Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 5 Вояж-колекція 7 із 300 Найцікавіші замки Польщі
Номер 5 від 19 вересня 2017р.
Номер 5 від 19 вересня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Україна чудес
Мандруйте на здоров'я
Terra Incognita
Профі-тур
Троянда вітрів
Життя як свято
Дива заморські
Вояж-колекція
7 із 300 Найцікавіші замки ПольщіВерсія для друку
Автор: Віктор СИДОРЕНКО

Стародавні замки розкидані по всій Польщі, починаючи просто з українського кордону. Між ними можна прокладати спеціальні замково-палацові маршрути, можна відвідувати їх при нагоді, а можна оселитися в одному з них і провести вікенд або відпустку, як справжній шляхтич або шляхтянка, бо той замок перетворено на готель.

 

 

 

Червоний дракон МАЛЬБОРК

 

Найбільший готичний замок у Європі (21 га) червоним цегляним змієм застиг над річкою. Навіть для людини з ХХІ століття цей велет видається нереальним. Що й казати про середньовічні часи: тоді він просто лякав. Тільки нині однойменне містечко доросло до розмірів твердині.

 

Дебелі вежі, глибочезні рови, височезні й товстезні стіни, наповнений водою канал навколо замку... А всередині гості потрапляють у лабіринти сходів, переходів, казематів, світлиць, підземель, капличок і вже не вірять, що звідси можна вийти.

 

Історія замку почалася, коли 1226 року князь Конрад Мазовецький запросив до Польщі лицарів Тевтонського ордену, аби ті втихомирили язичників-прусів. За угодою, хрестоносці осіли на відвойованих землях і збудували замок, який став столицею ордену. Близько 40 років замок перебудовували і добудовували. Його оперезали ровами і рядами мурів, додали житловий квартал і Палац магістрів — цей комплекс дістав назву Середній замок. Потім звели Нижній, до якого увійшли збройна палата, ливарня, стайні та броварня.

 

Твердиня вистояла навіть протягом 13-літньої війни між державою хрестоносців і Польщею. 1410 року, після поразки тевтонської армії під Грюнвальдом, вона врятувала орден від остаточної загибелі. Після битви польський король Ягайло вирішив захопити і Мальборк. Облога тривала три роки, та хрестоносці свого гнізда не здали. Тепер тут щороку відбувається грандіозне дійство «Облога Мальборка». У ХV столітті Мальборк став головним політичним, військовим, економічним і релігійним центром краю.

 

З усіх війн Мальборк найдужче постраждав від Другої світової. Потім його відновили та відкрили в ньому музей.

 

Замок внесено до Списку всесвітьньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Тут розташовані колекції бурштину, старовинної зброї, посуду, прикрас... Надворі проводяться лицарські турніри, а в залах — урочистості, концерти, конференції… Вночі вражають світлозвукові дійства. Та головне — всяк, хто приходить сюди, може побачити справжню середньовічну твердиню майже такою, як у часи хрестоносців.

 

Діставатися через Гданськ (60 км).

 

Відкрито щодня, крім понеділка. У квітні – жовтні — з 9:00 по 19:00, а в листопаді – квітні — лише з 10:00 до 15:00.

 

Інфо: www.zamek.malbork.pl.

 

 

 

Біле мереживо КРАСИЧИНА

 

Від прикордонного перепускного пункту Шегині в Україні до польського Перемишля — якихось 10 кілометрів. Ще 10 — і ви у Красичині. Справді, що то за краса!

 

Замок у містечку Красичин є найбіл

 

ьшою ренесансною перлиною Польщі. «Мереживна» споруда, з візерунчастими прикрасами над мурами й баштами, куполами, сходами і балюстрадами справляє враження не похмурої твердині, а вафельного торта. Зсередини всі мури замальовані римськими правителями та польськими вельможами у техніці сграфіто: стіни вкриті спочатку шаром темного тиньку, а потім — світлого, крізь який продряпано портрети.

 

Прекрасний парк Красичина з екзотичними деревами переходить у ліс, де легко зустріти дичину і навіть — обережно! — диких кабанів.

 

Це укріплене гніздо для себе звили пани Красицькі в кінці XVI століття. Невдовзі Мартин Красицький — до речі, каштелян львівський і воєвода подільський — перебудував його у стилі «палаццо ін фортецца», яким він є і нині. Тут часто гостював сам король Сигізмунд. Потім спорудою володів генерал Подільської землі Ян Тарло, через політичні погляди якого 1726 року маєток розгромило російське військо. В замку мешкали Потоцькі, а згодом — Сапеги.

 

Найчорнішим часом білого замку називають 1939–1941 роки, коли тут побували червоноармійці. З ненависті до «класового ворога» ті знищили внутрішні оздоблення, сплюндрували родинну усипальню, використовували цинкові домовини замість ванн, а шикарні ванни — як туалети…

 

Та відреставрований Красичинський замок не думає про сумне. Тут є елітний готель, ресторан і винарня, проводяться лицарські турніри, концерти, фестивалі та виставки.

