Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 5 VIP-клуб Літо ОНУКИ
Номер 5 від 19 вересня 2017р.
Номер 5 від 19 вересня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Україна чудес
Мандруйте на здоров'я
Terra Incognita
Профі-тур
Троянда вітрів
Життя як свято
Дива заморські
VIP-клуб
Літо ОНУКИВерсія для друку

Ніщо не є випадковим. Низка подій іде поруч з ідеями та смислами, які в потрібний момент утворюють дивовижні комбінації. Так на світ народжується щось цілісне — світи та концепції, ширина й глибина яких зростають і помножуються. Історія ONUKA — яскравий приклад цього.

 

Два талановиті музиканти — Євген Філатов і Ната Жижченко — прийшли до створення спільного музичного проекту з чималим творчим багажем за плечима. Євген — досвідчений саундпродюсер, ідеолог і фронтмен «The Maneken». Ната — екс-вокалістка діп-хаус-тріо «Tomato Jaws» і групи «Kooqla». Разом — міцний творчий тандем, у якому він відповідає за передове, актуальне звучання, а її можна назвати «обличчям і душею» проекту. Власне, «онука» — це саме вона, Ната. Улюблена онука свого дідуся — відомого на всю Україну майстра народних інструментів Олександра Шльончика з Чернігова. Найцінніший його подарунок — сопілка, зроблена своїми руками. Нині це свого роду символ проекту ONUKA.

 

Їхня творчість — це міст між минулим і майбутнім. Багата спадщина української етніки в контексті стильної сучасної електроніки набуває нової ваги, статусу та шляхетності. ONUKA донесла це до широкої аудиторії переконливо й зі смаком.

 

«Душа проекту» відповіла на запитання нашого журналу.

 

— Наталю! Хтось скаже, що ONUKA — це цікавий перетин стилів, а хтось — що це вихолощення народної музики... Як ви самі пояснюєте феномен?

 

— Вихолощення? Не певна, що розумію, зміст цього слова стосовно музики. Для мене все значно простіше: протягом життя на мене впливало багато різної музики — від української етнічної до сучасної електронної. Це природно для кожного музиканта — шукати своє звучання, спираючись на різну музику, яку слухаєш.

 

— Ваш дідусь навчив вас у чотири роки грати на сопілці. Як ви від тієї сопілочки прийшли до електронної музики?

 

— У дитинстві брала участь у багатьох музичних конкурсах. Так, грала на сопілці з чотирьох років, мала успіх у цьому, але згодом зрозуміла, що не готова пов’язувати все життя лише з академічною, народною музикою.

 

У юності захоплювалась «електронікою». Це швидко стало основною справою, якій я присвятила майже десять років. Виступала як діджей, фронтмен проектів «Tomato Jaws» і «Kooqla».

 

Потім була довга пауза: я не займалася музикою, шукала себе, свій шлях. Результатом цього пошуку став цілковито новий проект — ONUKA, в якому мені та моєму чоловікові Євгену Філатову вдалося поєднати все те, що надихало в музиці протягом життя. Я нарешті відчула у творчості сьогодення — через правильний зв’язок мого минулого з моїм майбутнім.

 

— Цікаво… Чи можете назвати світові аналоги вашої творчості? Можливо, хтось вас надихає?

 

— Мої улюблені артисти протягом років не змінюються. Це Бйорк, Метью Герберт, «Portishead». Звичайно, слухаю багато сучасної музики, але на мою творчість впливають саме ті артисти, котрі справили на мене враження, мабуть, вісім-десять років тому. Вважаю, це природно. Найбільше враження на людей справляє та музика, яку вони слухають у віці десь між 18 та 23 роками.

 

— Україні та Європі запав у душу ваш позаконкурсний виступ на «Євробаченні». Яку реакцію на нього почули особисто ви? І чи не завдяки йому все ваше літо пройшло на українських і закордонних фестивалях?

 

— І так, і ні. Для нас важливим був виступ на фестивалі в Голландії «Eurosonic», який відбувся ще на початку цього року. Саме там збираються фестивальні промоутери з усього світу, щоб подивитися на нових артистів і доповнити свої програми маловідомими, цікавими проектами. Нас там обрали у вісімку найкращих серед 400 гуртів.

 

Фестивалі планують свою програму заздалегідь. Тож «Євробачення», яке проходило в середині травня, навряд чи так швидко дало б результат. Попит на ONUKA у світі зріс, але ефект від «Євробачення» ми відчуємо на своєму гастрольному графіку аж восени.

 

Що ж до реакції на виступ під час «Євро», то вона була позитивною — і тут, в Україні, й за кордоном. Надходило багато листів. Приємно!

