Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 2 Профі-тур Тріумфи Домінікани
Номер 2 від 27 березня 2017р.
Номер 2 від 27 березня 2017р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 2'2018

ДИВА ВСЬОГО СВІТУ

СИДНЕЙ
Фест ідей

ЧИНКВЕ-ТЕРРЕ
П'ять міст і море

НЕПАЛ
Храм мавп

ЛІСАБОН
У ритмі калме

АВСТРАЛІЯ

ГРЕЦІЯ

СЛОВЕНІЯ

ІТАЛІЯ

АНГЛІЯ

НІМЕЧЧИНА

КАНАДА

ПОРТУГАЛІЯ

КІПР

США

ЄГИПЕТ

ТУРЕЧЧИНА

УГОРЩИНА

БОСНІЯ ТА ГЕРЦЕГОВИНА

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Профі-тур
Живий світ
Modus Vivendi
Озброєним оком
Дива заморські
Земляк земляка
Профі-тур
Тріумфи ДомініканиВерсія для друку
Автор: Євген БУДЬКО

Галина ЛИСЕНКО — директор туристичного офісу Домініканської Республіки в країнах СНД. Має українське прізвище, є громадянкою Казахстану, живе у Росії та представляє Домінікану по всіх турвиставках на пострадянському просторі.

 Тріумфи Домінікани

— Пані Галино, з чим збираєтеся на українську міжнародну турвиставку «UITT – 2017»?

 

— З усім розмаїттям Домінікани. Постараємося показати якнайширший спектр можливостей для туриста. Інтерес до країни продовжує зростати. Пригадую, як відвідала першу турвиставку в Україні — це була «UITT – 2005». Тоді ми мали тільки 9 квадратних метрів і не залучали приватний сектор туризму Домінікани. А протягом останніх трьох років стабільно замовляємо великий стенд, на якому представляємо широкий спектр яскравої та якісної поліграфічної продукції. Приємно, що турвиставки в Україні потроху відновлюють позиції. Дедалі більше українських туроператорів і турагентів приходять до нас, добре орієнтуючись у можливостях Домінікани та її окремих регіонів, — спілкування стало по-справжньому професійним. Пам’ятаю часи, коли туроператор, отримавши блок місць на авіачартер, міг запитати: «Поясніть мені, нарешті, де ж та Домінікана знаходиться!» (Усміхається).

 Тріумфи Домінікани

— Чим для Домінікани є український ринок?

 

— В Україні Міністерство туризму Домініканської Республіки просуває країну вже давно. Ваша держава як туристичний ринок була, є і, я переконана, буде нам цікава. Звісно, ніколи не йшлося про масовий туризм з України. Не можна порівнювати туристичні потоки з Франції, Німеччини або Росії з турпотоками із Польщі, Чехії чи України. Але для нас цінні всі країни. Головне — щоб кожен турист, який бажає відвідати нашу Домінікану, отримав якомога повнішу інформацію про її можливості від спеціаліста. Щоб йому розповіли, що це не лише кілометри білосніжних пляжів, а й оригінальний екотуризм, чудовий гольф, рафтинг, дайвінг, романтичне місце для молодят…

 Тріумфи Домінікани

— Які свіжі тенденції туризму в Домініканській Республіці?

 

