Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 6 Життя як свято Канадські забави
Номер 6 від 24 листопада 2016р.
Номер 6 від 24 листопада 2016р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 3'2018

ІНДІЯ БЛИЖЧЕ

ЛЕСЯ НІКІТЮК
По світу з усмішкою

ГЛАМУРНІ КАННИ
Наші на кінофесті

КУРОРТНИЙ КІПР
Подорож зі смаком

НАЦПАРКИ США
Американські гірки

ІСПАНІЯ

ГРЕЦІЯ

НІМЕЧЧИНА

ІТАЛІЯ

ФРАНЦІЯ

НЕПАЛ

ТУРЕЧЧИНА

АЛБАНІЯ

ЧЕХІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Профі-тур
Троянда вітрів
Мандрівничий ряд
Живий світ
Modus Vivendi
Цвіт по світу
Міністерство закордонних страв
Життя як свято
Себе показати
InstaTravel
Життя як свято
Канадські забавиВерсія для друку
Автор: Віктор СИДОРЕНКО

«Quеbec Winter Carnival»

 

27 січня – 12 лютого 2017 року

 

КВЕБЕК, Канада

 

Провінцію Квебек у Канаді вважають «французькішою за Францію». Тут збереглися деякі традиції, які в Європі віджили своє. Нащадки французьких поселенців плекають старовинну архітектуру. Чого лише варте шато Фронтенак — це щось величніше, ніж середньовічний замок! Розвивають традиційну ресторанну культуру, привезену в колоніальні часи з берегів Сени та Луари. Завжди цікаво побувати в такому місці, ідеально доглянутому та вигадливо прикрашеному. Але особливий час для цього — кінець січня і початок лютого, період Квебекського зимового карнавалу.

 Канадські забави

Історія цього зимового свята почалася в далекому 1894 році. Вона має те саме коріння, що й славетні середземноморські та латиноамериканські карнавали — перед початком Великого посту містяни влаштовували гучні свята з веселими розвагами. 1955 року фестиваль отримав статус офіційного та щорічного. У наші дні він збирає близько мільйона гостей!

 Канадські забави

Офіційним символом свята став доброзичливий сніговик Боном. У день відкриття фестивалю він отримує символічні ключі від міста з рук самого мера.

 

Інший незмінний символ зимового карнавалу в Квебеку — це трампет, довга червона сурма. Звуки її чути всюди, в неї із задоволенням дудять і діти, і дорослі.

 

Є і гарячий символ — відомий квебекський «карибу». Це традиційний гарячий алкогольний напій, який став популярним ще на перших карнавалах. Його рецепт приписують одному ресторанчику в старому місті. Змішайте горілку, бренді, шеррі, портвейн, нагрійте, додайте кориці, гвоздики, лимона (в кожному ресторані — по-своєму) — і отримаєте трішки канадського свята у себе вдома. Втім, щоб відчути істинний дух Квебека, треба додати ще чарівність вузьких вуличок, мальованих будиночків, похилих дахів, заледенілих сходів і студеного подиху зимової річки.


Канадські забави

 

А річка тут неабияка: Святий Лаврентій, або французькою — Сен-Лоран. Суворої канадської зими вона вкрита кригою, проте її розбивають сучасні судна. Під вечір можна побачити, як річка повертає свої води і крижини проти течії — їх женуть вітер і приплив. Але найдужче приваблюють перегони на каное, які відбуваються під завісу фестивалю. Подих перехоплює, коли бачиш, як серед льодяного кришива та величезних крижин мчать, обганяючи один одного, перекидаються й опиняються у воді браві хлопці!

 

Отже, протягом двох тижнів гості Квебека разом із місцевими мешканцями активно проводять час на свіжому морозному повітрі. У програмі — близько 300 різноманітних заходів. Щоб мати доступ до всіх розваг, необхідно придбати спеціальний пропуск на карнавал за невеличку плату.

 

Розваг удосталь. Хочете сфотографуватися зі Сніговиком? Він веселун і заводій, має червоний ковпак і махровий пояс, який носили у старовину квебекські селяни. Йому допомагають інші витівники — красень лось, бобер, ще якесь чудо-юдо, добре знайоме місцевим дітлахам. Хто-хто, а вони веселяться від душі. До речі, одяг багатьох дітей — теж із казки. Насамперед це шапочки: хто ведмежа, хто білочка, хто зайчик, хто лисичка-сестричка…

 Канадські забави

Хочете з’їхати з гірки, покататися на ковзанах, промчати на собачому запрягу чи кінних санях? Коні — диво! А ще можна скупатися в крижаній воді у дерев’яному кориті чи в басейні з підігріванням. Шапку на голову — і голяка у воду. Пара стоїть!.. Усім весело, вам гаряче, ну, і фотографи не нудяться.

 

Найяскравіша подія снігофесту — грандіозний нічний парад. Центральними вулицями проходять процесії величезних барвистих рухомих платформ. Усе супроводжується вуличними виставами, музикою та феєрверками.

 

У фестивальному Квебеку домінує снігове та льодяне мистецтво. Навпроти міської управи зводять крижаний палац, щоразу в іншому стилі. Біля нього проводять відкриття зимового фестивалю.

 

Є і крижаний готель. За три місяці сезонного існування «Ice Hotel Quebec» відвідують 200 тисяч туристів. У ньому — скульптури з льоду, зо два десятки тематичних номерів із крижаними ліжками, «Absolut Ice Bar», льодяний кінотеатр і навіть справжня каплиця для вінчань. Правда, щороку готель змінюється, і що буде в 2017-му — це сюрприз. Аби готель не танув ізсередини, в ньому підтримується мінусова температура, тому жити тут до снаги лише добре екіпірованим. Постояльцям видають спальні мішки, а молодятам — навіть двоспальні.

 Канадські забави

У місті відбувається міжнародний конкурс крижаних скульптур. Найцікавіше дивитись, як їх вирізають. Майстри приїжджають із різних куточків Канади та ще з 30 країн різних континентів. Наприклад, із Марокко — навчаються там крижаної скульптури в Сахарі?! У кожного білого чи прозорого витвору тема і сюжет значно глибші, ніж може здатися на перший погляд. Біля кожного — плакат із текстами, які пояснюють задум автора. Тут і філософські та моральні питання, й теми взаємин людини та природи, виховання дітей, самотності в сучасному світі...

 

Милуватися добре на свіжому повітрі, а міркувати потім — у теплому, затишному ресторані за келихом доброго вина або гарячого цибуляного супу. Традиція... А хіба не заради чудових зимових традицій сюди приїжджають? 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


Туристична виставка UІTT

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

18-а міжнародна виставка-ярмарок «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.