів.

 

Невеличкий переїзд — і ми на дивовижному озері Блед, за яким Словенію впізнають на плакатах і екранах. У незапам’ятні часи водойма була «вирізана» в горах льодовиком. Вона невеличка, трохи більше 2 кілометрів у довжину, але глибина його понад 30 метрів. «Око Альп» має «вії» — пишну зелень на берегах і «зіницю» — острівець із церквою. На березі видніється замок, у якому ми відвідали музей зі старовинною друкарнею. Кулінарною принадою Бледу стала «кремна гума», або «кремшніта», — дуже ніжне і зовсім не гумове тістечко. А на ночівлю нас гостинно запросив «BohinjECOHotel».

 

Серед цієї первозданної природи прийнято займатися спортом і активним туризмом. Обидва озера взимку перетворюються на центри лижного та санного спорту. Але ми здійснили осінню прогулянку по Бледу на традиційному човні «плетна».

 

 

 

У серці Юліанських Альп

 

Неподалік від кордонів з Італією та Австрією чекав гірськолижний курорт Кранська-Гора. Висоти від 800 до 1291 метра, 20 кілометрів трас і 20 підйомників — цим досвідчених лижників не здивуєш. Але чудова природа, чисте повітря, спортивна і розважальна інфраструктура зробили це місце головною гірськолижною тусівкою країни.

 

А неподалік — Мойстрана (641 м над р. м.), гірськолижна перлинка з одним-єдиним підйомником. Містечко також відоме костелом святого Климента, збудованим на місці, де колись відпочивали під час свого просвітницького походу святі Кирило та Мефодій. Курорт знають і як відправний пункт до національного парку «Триглав». Але нам Мойстрана запам’яталася Словенським альпійським музеєм. Словенія — країна гір і горян, які відзначилися в різних куточках світу, навіть у Гімалаях.

 

І на завершення ми подивилися фольк-шоу під смачні словенські страви.

 

Учасники туру одностайно висловили відчуття, що провели в цій країні не кілька днів, а кілька місяців — стільки цікавого, красивого і смачного тут спізнали. І добре, що завдяки авіакомпанії «AdriaAirways» відкрилися нові можливості пізнавати цю невеличку, але щедру на враження країну.

 

 

 

НА КРИЛАХ «ADRIA AIRWAYS»

 

У кінці жовтня авіакомпанія відкрила рейси між Любляною та Києвом (аеропорт «Бориспіль»).

 

Польоти здійснюються лайнерами «Bombardier CRJ900» тричі на тиждень:

 

Любляна – Київ — 22:35;

 

Київ – Любляна — 5:00.

 

Час у дорозі — близько 2 годин.

 

«Adria Airways» загалом здійснює 190 рейсів і сполучає столицю Слове­нії з 18 пунктами призначення.

 

Представництво авіакомпанії

 

в Україні — ТОВ «ТАЛ Авіейшн» (тел.: (044) 351-1580/81;

 

adria@tal-aviation.com.ua).

 

Детальніше — на www.adria.si.

 

 

 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.