Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 4 Вояж-колекція Веди, доле, в Ополе
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Профі-тур
Океан вражень
Себе показати
InstaTravel
Вояж-колекція
Веди, доле, в ОполеВерсія для друку
Автор: Юлія МАЛА. Фото автора.

Занесла мене доля до Ополе та його земель. Це не перша моя подорож до Польщі, тож певні очікування були. Але це найменше воєводство їх перевершило.

 Веди, доле, в Ополе


Випробувати шлях до місця призначення довелося новим поїздом до Перемишля. Вийшло зручно, швидко та комфортно. За якихось 7 годин ви опиняєтесь у Польщі, а далі — куди забажаєте.

 

Мій маршрут було визначено заздалегідь. Тож іще 6 годин тамтешньою залізницею, трохи місцевого колориту дороги, і я вже на головному вокзалі Ополе. Одразу ж вразила архітектурними оздобленнями будівля вокзалу. Дуже приємно потрапити в таке гарне місце. Це переконувало, що далі буде тільки краще.

 

 

 

У ритмі Ополе

 

Ополе — одне з найдавніших міст Польщі. Перші згадки про нього задокументовано 845 року. Розташоване воно на півдні країни, неподалік від сходження кордонів Польщі, Німеччини та Чехії. Свого часу місто перебувало під значним німецьким впливом. Ще у середньовіччі сусідські торговці вподобали тутешні річкові розв’язки та опанували польські території. Деякі містечка та села ще й досі дублюють свої назви німецькою. Проте зараз у місті чимало й українців.

 Веди, доле, в Ополе

Загалом Ополе справляє враження камерного та затишного. Всі пам’ятки міста можна швидко оглянути, проте, щоб вивчити їхню багатолітню історію, потрібно більше часу.

 

Розпочала я з місцевої перлини — П’ястовської вежі. Вона стоїть тут іще з часів правління роду П’ястів, із далекого XII століття. Прилеглий до неї замок та ще одна вежа були зруйновані, а ця збереглася. Час іде, навколо змінюються будівлі, вежа ж лише змінює кут нахилу. Наразі це 163°, тож до будівлі приладнали спеціальні підпори. У ній можна замовити цікаву екскурсію й, піднявшись нагору, пізнати історію місцевості та відчути її завдяки сучасним технологіям: звуковим і світловим спецефектам, мультимедійним проекціям. Проте жодна техніка не зможе перевершити чарівних краєвидів із верхівки вежі (42 м). Оце і є панорама Ополе.

 

Прямую до центру міста. Ось і стара ратуша, і кафедральний готичний собор, і гамірні кав’ярні та ресторани на ринковій площі. А ще тут є своя Алея слави із зірками польських співаків, бо Ополе відоме як місце проведення загальнопольського пісенного фестивалю. В міському амфітеатрі після реконструкцій відкрито Національний центр польської пісні, а поруч — сучасний Музей польської пісні. Зовні звичайнісінька будівля музею всередині дивує різноманітними гаджетами, які ведуть гостя з епохи в епоху польської музики. Такий музей один на всю країну. Поруч із ним над ставком щовечора можна спостерігати шоу світломузичних фонтанів.

 

Водна стихія дуже близька місту. Завдяки цілій системі каналів Ополе ще інколи називають «польською Венецією». Така будова захищає від паводків і додає особливого шарму. На річці Одер відроджують судноплавство, хоча це потребує значних зусиль і коштів. Охочі можуть поплавати на човнику та насолодитися краєвидами міста й околиць. Щоправда, не можу сказати, що такий вояж мене надто вразив. А ось атракції на набережній викликали справжню заздрість. Видно, що місцеві мешканці полюбляють активно проводити вікенд. За помірну ціну тут можна орендувати ролики, «ровери» (вони ж — велосипеди), ба навіть байдарки. Зручні лави, зелена травичка та спортмайданчики ваблять сюди у спекотну днину.

 

Зовсім поруч є зоопарк. Він розташований на окремому острові, до якого веде місток. Тут я раптом потрапила у царство звірини розміром 20 гектарів. Зоопарк заснували ще у 1912 році, він пережив усі перипетії історії та був оновлений 1998 року. Наразі зоопарк спеціалізується на загрожених видах тварин. Це і ягуари, і червоні лемури, й сервали, і карликові бегемоти, і рисі, й кенгуру, і ще безліч інших живих раритетів. Судячи із вдоволеного вигляду та охайності мешканців зоопарку, зрозуміло, що тут про них добре дбають. А коли тваринам добре, то й відвідувачам цікавіше та радісніше. Недарма ж зоопарк в Ополе входить до десятки найкращих у Польщі.