— Головна з них — те, що країна демонструє вагомі здобутки та збирає почесні титули в туристичній сфері. Наприклад, у міжнародному дослідженні «Індекс якості Карибського туризму в 2016 році» Домінікана посіла беззаперечне перше місце у секторах розваг, міжнародного сполучення та закладів гостинності. На друге місце вона вийшла за можливостями спорту і пригодницького туризму, забезпеченням продуктами харчування та розвитком внутрішнього туризму. Пунта-Кана посіла третє місце в рейтингу міст Латинської Америки за кількістю відвідувачів (2,7 мільйона за рік) і перше місце — за показником витрат туристів (2900 мільйонів доларів США за рік). Особисто моя думка: Пунта-Кана вже переповнена туристами. Насправді країна має багато інших курортів із дивовижною природою та першокласною інфраструктурою. Наприклад, таких, як півострів Самана, що увійшов до «золотого» списку «Conde Nast Traveller» як одне з найпривабливіших у світі місць для туристів. Видання зазначає, що це один із небагатьох куточків земної кулі, який зберіг первозданність і красу тропічних пляжів. За тим самим рейтингом пляж «Ринкон» увійшов до 50 найкращих на планеті. До речі, 28 домініканських пляжів відзначено міжнародним «Блакитним прапором» за екологічну чистоту. На церемонії вручення нагород «World Golf Awards» Домінікану третій рік поспіль визнали «Найкращим гольфнапрямком у Карибському регіоні». А за версією журналу «Golfweek» гольф-поле «Punta Espada» є найкращим у регіоні Карибів і Мексики. Чим вам не тенденція? Веб-портал подорожей класу «люкс» «Virtuoso» включив Домініканську Республіку до топ-20 «найчарівніших напрямків для медового місяця». Зрештою, ЮНЕСКО визнала танець меренге об’єктом нематеріальної культурної спадщини людства. І список визнань можна продовжувати. Без офіціозу вам скажу, що Домінікана виходить у лідери Карибського басейну в сегменті ділових подорожей і заходів. Вона співпрацює з провідними світовими компаніями МІСЕ-туризму, бере участь у найбільших виставках цієї підгалузі, сама організовує видатні ділові події, володіє чудовими бізнес-центрами та готелями з конференцпослугами найвищого рівня, пропонує безліч додаткових ексклюзивних «активностей».

 

— Вочевидь, цьому сприяє й економічне тло країни? Хоча Домінікана не вважається дуже заможною.

 

— Вона лідирує за темпами економічного зростання в усій Латинській Америці, маючи стійке зростання внутрішнього валового продукту на 7% щороку. Туризм відіграє в цьому не останню роль, забезпечуючи 16% ВВП. І, що дуже важливо, розвиток туристичного сектору економіки прямо пов’язане з підвищенням рівня зайнятості населення.

 

— Якою є державна стратегія задля подальшого прогресу?

 

— Традиційно галузь підтримується владою. Сам президент Даніло Медина після нещодавнього переобрання визнав одним із головних своїх завдань зростання кількості іноземних туристів до 10 мільйонів на рік до 2022 року. Для цього уряд збирається запустити нову стратегію комунікацій, яка сприятиме широкому залученню іноземних інвестицій. Стратегія також спрямована на позиціонування Домінікани як напрямку, який пропонує значно більше, ніж «море і сонце». Робиться акцент на багатогранність і широкий потенціал турпропозиції. Йдеться про пригодницький, культурний, медичний туризм, МІСЕ-сегмент, екотуризм, круїзний сектор, luxury-відпочинок… Якщо говорити про інфраструктуру, то йдеться про проекти облаштування тематичних парків, гольф-полів, яхт-портів і приватних аеропортів. Багато говорять і про реставрацію Колоніальної зони столиці — Санто-Домінго, найдавнішого міста в Західній півкулі. Уже прийнято програму з розвитку туристичного потенціалу південно-західних провінцій країни.

 Тріумфи Домінікани

— Чи є в Домінікані напрямки, недостатньо оцінені українцями?

 

— Курортних регіонів багато, але для початку добре було б наситити туристами два північні центри туризму — Пуерто-Плата і півострів Самана. Північні курорти країни не гірші, ніж відомі серед європейців східні, вони просто інші. Якщо Пунта-Кана — це 60 кілометрів білого кварцового піску, то в Пуерто-Плата пісок золотаво-жовтий, трішки крупніший. Але це обрамлення того самого чудового, чистого й лагідного моря! Що стосується Самани, то це ще й тисячі, тисячі кокосових пальм! А головне — на узбережжі Пунта-Кана домінує замкнутий готельний відпочинок. На території зосереджено все необхідне, включаючи «олл-інклюзив» 24 години на добу, казино, водні розваги тощо. Виїжджають із цього раю тільки на екскурсії. А ось у Пуерто-Плата є чудова нагода самому вийти безпосередньо в місто, насолодитися місцевим колоритом, походити по крамничках і кав’ярнях, поспостерігати за життям. Звідти зручніше виїздити в центральні регіони країни, до чудових лісів, гір, водоспадів та екзотичних плантацій. У районі Пуерто-Плата є унікальний курорт «Плая-Дорада» — «Золотий пляж», де 14 готелів мають величезну спільну територію, на якій панує зовсім інший тип відпочинку з доступом до принад різних закладів.