 

Діставатися через Перемишль, що поруч з українським кордоном.

 

Відкрито з квітня по жовтень. В іншу пору — відвідання за попереднім замовленням.

 

Інфо: www.krasiczyn.com.pl.

 

 

 

РИНСЬКИЙ замок, в’язниця і готель

 

Рин — містечко в серці краю Великих Мазурських озер. Власне, воно розташоване на перешийку двох водойм на мальовничому турмаршруті.

 

Над містом, на високому пагорбі, височіє готична твердиня, побудована тевтонцями в XIV столітті. Значення Ринського замку було стратегічне і для війн із литовцями, і в мирний час: ці щедрі землі забезпечували лицарів дичиною, рибою, медом...

 

Разом із замком росло і поселення. У середині XVII століття мрії про розвиток розвіяла навала татар, а через півстоліття — чума. Лише у 1723-му Рин здобув міські права, а також привілеї та пільги для поселенців, і місцина поволі ожила. Але в ній знову запанувала похмура атмосфера: у середині XIX століття у замку влаштували жіночу в’язницю. Під час Другої світової війни в ньому тримали російських і польських полонених, а потім німецьких.

 

Але тепер люди прямують сюди зовсім не з примусу. 2002 року готельєр Анджей Довгялло викупив замок рівно за 1 мільйон доларів, а згодом відкрив тут чотиризірковий готель. Власник вклав у об’єкт іще 20 мільйонів доларів і, як запевняє, частину душі. Пам’ятка середньовіччя успішно відробляє інвестиції.

 

За замковою традицією, територію готелю розділено на чотири частини: Чернечу, Лицарську, Мисливську і Тюремну. В інтер’єрах є фрагменти оригінальних фресок, готичні портали та склепіння. Замковий ресторан у готичному стилі вміщує понад 300 осіб, частує їх старопольськими, шляхетськими та сучасними стравами. Конгрес-центр має 6 залів і здатний прийняти до 500 відвідувачів.

 

Чим не гідне існування для замку?

 

Діставатися через Ольштин (80 км).

 

Відкрито щодня.

 

Інфо: www.zamekryn.pl.

 

 

 

Зірка ЛАНЬЦУТА

 

Архітектурний ансамбль із чудовим парком зустрічає просто в середмісті містечка Ланьцут, неподалік від України. За оздобленням це розкішний палац, а з оборонного погляду — справжній замок. Рови та бастіони у формі зірки замінюють йому мури.

 

Споруджений ще 1349 року, замок-палац пережив свій розквіт у кінці ХІХ — на початку ХХ століття, в часи князів Потоцьких. Вони провели грандіозний ремонт, додавши до оздоблення новітні атрибути комфорту — електрику та водогін. Один із найрозкішніших замків Європи став місцем зустрічі світової аристократії, митців і діячів.

 

Життя вирувало тут до 1944-го. Останній представник роду, Альфред ІІІ Потоцький, утік від «совітів» до Швейцарії, забравши 600 ящиків із цінностями. Однак після відкриття музею він передав йому більшість своїх колекцій.

 

Музей — це 80 житлових і господарських інтер’єрів граничної розкоші, повністю збережених або ретельно відновлених. Уявіть, у вигляді оголеної античної скульптури зображений не хто інший як власник замку… Вражає палацовий театр, у якому декорації відтворюють тирольську вуличку. В театрі не влаштовують вистав, зате в бальній залі молоді музиканти дають безкоштовні класичні концерти.

 

У замку є Каретний двір із понад сотнею (!) шикарних екіпажів, колекція ікон, стайня і манеж, велика оранжерея і ландшафтний пар на 30 гектарах. А ще — ресторан і готель, де можна трапезувати й відпочивати у шляхетських традиціях.

 

Діставатися через місто Ряшів (Жешув).

 

Замок — лише за 80 км від українського кордону.

 

Відкрито в будні з 8:45 по 15:00, а у вихідні — з 9:45 по 17:00.

 

Інфо: www.zamek-lancut.pl.

 

 

 

Княже гніздо КСЬОНЖА

 

Ще один замок отримав друге життя завдяки готельєрам і музейникам…

 

«Ксьонж» означає «князь». Справді, він вивищується з королівською величчю.

 

Документована історія споруди почалася в XIV столітті. Замок переходив із рук у руки, і ті руки не завжди були шляхетними: серед власників були відомі розбійники. Протягом наступних ста років Ксьонж змінював господарів, аж поки в 1509 році його купили Хохберги і він став головною резиденцією цього впливового роду. 1705 року замок перетворили на казкову обитель у стилі бароко. У XIX столітті рід здобув титул герцогів, а його резиденцію почали відвідувати славетні гості: майбутній президент США Джон Адамс, російський цар Микола ІІ, австро-угорський імператор Франц-Йосиф...

