Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 4 Україна чудес Рівне, рідне і різне
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 3'2018

ІНДІЯ БЛИЖЧЕ

ЛЕСЯ НІКІТЮК
По світу з усмішкою

ГЛАМУРНІ КАННИ
Наші на кінофесті

КУРОРТНИЙ КІПР
Подорож зі смаком

НАЦПАРКИ США
Американські гірки

ІСПАНІЯ

ГРЕЦІЯ

НІМЕЧЧИНА

ІТАЛІЯ

ФРАНЦІЯ

НЕПАЛ

ТУРЕЧЧИНА

АЛБАНІЯ

ЧЕХІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Профі-тур
Океан вражень
Себе показати
InstaTravel
Україна чудес
Рівне, рідне і різнеВерсія для друку
Автор: Марина ГУДЗЕВАТА. Фото автора.

«О, на копанки їдеш?» — іронічно зауважив один мій знайомий, коли я сказала що вирушаю на Рівненщину. Саме такої реакції широкого загалу на слово «Рівненщина» намагається позбутись управління культури і туризму місцевої обладміністрації. І це дуже слушно: окрім бурштинової проблеми, що гримить на всю країну, цей край може запропонувати ой як багато, в тому числі туристам.

 Рівне, рідне і різне

Ще одна проблема, з якою стикається область, — вона є транзитною для переважної більшості туристів, які прямують на захід України. Завдання номер один — туриста «перехопити» і «затримати». До проблеми підійшли комплексно: розробили сучасну символіку, туристичні мапи та цікаві маршрути, випустили брендовані сувеніри. Продукція сучасна, класна, така, що приємно до рук узяти й друзям подарувати.

 

Що ж, уперед, на інспекцію.

 

 

 

Водна пригода

 

«Надслучанська Швейцарiя» — так називають місцевість обабіч річки Случ. Підтверджую, мальовничі пагорби, часом скелясті, порослі лісами, й справді іноді нагадують пейзажі тієї європейської країни.

 

Сьогодні я вирушаю на сплав по Случі. Ця річка рівнинна, тому сплавлятися нею до снаги і дітям.

 

Ми на краю Українського кристалічного щита, а Случ ніби перерізає його. Тому на цій невеликій території спостерігаються цікаві геологічні явища — наприклад, б’ють лікувальні радонові джерела. Також знаходять скам’янілі зуби акул i відбитки морських зірок — сліди прадавнього моря.

 

Стратегічна вигідність високих пагорбів i скель, повновода річка у давнину сприяли торгiвлi. Майже на кожному пагорбі тут виявлено давньоруські городища.

 

Дві години минають під акомпанемент розповідей гіда-інструктора з агенції активного відпочинку «Світовир» про татар, козаків і поляків, про часи Другої світової, про вояків УПА і партизан. Насолоджуюся плюскотом водички і кручу головою, щоб розгледіти чапель, лелек і якесь дрібне птаство, котрого тут удосталь.

 Рівне, рідне і різне

Попереду відкривається чи не наймальовничіший краєвид «надслучанської Швейцарії» — руїни Губківського замку на краю 32-метровового скелястого урвища. Робимо зупинку і вирушаємо на оглядини. Від однієї з найдосконаліших твердинь регіону лишилися скромні, але мальовничі руїни та колодязь на внутрішньому подвір’ї. Збудований у XV столітті замок мав чотири кутові вежі та, як годиться кожній порядній фортеці, в’їзну браму, підйомний міст і великі підземелля з в’язницею. Замок регулярно захоплювали, руйнували, а потім уперто відбудовували. На початку XVIII століття війська Петра I знищили Губкiв, а кілька років по тому шведи остаточно доламали замок. I фортеця, i Губкiв, що був тоді містечком із власними гербом, бургомістром та управою, вже ніколи більше не підносилися.

 

Знову на весла, маленький поріг на річці — і менш ніж за годину допливаємо до села Соснове. Такий маршрут можете подолати і ви. Приємна компанія та захопливі розповіді — чудове доповнення до природних красот.

 

 

 

Майже велорай

 

Уже другий рік на Зелені свята велоентузіасти з Рівного за підтримки облдержадміністрації проводять марафон «Поліська січ». Три дні, триста кілометрів сільськими дорогами, лісами, полями та стежками понад річками. Веломандрівки — це стиль життя, тому й люди на цей марафон з’їхались особливі. Я бачила і чоловіка поважного віку, і малюка рочків двох, котрий їхав у спеціальному кріслі зі своїм татком.

