Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 4 Вояж-колекція Реформація в туризмі
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Номер 4 від 27 червня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Профі-тур
Океан вражень
Себе показати
InstaTravel
Вояж-колекція
Реформація в туризміВерсія для друку
Автор: Юлія МАЛА. Фото автора.

І знову я в моїй любій Німеччині! Рік 2017-й тут присвятили головній персоні Реформації — Мартіну Лютеру. Одразу ж у пам’яті спливають деякі відомості про цю особистість, почерпнуті з підручника історії. Пройшовши місцями, пов’язаними з Лютером, відкриваєш німецький народ із нового боку, відчуваєш його істинний дух, торкаєшся джерел його сили. Запрошую до цього й вас.

 Реформація в туризмі

 

 

ЛЕЙПЦИГ. Історично та музично

 

Це місто я відвідала вже втретє. Здавалося б, що тут можна віднайти нового? Але моя любов до Лейпцига нашіптувала, що без нових вражень не обійдеться.

 

Центр міста такий зручний для оглядин, що можна за раз побачити головні пам’ятки і добряче пошопінгувати, бо магазини — на всі смаки та гаманці.

 Реформація в туризмі

Лейпциг теж пов’язаний із Мартіном Лютером. Саме тут улітку 1519 року відбувся важливий для церковних змін диспут, де головний реформатор укотре доводив своє негативне ставлення до католицьких індульгенцій. Бо ж ніяк не можна купити за гроші прощення Бога та його любов. Вочевидь, Лютер був особливо прихильним до міста, адже побував тут протягом свого життя аж 17 разів. Особливо йому до вподоби була місцева богемна пивниця «Auerbachs Keller» («Погреб Ауербаха»). Заснована у XVI столітті, вона була місцем зустрічі освічених і прогресивних мешканців міста та країни. Саме тут Гете творив свого славетного «Фауста»! Наразі це вже ресторація, і вона не втрачає популярності, бо ваблять людей не лише її історичне минуле та містичний антураж, а й смачні страви та напої.

 

Головні історичні надбання Лейпцига можна осягнути у Старій ратуші, де зараз Музей історії міста. Тут вражають майстерні різьблення, макети кварталів 1547 та 1823 років, а також унікальні предмети, що належали герцогам, імператорам і славетним синам Німеччини.

 

Неподалік від центру міста — площа Августа (Augustusplatz). Цікава вона своєрідним набором споруд різних стилів та епох. Тут вам і класичний фонтан «Мендебруннен», і авангардна концертна зала «Гевандхаус», і модерновий скляний оперний театр, і лейпцизький хмарочос кінця 1960-х… А ще у вихідні тут влаштовують ярмарки.

 

В око впав мені саме красень-хмарочос (142 метри), бо ж нагорі в ньому — оглядовий майданчик. Спочатку треба піднятися на ліфті до 28-го поверху, сплатити 3 євро, ще кілька сходинок — і Лейпциг перед вами як на долоні. Подивитися на місто можна з 9 ранку до опівночі. На 28-му поверсі діє панорамний ресторан «Plate of Art». Страви тут — справжні витвори кулінарного мистецтва. А з урахуванням місцезнаходження цей куточок Лейпцига — просто «luxury».


Реформація в туризмі

Мені неймовірно пощастило, бо я змогла потрапити на славнозвісний фестиваль Баха в Лейпцизі (Bachfest Leipzig). Цей міжнародний музичний захід відбувається щороку в червні та триває 10 днів. Концерти проходять у церкві святого Хоми (Thomaskirche), де Бах тривалий час виконував обов’язки кантора церковного хору хлопчиків. Отже, день відкриття, і я — серед гостей. У залі аншлаг, бо приїхали поціновувачі музики з усієї Європи. Серед почесних гостей — мер міста та посли різних країн, серед яких і голова української амбасади. Дві години пролетіли як мить. Незважаючи на юрбу людей навколо, у світі залишилися тільки я та музика, а ще — неймовірна краса ліплень і вітражів…

 

На фестивалі звучать твори не лише Баха, а й Мендельсона, Шумана, Брамса, Ліста... Для тих, хто не потрапив на концерт у церкві, увечері розпочинається концертна програма на площі біля Старої ратуші. Тут усе простіше, без пафосу, але не гірше. Музику виконують на електронному органі. Можна розгледіти, яку величезну кількість клавіш (три ряди!) та педалей доводиться натискати, щоб видобути з величезного інструмента бездоганну музику. Ось вона, справжня майстерність!