 

Виступ на конкурсі привернув увагу до нашого релізу VIDLIK за межами України. Якийсь час ми очолювали чарт електронної музики «iTunes» у Великобританії. Про таке навіть і мріяти не могли!

 

— Багато подорожей принесло й літо. Почали ви з України.

 

Червень. Чернігів. Академічний театр імені Шевченка. Не занадто «академічно»?

 

— Ні, бо то моє улюблене місто. Я обожнюю подорожі до Чернігова. Там живе моя бабуся. То світ мого дитинства, де завжди затишно та спокійно. Мабуть, це стосується міста загалом.

 

— Вас не злякав прифронтовий Маріуполь на початку літа? Бо в кінці літа багато говорили про те, чи безпечно проводити там футбольний матч…

 

— Ні, «MRPL City» — то був один із найкращих фестивальних виступів цього літа. Нам дуже сподобалося! Туди приїхало багато відомих українських виконавців. Разом ми створили справжнє музичне свято для міста, якому це зараз дуже важливо: відчувати себе Україною.

 

— Чим запам’яталося польське Катовіце?

 

— Останні два роки багато виступаємо в Польщі. Це країна, де комфорт і спокій гармонійно поєднані з розвитком культури, бізнесу, промисловості. Катовіце — невеличке містечко, одне з наймолодших у Польщі, але там дивовижна архітектура. Здається, що деяким будівлям двісті-триста років, але ні, це просто дуже точна стилізація.

 

— Які враження від славетного угорського фесту «Sziget»?

 

— Це один із найбільших фестивалів у світі. Там немов розташоване серце світової музичної індустрії, яке б’ється в такт із серцями сотень тисяч шанувальників музики з усіх країн. Це дуже цікавий досвід, який потрібен для розуміння того, що музика — найкраща мова спілкування з-поміж усіх, бо її розуміє кожен.

 

— В Австрії ви стали хедлайнерами міжнародного фестивалю з бодипейнтингу, а простіше — з малювання по тілу. Самі не пробували «малюватися» чи малювати?

 

— У цій подорожі ми віддали перевагу унікальному музею синтезаторів. Мабуть, він найбільший у світі. Це справжній рай для музиканта. Шкодую, що саме в Австрії з нами не було нашого саунд-продюсера Євгена Філатова. Він би там і залишився. (Усміхається).

 

Щодо малювання по тілу — це не мій стиль. Але нещодавно я зробила собі нове тату. Дуже рада із цього приводу. Виникла крута ідея, і я її зреалізувала, не вагаючись.

 

— Що скажете про румунський фест «Електричний замок»? Парадокс, але ця сусідня країна залишається для більшості з нас туристичною та культурною «білою плямою»…

 

— Так, цей пробіл варто заповнити.

 

Фестиваль «Electric Castle» не схожий на всі інші, адже він проходить на території старовинного трансільванського замку Банффі. Похмуре, готичне місце, яке дуже контрастує з концертними сценами й аудиторією.

 

Окрім того, «Electric Castle» виявився найкращим за все наше літо за підбором артистів. Неосяжний lineup мрії, заради якого я залюбки поїхала б туди і як звичайна туристка. Якби ми мали на це час. (Усміхається).

 

— «Буковель», Східниця, «ЗахідФест» на Львівщині — й одразу Канада! Як вам контрасти, публіка, самі краї? Яким вийшов останній акорд літа в ONUKA?

 

— Контрасту я не відчула. Це просто дуже різні місця. «Буковель» — місце сили. Серед гір і свіжого повітря — там завжди почуваєш себе бадьоро та натхненно.

 

Канада — це наша найскладніша подорож. 36 годин у дорозі, багато випробувань. Але все пройшло дуже добре. Ми виступили 24 серпня, в День незалежності України, у парку «Lansdowne» в Оттаві. Публіка там уже знає нашу музику. Відпрацювали на всі двісті відсотків і, здається, склали цей іспит. Тож мали трохи часу, щоб відпочити. А з початку вересня — знову в дорогу!

 

— Розкажіть про свій новий альбом. Із чого складається MOZAЇKA?

 

— Нещодавно ми презентували першу пісню із цього альбому — VSESVIT. За відгуками багатьох музичних видань, вона дуже відрізняється від того, що раніше випускала ONUKA. Начебто більш позитивна та світла. Що ж, не буду цього заперечувати — все саме так. Хотілося нового настрою в моїй музиці. Але назва MOZAЇKA — ще й через те, що за одним треком не варто робити попередні висновки щодо звучання всього нового альбому. Він обіцяє бути дуже різним. Робота над ним іще триває…   

 

 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.