Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 4 Океан вражень Під черевом Кайманів
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Профі-тур
Океан вражень
Себе показати
InstaTravel
Океан вражень
Під черевом КайманівВерсія для друку
Автор: Віктор СИДОРЕНКО

Поверхня трьох невисоких, кам’янистих, практично позбавлених рослинності островів разюче контрастує з багатющим підводним світом біля самих берегів. Кайманові острови є вершинами океанічного гірського хребта з крутими рифовими стінами, прозорою водою та затишними бухтами. Численні рифи, віддалені від берегів, — це справжні перлини карибської екосистеми, що ідеально підходять для глибоководного плавання.

  Під черевом Кайманів


Острови належать до заморських територій Великобританії. Розташовані вони приблизно за 240 кілометрів від Куби та за 290 — від Ямайки. Найбільший в архіпелазі — Великий Кайман, який формою нагадує чашу. Дощова вода тут не стікає до урвистих берегів, а просочується крізь пористий вапняк. Це одна з причин того, що видимість у водах навколо острова майже ідеальна. Малий Кайман і Кайман-Брак лежать поруч, осторонь від великого острова, за 120 кілометрів від нього. Малий Кайман — найнепривітніший: кам’янистий, із солоними водоймами.

 

Підводний рельєф Кайманів — це пласкі крайові рифи, що тягнуться на кількадесят метрів від узбережжя аж до гострих гребенів на глибинах від 15 до 21 метра. Далі глибина різко зростає, її таємнича синь так і вабить дайверів.

 

Мешканці глибин тут надійно захищені трирівневою системою охорони природи. Заповідна зона включає аж 18 морських парків. Деякі райони потерпають від навали туристів, але решта залишаються майже неторканими.

 

Індустрія дайвінгу на островах організована на високому професійному рівні. Асоціація центрів водних видів спорту стежить за роботою осередків підводного плавання і дбає про високу якість обслуговування.

 Під черевом Кайманів

Води, як і всюди в Карибському морі, рясніють тут великими губками, мальовничими горгоновими віялами. Не уникнути зустрічей зі скатами-хвостоколами, зустрічаються зграї мант. Поблизу рифів можна побачити гігантські косяки луціанів, скатів-орляків, великих барракуд, а подекуди — й численні популяції сірих рифових акул. Біля віддалених рифових стін сновигають риби-молоти.

 

Без перебільшення — на Кайманових островах у будь-яку погоду є де зайнятися дайвінгом. «Іхтіандри» будь-якого рівня знайдуть заняття до душі, обравши або положисті схили з піщаним дном, або стрімкі стіни над глибокими загадковими жолобами. Добре вирушити човном до усамітнених бухт, але не менш захопливо пірнати просто з берега. Огляд крайових рифів може зайняти не один день.

 Під черевом Кайманів

На Великому Каймані є дивовижне місце — «Місто скатів». Понад десять років місцеві гіди підгодовують тут цих дивних морських істот просто з рук. Щойно почувши шум моторного човна, скати спливаються звідусіль, іноді їх може зібратися більше 200 особин понад 30 видів! Глибина занурень у цьому місці лише 4 метри. Візьміть жменю кальмарів, і навіть не встигнете помітити, як перший скат уже поспішить до вас, обнюхає руку і спокійнісінько пообідає з неї. І стає навіть дуже не нудно, коли за здобич змагаються відразу кілька морських дармоїдів!

 

Взагалі водні мешканці на Кайманах напрочуд довірливі й доброзичливі, однак, як і з будь-якими дикими тваринами, не варто бути з ними надто нав’язливим. Часом дайвери намагаються схопити ската в обійми, позуючи перед фотокамерою, або навіть покататися верхи. Таке поводження викликає у тварин сильний стрес і пошкоджує їхній захисний покрив. Окрім цього, така фамільярність буває небезпечною і для самих дайверів, обережно!

 

Окрім екскурсій по досконало вивченому західному узбережжю Великого Кайману та до популярного району Семимильного пляжу можуть дуже заінтригувати занурення біля північної рифової стіни, що сягає двокілометрової глибини… Біля «Стіни кривавої затоки», одного з найкращих місць для занурень, усім рекомендується оглянути «Димар» — вузький прохід у коралах, що веде на глибину 27 метрів, а також гігантську рифову стіну, біля якої юрмляться черепахи. Девілз-Гротто й Еден-Рок на головному острові відкривають фантастичні коралові палаци, завіси, арки… Стіна «Міксер» на Малому Каймані починається на глибині 6 метрів, йде глибше, ніж можна спуститись, і дає змогу спізнати захопливе відчуття ширяння над безоднею…

 Під черевом Кайманів 

Є й популярні місця занурень зі штучно затопленими об’єктами. Кіттівейк на Великому Каймані — це і чудовий рукотворний риф, і затонулі кораблі. На Каймані-Браку терпляче чекає візитерів «Капітан Кейт Тіббетс» — спеціально затоплений 1996 року списаний кубинський військовий сторожовик радянського виробництва, що простягнувся майже на 100 метрів у довжину.

 

Металеві монстри, знайшовши свій останній прихисток у глибинах, стали домом для безлічі морських мешканців. Дивне відчуття причетності до цього далекого від нас підводного світу охоплює під час занурення. І так не хочеться покидати прекрасні морські сади гостинних Кайманів… 

 

 

 

МАНДРІВНИКУ 

 

Діставатися Кайманових островів оптимально двома шляхами:

 

• у складі одного з шикарних круїзів Карибським басейном з узбережжя Флориди;

 

• літаком через американські міста.

 

Оселяйтеся в одному із двох десятків досить сучасних і розкішних готелів та вирушайте на прогулянки.

 

Мова островів — англійська.

 

Валюта — долар Кайманових островів. 1,2 USD = 1 KYD. Приймаються кредитні картки.

 

Електрика — 110 В, 60 Гц.

 

Докладніше: www.cayman.com.ky 

 

 

 

ДАЙВЕРУ

 

Підводна видимість — 18–30 м і більше.

 

Температура води — 26–28°C цілий рік.

 

Сезон ураганів — із червня по жовтень.

 

Навчання дайвінгу — до найвищих рівнів.

 

 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.