 

Прекрасна нота для завершення однієї та початку іншої мандрівки.

  Реформація в туризмі

 

 

АЙСЛЕБЕН. Від народження до смерті

 

Неподалік від Лейпцига, в невеличкому містечку Айслебен, народився і помер видатний Лютер. Кожна екскурсія починається в його рідному домі та завершується в музеї, присвяченому його останнім дням.

 

Оселя батьків Лютера наразі вбудована у музей, присвячений їхньому синові. Саме тут 10 листопада 1483 року народився маленький Мартін. Музейники прагнули максимально відтворити побут тих часів. Оскільки старший Лютер був шахтарем, багато музейних експозицій присвячено цій справі. Із зазначених на табличках висловлювань зрозуміло, що сам реформатор мав велику повагу до цієї нелегкої та небезпечної професії. Крім того, збережено близько 250 експонатів, пов’язаних із життям німецького реформатора.

 

Неподалік від музею розташована церква святих Петра та Павла. Вона оновлювалася багато разів, тож усередині сяє та виблискує. Вівтар із багатими оздобами зберігся з 1505 року.

 

Трохи далі на пагорбі — старезна церква святого Андрія, яка поки що лише готується до оновлення. Вона пережила пожежу і була заново відбудована аж у далекому 1723-му, тож наразі потребує оновлення. Саме з її кафедри проповідував «батько Реформації».

 Реформація в туризмі

Навпроти храму розташований Музей останніх днів Лютера. Тут серед мультимедійних планшетів з інформацією та проекторів розміщено картину на тему останніх годин життя реформатора та плащаниця з його гробу — святині для багатьох німців. У верхній кімнаті ретельно відтворено тодішній інтер’єр.

 

Саме містечко дуже камерне та затишне, хоча переповнене екскурсійними групами. Це свідчить, що слава Лютера живе й донині.

 

 

 

ТОРГАУ. Ведмеді Ренесансу

 

А далі ніяк не можна було оминути старовинного міста Торгау. Воно серед найстаріших у країні: перші згадки про нього значаться під 973 роком. І воно, безумовно, є одним із найгарніших, бо мальовничо розкинулося на берегах річки Ельби та має унікальні споруди.

 

Назва міста походить від слов’янського слова «торг», і це, уявіть собі, теж пов’язане з Реформацією. У німців є приказка: «Віттенберг — мати, а Торгау — годувальниця Реформації». Саме в ті часи торгове місто перебувало на підйомі. Пережило воно багато злетів і падінь, пожеж і війн, але збереглося добре.

 

Ринкову площу Торгау вважають одним із найкрасивіших екземплярів архітектури Відродження в Німеччині, але безперечною окрасою та абсолютним взірцем стилю є замок Хартенфельс. Це один із найдавніших ренесансних зразків у всій Німеччині. Розділено замок на три частини. Праворуч розташований старовинний флігель Альбрехта у готичному стилі. Це найстаріша частину замку, в ній проводили пишні церемонії. Окраса флігеля — висока вежа Хаусманнстурм. Наразі вона підлягає реконструкції, тому відвідувачі поки що не можуть подолати 163 сходинки та помилуватися краєвидами міста і красуні Ельби. Центральна частина, мабуть, найгарніша: на масивних сходах одна оздоба краща від іншої, фотографувати хочеться кожний сантиметр. У лівому крилі Йоганна Фрідріха за звичайними стінами ховається палацова церква. Це найперший протестантський храм країни (1543–1544). Дуже затишний усередині, він налаштовує на спокій та зосередженість. Тут розташована оздоблена за ескізами відомого митця Лукаса Кранаха (старшого) кафедра, з якої виступав Лютер.

 

Проте головна атракція замку Хартенфельс — ведмеді. Так-так, тут живуть клишоногі велетні. Але між гостей вони, звісно, не ходять. За давніми фортифікаційними законами, замок оточено оборонним ровом, у якому традиційно мешкають тварини. З роками змінювалася лише кількість ведмедів, наразі їх тут троє. Почуваються вони не як охоронці, а як справжні імператори.