 

 

 Веди, доле, в Ополе

Казкові замки

 

Оглядини міста загалом потребують не більше доби. Проте регіон Опольщизни багатий на дива. Не можна було оминути славнозвісних замку та палацу, куди я й попрямувала.

 

Палац Векшице змінив чимало господарів. На початку ХХ століття багатий промисловець Еміль Пхиркосш провів грунтовну реконструкцію внутрішніх оздоблень та облаштував тут вишуканий ресторан, що має успіх і нині (відновлений 2011 року). Гості мають змогу перенестися в минуле, куштуючи смачні страви. Заклад здобув відзнаку «Найкращий палацовий ресторан у Польщі» серед сотні інших.

 

Наступна зупинка — справжня дивина, замок Мошна. Ця будівля, зведена у XVII столітті, пережила добудовування у різні часи й нині демонструє чудове поєднання стилів: бароко, готики, неоромантизму… Усе разом створює неперевершений еклектичний архітектурний ансамбль і казкову атмосферу.

 

Замок має аж 99 веж — як символ кількості земель, що були у власності його господаря, графа Франца Вінклера, і 365 кімнат — за кількістю днів у році. Будівля сполучена з оранжереєю. Коли заходиш туди, ніби опиняєшся в казці про Красуню і Чудовисько. Хоча, гадаю, в кожного можуть бути свої асоціації.

 

Після змін господарів і війни замок перетворили на санаторій для душевнохворих. Як туристичний об’єкт на мапі Опольщизни він з’явився лише 2013 року й відтоді стає дедалі популярнішим. Тут проводять різноманітні екскурсії, діють ресторан і готель.

 

Поруч із замком — стайні, де мешкають одні з найкращих коней у Польщі. Догляд за ними просто королівський, є навіть кінський солярій. Коники простішого роду та чемпіони-пенсіонери залюбки покатають вас у спеціальних екіпажах.

 

Стомлені туристи можуть зазирнути до міні-зоопарку, прогулятись алеєю з азаліями та рододендронами або ж насолодитися кумканням жабок біля ставка.

 

 

 Веди, доле, в Ополе

Викопні дракони

 

Лише за 20 кілометрів від Ополе розташований «Юрапарк у Красиюві» — унікальне місце, де можна проникнути в епоху динозаврів.

 

Що можна очікувати від парку з пластиковими фігурами ящерів? Сміх та й годі. Але ж Опольщизна вирішила дивувати і до кінця дотрималася своєю обіцянки.

 

«Юрапарк» — не розважальний парк для дітей і не звичайний музей палеонтології, а найбільший у Європі тематичний центр, присвячений динозаврам. Його територія — близько 40 гектарів. Починалося все з розкопок, де було віднайдено унікальні залишки істот мезозойської ери. Головним відкриттям у Красиюві вважається вид динозаврів Silesaurus opolensis. Динопарк заснували 2010 року, але дослідницькі роботи тривають і досі. Гордість його — крита зона палеонтологічних розкопок, де відвідувачі можуть роздивитись обриси кісток динозаврів безпосередньо у шарах землі.

 

Можна прогулятися й серед досконало відтворених у натуральну величину динозаврів різних видів і розмірів — їх тут близько 200. Обов’язковими для відвідання є доісторичний океанаріум, 5D-кінотеатр і мультимедійний «Тунель часу», де завдяки суперсучасним технологіям потрапляєш на Землю, якою вона була сотні мільйонів років тому.

 

Прогулянка серед доісторичних цікавинок корисна не лише дітлахам, а й дорослим, бо чимало хто з нас полюбляє фільми типу «Парк Юрського періоду». До речі, гіди «Юрапарку» обурюються неточностями у кінокартинах. Але ж у фільмі головне — видовище. А в тематичному центрі — наближення до реальності. Особисто я почерпнула багато цікавого та достовірного про динозавриків і… трохи засмагла.

 Веди, доле, в Ополе

А навпроти «Юрапарку» розташований Музей науки та еволюції людини. Завдяки цифровим технологіям у ньому можна «пройти» всі етапи становлення гомо-сапієнса. Купуючи квитки до парку й музею водночас, отримаєте хорошу знижку.

 

Загалом, незважаючи на незначні розміри регіону, мандрувати Опольським воєводством можна ще довго. Але я сюди повернуся. Близько і зручно. Веди, доле, в Ополе! 

 

 

 

www.polscha.travel

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.