Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 5 Дива заморські Висячі сади Сингапуру
Номер 5 від 19 вересня 2017р.
Номер 5 від 19 вересня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Україна чудес
Мандруйте на здоров'я
Terra Incognita
Профі-тур
Троянда вітрів
Життя як свято
Дива заморські
Дива заморські
Висячі сади СингапуруВерсія для друку
Автор: Віктор СИДОРЕНКО

Місто-острів-держава Сингапур — менше за Київ. Проте на планеті складно знайти динамічніше середовище, найкраще пристосоване для людського життя і розвитку. Власне, розвиток країни та особистості ставив собі за мету легендарний сингапурський лідер Лі Куан Ю, який зробив із Сингапуру, цього відсталого, брудного закутка Азії, одну з найпросунутіших держав світу.

 

Міні-країна постійно змінює своє архітектурне обличчя, ба навіть трохи — географію. Нестача простору змушує її розширюватися за рахунок моря. На нових територіях зводять і зелені зони. Та які!

 

Сингапур і раніше славився парками та розкішним ботсадом. Але те, що 2012 року спорудили на відвойованому в моря березі, затьмарило і їх. «Gardens by the Bay» — «Сади над затокою» — стали дивом сучасного світу, провідним досягненням інженерії, ландшафтного дизайну, ботаніки та екології ХХІ століття.

 

Ділянка площею 101 гектар біля масштабного і фантастичного за обрисами готелю «Marina Bay Sands» колись була укрита хвилями, а нині вражає буянням зелені, приваблює безліч сингапурців і туристів з усіх куточків планети. Картину доповнюють гігантські конструкції парку «Сади над затокою», ніби принесені зі світу фентезі чи сюрреалістичного твору. Все разом справляє надзвичайне враження, водночас підкорюючи особливою гармонією.

 

Це будівництво стало черговим кроком із перетворення Сингапура з «міста-парку» на «місто в парку» — саме таку концепцію розбудови обрав уряд. Він же став замовником спорудження. До розробки та будівництва узбережних «Садів» було залучено аж 170 компаній із 24 країн. Генеральний план готувала британська компанія ландшафтного дизайну «Grant Associates». Вона поставила за мету зібрати все багатство тропічної флори в одному місці, доповнивши сучасними високотехнологічними рішеннями.

 

Звісно, будівництво стало державі в копійчину. Залишкова вартість робіт сягнула понад мільярд доларів. Та й щорічні витрати на утримання футуристичних садів становлять 58 мільйонів. Але при цьому «Сади над затокою» безкоштовні для відвідання!

 

Власне, парк «Gardens by the Bay» складається з трьох садів. «Сад південного берега затоки» — найбільший і найцікавіший. Із висоти пташиного польоту він має вигляд величезної орхідеї, квітки — національного символу Сингапуру. Дві величезні оранжереї ніби символізують корені цієї рослини. Від них навсібіч розходяться «пагони» — доріжки та стежини. «Вторинні корені» — це лінії комунікацій, що сполучають розташовані на їх перетині тематичні сади і «супердерева», які водночас є «квітками» циклопічної орхідеї.

 

Ті 18 гігантів є найбільшою (у прямому й переносному сенсі) гордістю парку, його домінантою, яку видно здалеку. «Деревця» сягають у висоту від 25 до 50 метрів і сполучені між собою в повітрі круговим мостом «SkyWay», який служить оглядовим майданчиком і небесним променадом.

 

Коли обдивляєшся околиці із «супердерев», здається, що або настало двадцять третє століття, або це взагалі не Земля, а інша планета з неймовірними рослинами та конструкціями. Але ні, все тут створено розумом і руками людини та продумано до найдрібніших деталей. Видно й споруди-мушлі оранжерей, і театр у подобі квітки. По сусідству височіє славетний «Марина Бей», схожий чи то на гігантську мегалітичну споруду, чи то на три інопланетні гриби з єдиною шапочкою, а також торговий центр, на даху якого іскриться величезний басейн. Після оглядин території залишаються чудові враження, а ще — повні легені кисню, бо повітря чисте і свіже.