 

У місті можна знайти литі відмітки у вигляді ведмежої лапи — оригінальні вказівники до цікавин міста.

 

Отак ідучи «за ведмедями», я потрапила до церкви Богородиці — справжньої скарбниці Торгау. Тут зберігаються цінні витвори мистецтва, такі як бароковий вівтар Джованні Сімонетті, унікальний сучасний орган і перлина колекції — картина Лукаса Кранаха (старшого). Тут же, в церкві, поховано дружину Лютера — Катарину фон Бора. В місті теж працює будинок-музей останніх днів її життя. Особистість Катарини не менш цікава, ніж її чоловіка, проте це вже зовсім інша історія.

 

 

 

ВІТТЕНБЕРГ. На весілля до Лютера

 

Ось нарешті дісталася я Віттенберга (він же — Лютерштадт). Великий центр культурного та політичного життя XVI століття. Тут творилась історія, зароджувалося нове релігійне вчення, відбувалися перші кроки реформації та пройшла значна частина життя Мартіна Лютера. Пам’ятки міста, такі як музеї «Лютерхаус» і «Меланхтонхаус», а також Замкова церква, занесено до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО. Зізнаюся — всередині величезної церкви я так і не побувала. Проте постояла біля дверей, де великий німецький реформатор вивісив свої славетні 95 тез.

 

Цього дня в місті було дуже людно через «Весілля Лютера». Щорічний історичний фестиваль із такою назвою приваблює сотні тисяч людей з усіх куточків Німеччини і не тільки. Саме у Віттенберзі 13 червня 1525 року одружилися вже немолодий Мартін Лютер і 26-річна Катарина фон Бора.

 

Містечко доволі невелике, і пройти його можна за 10 хвилин. Оглядини пам’ятних точок займають багато часу, особливо у такий святковий день.

 

Ринкова площа перетворилася на концертну з історичними трубадурами, а головна вулиця — на справжній середньовічний ярмарок. Усі в очікуванні весільної процесії. Навколо продають найрізноманітніші витребеньки: пиво різних сортів, порося на рожні, аксесуари з дерева та каменю... А ще сподобалась ятка у вигляді часничини, ніби у мультфільмі про Шрека, з дуже запашним та смачним часниковим хлібом. Усі продавці дотримуються історичного дрес-коду, а деякі пропонують тематичні аксесуари й одяг. Враження від весільної процесії складно передати словами. Краще скаже цифра: 2300. Саме стільки людей беруть участь у ході. Тут вам і пралі, й швачки, і ковалі, й цигани, і вуличні музики, ба навіть білоруси були. А наприкінці процесії йшли щасливі «молодята».

 

Приємно закінчувати на такому позитивному моменті, бо весілля — це початок чогось нового, що твориться з любов’ю.

 

Саксонія-Ангальт — неймовірний регіон, який відкрив мені лише частину своїх камерних містечок, які впливали на історію цілої країни. Він із любов’ю зустріне й вас.  n

 

 

 

www.germany.travel

 

 

 

ВАРТО ЗНАТИ

 

Погода. Попри те що, країна розташована не так далеко від нас, на початку літа погода тут прохолодна і дуже мінлива. Радимо мати теплі речі для холодних вечорів і вітряних днин, парасольку та сонцезахисні окуляри.

 

Як дістатися з аеропорту. Найшвидший спосіб, він же — й найдорожчий: таксі (50 євро). Але ми рекомендуємо залізницю (10 євро). Потяги дуже швидкі та зручні, ще й вокзали знаходяться завжди біля центру міста.

 

Туристичні офіси. Їх має кожне найменше містечко регіону. Як правило, розташовані вони у середмісті. Там завжди підкажуть, що відвідати, де отримати спеціальні ціни. Крім того, в турофісі можна взяти мапу, брошури англійською та придбати оригінальні сувеніри.

 

Без шопінгу ніяк. Пам’ятайте, що в неділю більшість магазинів у Німеччині зачинено. Про подарунки рідним і близьким подбайте заздалегідь. Проте на залізничних вокзалах більшість магазинів працюють і у вихідні.

 

 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.