 

Наприкінці другого дня марафону ми завітали до велотабору, що розкинувся в лісі. Стільки наметів у одному місці я ще не бачила. Воно й не дивно: майже 400 учасників із 22 областей України, гості з Білорусі та Швеції. Вказівники, медики, транспортування речей до табору, питна вода, два сніданки й дві вечері, пам’ятні сувеніри, фотоконкурс із призами, вечірні забави — все це за невеликий внесок 350 гривень.

 

Є маленька ложка дьогтю, але вона стосується аж ніяк не організаторів. Запасливі місцеві селяни повикопували стовпчики з маркуванням маршруту. Організатори проінспектували, вдруге їх вкопали, а «дбайливі хазяї» знову викопали. Очевидно, для місцевих селян стовпчики — особливо цінна річ у господарстві.

 Рівне, рідне і різне

Трохи втомлений, ідейний натхненник та організатор заходу Юрій Ойцюсь розповів, що цього року вирішили не визначати переможців веломарафону. Адже головне — провести ці три дні активно, цікаво, купаючись у річці, лазячи по скелях і не гроблячи свого байка у гонитві за перемогою.

 

Агов, веломандрівники! Реєстрацію на «Поліську січ – 2018» уже відкрито!

 

 

 

Для дітей і дорослих

 

Усім відомо, що малі діти у мандрівці можуть додати клопотів батькам, які сушитимуть голову, чим би таким зайняти своїх чад. Відповідь готова, навіть три.

 

Перша: поїздка до Музею лісу. Рівненщина — найбільш заліснена область України. Тутешні лісництва розвивають екологічний туризм, за що їм шана і дяка. У Костопільському лісництві діє Музей лісу, проводяться заняття для дітей просто неба та екскурсії екологічною стежкою. Директор музею Петро Івашинюта із завзяттям розповідає про дерева, птахів, ділиться своїми спостереженнями за тваринами, а головне — знає, як захопити дітей.

 

Порада друга: коні. У кінноспортивному клубі «Патріот», що в селі Козлин, живуть і призери змагань із кінного спорту, і сумирні конячки, з якими проводять сеанси іпотерапії для діток, хворих на ДЦП. Можна не тільки покататися на конях і поні, а й дізнатися багато цікавого. Наприклад, що у коня із родоводом ім’я неодмінно має включати літери з імен його татка і мами, що ці благородні тварини теж люблять випрошувати смачненьке, а їхній зріст вимірюється не до верху голови, а до холки. Мене здивувало, як коні різних порід відрізняються між собою. На території клубу, крім стаєнь, є й готель та ресторан, а ще проводяться змагання з кінного спорту, навчають верхової їзди.

 

Варіант третій, як на мене, найдоступніший та найцікавіший: рівненський зоопарк. Визнаю, останнього разу я була в зоопарку в Україні років із вісім тому. Пригадую гнітюче враження від тісних кліток і смороду. Але все це — не про Рівне. Мої компліменти тому, хто придумав створити зоопарк на околиці міста, органічно вписавши у ландшафт. Просторі вольєри, максимально наближені до природних умови життя тварин (наприклад, рисі живуть на справжньому дереві), цікаві написи, куточок свійських тварин, яких можна погодувати, чудові ігрові майданчики для дітей, можливість купити вхідний квиток через смартфон… Рівненський зоопарк продемонстрував клас. І місцеві кажуть, що рік від року він кращає.

 

 

 Рівне, рідне і різне

Непровінційний дух

 

У Рівному затишно, спокійно і смачно. Місцеві ресторації приємно здивували: де там містечковість — меню, інтер’єр, обслуговування на висоті.

 

А от спокій міста час від часу порушує гучний рев мотоциклів, адже Рівне — українська «столиця спідвею». Це такі перегони по колу на спеціальному стадіоні, причому траса має бути грунтова, а мотоцикли — без гальм. Ми потрапили на тренування, і я з подивом розпізнала в одному з водіїв хлопчину років десяти. Потім показові виступи нам влаштували профі — й мій скептицизм щодо цього виду спорту переріс у бажання подивитися справжні змагання. До речі, рівненські спідвеїсти — хлопці титуловані, а самі перегони викликають захват містян: кажуть, у дні змагань на стадіоні яблуку ніде впасти.

 

Чим не привід повернутися? 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


Туристична виставка UІTT

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

18-а міжнародна виставка-ярмарок «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.