 

Що ж таке оті «супердерева»? Основою кожного є металевий каркас. Його обвивають безліч живих ліан, орхідей, папоротей і квітів. «Крона» живить рослини дощовою водою та енергією. Електрика для освітлення всіх 28 зелених «дерев-кіборгів» у темну пору доби надходить від вбудованих сонячних батарей.

 

Уранці та вдень ці конструкції захоплюють, але після сутінків настає справжня казка! У «дерев» починається бурхливе нічне життя. На них розквітають нові, ще яскравіші квіти — тепер уже штучні. Вбудоване підсвічування у багато разів посилює природну чарівність парку. «Сади над затокою» перетворюються на просто магічне місце, яке вабить вогнями, пахне квітковою свіжістю та зачаровує музикою, що невимушено розливається у повітрі. У кроні найвищого «супердерева» ховається бар…

 

Але повернімося сюди вдень. Нас чекають дві колосальні оранжереї зі скла і сталі площею близько гектара кожна. Одна називається «Хмарний ліс», а інша — «Квітковий купол», причому остання — та, що нижча і ширша — є найбільшою в світі безопорною оранжереєю. Сонячна енергія від «супердерев» іде на підтримання мікроклімату в обох спорудах, а розташовані в «кронах» і «стовбурах» резервуари для збору дощової води використовуються для поливу рослин. Окрім цього, «дерева» служать для охолодження оранжерей, відводячи вгору нагріте повітря. Усередині на відвідувачів чекають різноманітні тематичні сади, рідкісні рослини з усієї планети, пишні клумби й технологічні дива. Наприклад, у «Хмарному лісі» є 42-метрова «гора» з 35-метровим водоспадом.

 

«Дитячий сад» — це фактично атракціон для маленьких відвідувачів. Він складається з будинку на дереві та «Стежки пригод», повної трамплінів, балансувальних балок, висячих мостів та інших захопливих випробувань.

 

Є ще два тематичні сади — «Рослини і люди» та «Рослини і планета». Це форпости сингапурської освітньої програми, мета якої — поширювати знання про живий світ. У «Рослинах і людях» на перший план виходять різні етнічні групи Сингапуру і роль, яку відіграють рослини в їхній культурі, економіці держави та всієї Південно-Східної Азії. Сад «Рослини і планета» підкреслює взаємопов’язаність біосистем, демонструючи розмаїття рослинного життя.

 

Можна довго розповідати про споруди «Садів над затокою», але все-таки це насамперед парк. Як і передбачали будівничі та ландшафтники, тут потрібно гуляти і насолоджуватися. Більшість доріжок ретельно сплановано так, щоб було легко пересуватися по території й водночас виникало бажання загубитись і провести кілька незабутніх годин у єднанні з природою.

 

Дивовижний «Gardens by the Bay» самим своїм існуванням доводить, що технології здатні сприяти природі, а не лише шкодити їй, розповідати про неї мовою науки та естетики, закохувати в неї та чудувати нею. Напевно, цей симбіоз новітнього та одвічного є для нашого світу оптимальним майбутнім. Не даремно «висячі сади Сингапуру» називають футуристичними. Пробач, Семірамідо, але твій час давно минув. 

 

 

 

КВИТОК У РАЙСЬКИЙ САД 

 

Відчинено щодня, з 5 ранку по 2 ночі.

 

Оранжереї працюють з 9 ранку по 9 вечора.

 

Вхід на територію — безкоштовний, але до оранжерей і на підвісний міст — платний.

 

Вартість єдиного квитка до обох павільйонів — 28$ для дорослих і 15$ — для дітей віком від 3 до 12 років.

 

Останній квиток продається о 8 вечора.

 

Якщо ваш час обмежений, скористайтеся маршрутами певного хронометражу.

 

Детальніше — на www.gardensbythebay.com.sg.

 

 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.