 

У 1891 році завдяки шлюбній партії з Яном-Генрихом XV у сім’ю Хохбергів увійшла Марія-Тереза, яку звали також княжною Дейзі. Про неї розповідає класичний фільм. Однак після Першої світової війни це відоме подружжя розпалося. Перед Другою світовою Хохберги втратили значну частину майна, княжну Дейзі виселили. Окупанти побудували тут підземні переходи і коридори, що, як вважається, стали штаб-квартирою Гітлера.

 

Нині замок Ксьонж із парком — третій за величиною замок Польщі після Мальборка та Вавеля.

 

Найбагатшим приміщенням тут є бальна зала Максиміліана із двома камінами та кришталевими дзеркалами. Стіни і підлогу викладено мармуром, а люстри виготовлені з позолоченого липового дерева.

 

У старовинних стайнях досі тримають чистокровних коней. Поблизу є велика пальмова оранжерея, створена Генрихом XV для Дейзі.

 

У замку діють музей і культурний центр. Тут пропонують екскурсії, катання верхи або в екіпажі. Певно, й чарівна Дейзі так віддавалася романтиці…

 

Діставатися через Вроцлав (70 км).

 

Відкрито щодня, крім понеділка.

 

Інфо: www.ksiaz.walbrzych.pl.

 

 

 

КРАСИЦЬКИЙ. Від Коперника до Бонапарта

 

На північному заході Польщі, на околиці мальовничого історичного міста Лідзбарк-Вармінський, на вузькій смузі землі при злитті двох річок, височіє одна з неоціненних пам’яток середньовіччя Польщі й водночас — осередок сучасного готельного комфорту.

 

Красицький замок є рідкісним зразком цегляної готики, його називають «північним Вавелем». Але архітектура й атмосфера в нього свої. Замок має потужну головну башту і чотири кутові, склепіння всередині, чудові розписи.

 

Побудований на рубежі XIV і XV століть, він майже 450 років служив резиденцією вармінських єпископів. Звідси сановники правили краєм, тут вершили суди. Сюди приїжджали видатні поляки й іноземці. Серед інших — і Миколай Коперник. Адже резиденція єпископів була осередком науки. Тут бували й державні діячі, польські королі, російський імператор Павло I, шведський король Карл XII і навіть Наполеон Бонапарт. Останнім вармійським князем-єпископом став уславлений польський письменник і комедіограф епохи Просвітництва Ігнацій Красицький.

 

Нині у замку міститься музей цінної спадщини Вармії та Мазурів з їхніми культурними й науковими традиціями. Замок є активним культурним центром, пропонує проведення ділових зустрічей та організацію відпочинку.

 

Частину комплексу відведено під шикарний готель зі спа-центром, ресторацією, астрономічною обсерваторією та старовинною бібліотекою. Заклад має престижні світові нагороди. Його часто обирають для відпочинку романтичні пари та родини з дітьми.

 

Діставатися через Варшаву та Ольштин.

 

Відкрито щодня.

 

Інфо: www.hotelkrasicki.pl.

 

 

 

ЧОХА —  польський Гогвардс

 

Замок мальовничо розташувався на мисі над Леснянським озером, на кордоні з Чехією. У ранньому середньовіччі тут була дерев’яна фортеця з кам’яними та земляними укріпленнями. На межі ХІІІ–XIV століть чеський король Вацлав II звів фортецю вже з каменю. Вона була ласим шматочком для німецьких і чеських лицарів, аристократів і вельмож.

 

У наш час замок Чоха фігурує в багатьох фільмах і серіалах. А 2014 року й узагалі став аналогом славетної школи чародійства Гогвартс із саги про Гаррі Поттера: тут влаштовують інсценізації епізодів твору за участю туристів.

 

Заслужену популярність серед гостей здобули нічні екскурсії, під час яких у незабутній атмосфері можна дізнатися чимало цікавого з історії замку, овіяного містичними легендами. Чого лише вартий «колодязь невірних дружин», звідки іноді чути стогін і голосіння... Для тих, хто хоче побачити розкішні інтер’єри, є спеціальна екскурсія: лицарська зала прикрашена мармуровим каміном у стилі неоготики й дерев’яними різьбленими панелями, столова має величезне дзеркало, а княжа спочивальня захоплює старовинними меблями. У давніх господарських приміщеннях замку представлено колекцію антикваріа

 

ту та експозицію реквізиту з різних фільмів, що знімалися тут. У Чосі влаштовуються середньовічні пікніки та дегустації медовухи, лицарські турніри, камерні концерти, реконструкції історичних подій...

 

До цієї активності має пряме відношення замковий готель із рестораном і залами, де можна влаштувати хоч конференцію, хоч справжній середньовічний бал.

 

Діставатися через Вроцлав і містечко Суха.

 

Відкрито щодня.

 

Інфо: zamekczocha.com.

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.