 

— Які ваші особисті туристичні уподобання в Домінікані?

 

— Скажу чесно, я не прихильниця пляжного відпочинку. Та найдужче мені подобаються північні узбережжя, зокрема півострів Самана. Це зовсім інша Домінікана: невеличкі бухти, усамітнені пляжі, можливість по-справжньому розслабитися й насолодитися розкішною природою. І єдине місце, біля якого в океані із січня по березень туристи спостерігають за китами! Близько трьох тисяч цих гігантів припливають туди з Північної Атлантики народжувати і зачинати нове потомство. Шлюбні ігри китів — неймовірне видовище! А ще мені подобається центральна частина країни. Маю там ділянку землі. У центрі Домінікани завжди стоїть наше помірне літо: близько гори, багато лісового затінку. До речі, існує стереотип і щодо постійної спеки в Домінікані. Насправді клімат там різний. Є одна дорога, яка упродовж 47 кілометрів перетинає 7 кліматичних зон — від кактусів до вологих вічнозелених лісів. До речі, цього грудня у гірських долинах Констанца (близько 3000 метрів над рівнем моря) температура повітря опустилася до -8 градусів. Ось вам і спека.

 

— Ви не один рік прожили в цій далекій екзотичній країні. Чи складно нашій людині в тих широтах, у тій культурі?

 

— Мешкала там із 1998 року. Найпершим моїм домініканським відкриттям стали місцеві люди. Я тоді ще не мислила себе в туризмі. Опинилася в країні, не знаючи жодного слова іспанською, не маючи роботи і не орієнтуючись у місцевому житті. Для мене стало культурним шоком те, як домініканці допомагали мені опанувати нове життя. На тлі зневіри пострадянського простору це було неймовірно! Життєрадісні, чуйні, оптимістичні люди надихнули мене круто змінити долю. Коли з’явилися перші чартери з Росії, мене запросили працювати гідом. Посприяла історична освіта, досвід роботи з людьми, знання реалій по обидва боки кордону. До речі, іспанську мову я вивчала за підручниками історії свого племінника. Зараз без зайвої скромності можу сказати, що про Домінікану знаю значно більше, ніж переважна більшість її громадян. Зрештою міністр туризму Домініканської Республіки запропонував мені представляти туризм країни в Росії, Україні та в усіх державах пострадянського простору. Мені, громадянці далекого Казахстану, висловили велику довіру.

 Тріумфи Домінікани

— А з Україною вас пов’язує ще щось, окрім українського прізвища та професійної діяльності?

 

— Кілька років тому під час перебування в Києві наш міністр туризму раптом вигукнув: «Галино, дивися, твій родич!», вказуючи на пам’ятник композиторові Миколі Лисенку... (Сміється). Так, у мене всі корені тут. Предки за маминою лінією жили у районі нинішнього міста Дніпро, а після столипінської реформи переїхали до Казахстану. Татів пращур, український козак, ще за Петра Першого будував фортеці на Іртиші.

 

— Наостанок — ваші поради землякам, гостям Домінікани.

 

— Найголовніше — приїжджайте з хорошим настроєм і нічим не переймайтесь. Атмосфера Домінікани змінює ставлення до життя на позитивне! 

 

 

 

www.godominicanrepublic.com   

 

www.visitdominicanrepublic.ru

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


Туристична виставка UІTT

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

18-а міжнародна виставка-ярмарок «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.