Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 6 Життя як свято Канадські забави
Номер 6 від 24 листопада 2016р.
Номер 6 від 24 листопада 2016р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Профі-тур
Троянда вітрів
Мандрівничий ряд
Живий світ
Modus Vivendi
Цвіт по світу
Міністерство закордонних страв
Життя як свято
Себе показати
InstaTravel
Життя як свято
Канадські забавиВерсія для друку
Автор: Віктор СИДОРЕНКО

«Quеbec Winter Carnival»

 

27 січня – 12 лютого 2017 року

 

КВЕБЕК, Канада

 

Провінцію Квебек у Канаді вважають «французькішою за Францію». Тут збереглися деякі традиції, які в Європі віджили своє. Нащадки французьких поселенців плекають старовинну архітектуру. Чого лише варте шато Фронтенак — це щось величніше, ніж середньовічний замок! Розвивають традиційну ресторанну культуру, привезену в колоніальні часи з берегів Сени та Луари. Завжди цікаво побувати в такому місці, ідеально доглянутому та вигадливо прикрашеному. Але особливий час для цього — кінець січня і початок лютого, період Квебекського зимового карнавалу.

 Канадські забави

Історія цього зимового свята почалася в далекому 1894 році. Вона має те саме коріння, що й славетні середземноморські та латиноамериканські карнавали — перед початком Великого посту містяни влаштовували гучні свята з веселими розвагами. 1955 року фестиваль отримав статус офіційного та щорічного. У наші дні він збирає близько мільйона гостей!

 Канадські забави

Офіційним символом свята став доброзичливий сніговик Боном. У день відкриття фестивалю він отримує символічні ключі від міста з рук самого мера.

 

Інший незмінний символ зимового карнавалу в Квебеку — це трампет, довга червона сурма. Звуки її чути всюди, в неї із задоволенням дудять і діти, і дорослі.

 

Є і гарячий символ — відомий квебекський «карибу». Це традиційний гарячий алкогольний напій, який став популярним ще на перших карнавалах. Його рецепт приписують одному ресторанчику в старому місті. Змішайте горілку, бренді, шеррі, портвейн, нагрійте, додайте кориці, гвоздики, лимона (в кожному ресторані — по-своєму) — і отримаєте трішки канадського свята у себе вдома. Втім, щоб відчути істинний дух Квебека, треба додати ще чарівність вузьких вуличок, мальованих будиночків, похилих дахів, заледенілих сходів і студеного подиху зимової річки.


Канадські забави

 

А річка тут неабияка: Святий Лаврентій, або французькою — Сен-Лоран. Суворої канадської зими вона вкрита кригою, проте її розбивають сучасні судна. Під вечір можна побачити, як річка повертає свої води і крижини проти течії — їх женуть вітер і приплив. Але найдужче приваблюють перегони на каное, які відбуваються під завісу фестивалю. Подих перехоплює, коли бачиш, як серед льодяного кришива та величезних крижин мчать, обганяючи один одного, перекидаються й опиняються у воді браві хлопці!

 

Отже, протягом двох тижнів гості Квебека разом із місцевими мешканцями активно проводять час на свіжому морозному повітрі. У програмі — близько 300 різноманітних заходів. Щоб мати доступ до всіх розваг, необхідно придбати спеціальний пропуск на карнавал за невеличку плату.

 

Розваг удосталь. Хочете сфотографуватися зі Сніговиком? Він веселун і заводій, має червоний ковпак і махровий пояс, який носили у старовину квебекські селяни. Йому допомагають інші витівники — красень лось, бобер, ще якесь чудо-юдо, добре знайоме місцевим дітлахам. Хто-хто, а вони веселяться від душі. До речі, одяг багатьох дітей — теж із казки. Насамперед це шапочки: хто ведмежа, хто білочка, хто зайчик, хто лисичка-сестричка…

 Канадські забави

Хочете з’їхати з гірки, покататися на ковзанах, промчати на собачому запрягу чи кінних санях? Коні — диво! А ще можна скупатися в крижаній воді у дерев’яному кориті чи в басейні з підігріванням. Шапку на голову — і голяка у воду. Пара стоїть!.. Усім весело, вам гаряче, ну, і фотографи не нудяться.

 

Найяскравіша подія снігофесту — грандіозний нічний парад. Центральними вулицями проходять процесії величезних барвистих рухомих платформ. Усе супроводжується вуличними виставами, музикою та феєрверками.

 

У фестивальному Квебеку домінує снігове та льодяне мистецтво. Навпроти міської управи зводять крижаний палац, щоразу в іншому стилі. Біля нього проводять відкриття зимового фестивалю.

 

Є і крижаний готель. За три місяці сезонного існування «Ice Hotel Quebec» відвідують 200 тисяч туристів. У ньому — скульптури з льоду, зо два десятки тематичних номерів із крижаними ліжками, «Absolut Ice Bar», льодяний кінотеатр і навіть справжня каплиця для вінчань. Правда, щороку готель змінюється, і що буде в 2017-му — це сюрприз. Аби готель не танув ізсередини, в ньому підтримується мінусова температура, тому жити тут до снаги лише добре екіпірованим. Постояльцям видають спальні мішки, а молодятам — навіть двоспальні.

 Канадські забави

У місті відбувається міжнародний конкурс крижаних скульптур. Найцікавіше дивитись, як їх вирізають. Майстри приїжджають із різних куточків Канади та ще з 30 країн різних континентів. Наприклад, із Марокко — навчаються там крижаної скульптури в Сахарі?! У кожного білого чи прозорого витвору тема і сюжет значно глибші, ніж може здатися на перший погляд. Біля кожного — плакат із текстами, які пояснюють задум автора. Тут і філософські та моральні питання, й теми взаємин людини та природи, виховання дітей, самотності в сучасному світі...

 

Милуватися добре на свіжому повітрі, а міркувати потім — у теплому, затишному ресторані за келихом доброго вина або гарячого цибуляного супу. Традиція... А хіба не заради чудових зимових традицій сюди приїжджають? 

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


25 Міжнародний туристичний салон «Україна» - UITM’2018

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.