Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 4 Україна чудес Рідна екзотика
Номер 4 від 01 липня 2014р.
Номер 4 від 01 липня 2014р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 3'2018

ІНДІЯ БЛИЖЧЕ

ЛЕСЯ НІКІТЮК
По світу з усмішкою

ГЛАМУРНІ КАННИ
Наші на кінофесті

КУРОРТНИЙ КІПР
Подорож зі смаком

НАЦПАРКИ США
Американські гірки

ІСПАНІЯ

ГРЕЦІЯ

НІМЕЧЧИНА

ІТАЛІЯ

ФРАНЦІЯ

НЕПАЛ

ТУРЕЧЧИНА

АЛБАНІЯ

ЧЕХІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Мандруйте на здоров'я
Профі-тур
Троянда вітрів
Живий світ
Життя як свято
Настрій з натури
Правильний вибір
Україна чудес
Рідна екзотикаВерсія для друку
Автор: Іван ГОРОБЕЦЬ. Фото автора.

Після певних суспільних пертурбацій усі ми чітко впевнилися, що наш Південь — це таки справжня Україна. А після поїздки по Бессарабії особисто я переконався, що там живуть креативні та неординарні люди, здатні зробити зі свого краю туристичну «цукерку». Особливо якщо допоможемо ми, туристи, без шкоди для своїх відпускних задоволень.

 

ФРУМУШИКА-НОВА. Еко плюс етно

Рідна екзотика

Був собі в Бессарабії армійський полігон… Ні, не так. Були собі на місці полігону кілька колоритних сіл. Жили в них мирно всі, від молдованина до німця. Аж тут ударила Друга світова війна, а за нею — зміцнення армії та кордонів радянської імперії. Самобутні села мусили поступитися місцем великому військовому полігону. Але в одному з тих сіл, Фрумушика-Нова, народився Андрій Паларієв, батько того, хто вже у ХХІ столітті відродив малу батьківщину і зробив її всеукраїнським феноменом. Разом із радянською імперією полігон наказав довго жити, натомість з’явились умови для приватної ініціативи.

Проте у відкритому бессарабському степу сприятливих умов було небагато. Коли ми приїхали до Фрумушики (з молдовської мови — Красунька), не вірилося, що все збудовано «на рівному місці».

Завзятий онук Олександр Паларієв з батьком та двома синами створили тут найбільший у Європі комплекс із вирощування каракульських овець. Нині тут випасається понад 6500 цих цінних тварин. Приїздили вівчарі з Європи і навіть із Нової Зеландії. Ми куштували у Фрумушиці ніжну бринзу (господарі запевняють, що магазинна — здебільшого фальсифікат), смачнющу баранину в місцевій «Корчмі», чудовий мед із власної пасіки Паларієвих та домашнє вино з їхнього погреба…

Рідна екзотика

Особливо близьким серцю туриста є те, що господарі завдяки своєму виробництву створили для душі цей етнографічний комплекс «Бессарабське село Фрумушика-Нова». Із його появою у родині українських музеїв відбулося гідне поповнення! У Фрумушиці можна побачити національні бессарабські подворища ХІХ–ХХ століть: українські, молдовські, російські, болгарські, німецькі, гагаузькі та єврейські. А також церкву та меморіал «Пагорб пам’яті», присвячений мешканцям сіл Фрумушика-Нова, Рошія, Гофрумсталь, Кантемир і Зурум, виселеним заради розбиття полігону.

Подворища живуть своїм особливим життям. У них можна зупинитися на ночівлю. Загалом тут готові прийняти до сотні гостей, не рахуючи місць на сіннику. Організовують і весілля, і конференції.

Фрумушика-Нова є центром сімейного відпочинку, де можуть відпочивати і дорослі, й діти. У міні-зоопарку є лами з далеких Анд, камерунські кізочки, всілякі фазани та цесарки, коні української породи, поні для катання дітлахів…

Тут вам запропонують прокататися на віслючках, посмалити з рушниці на стрілецькому стенді та наловити японських коропів у трьох озерах, пополювати на фазанів у будь-яку пору року, покататися на БТРі по колишньому полігону… І нарешті, можна насолодитися абсолютно неповторним відчуттям простору в бессарабському степу!

А я вперше в житті пройшов у Фрумушиці незвичну лікувальну процедуру. Враження лишилися надовго. Уявіть, що вас ведуть до мініатюрного дерев’яного будиночка, кладуть на дерев’яний настил, зачиняють і залишають там на самоті з роєм бджіл! Не лякайтеся, медоносні комахи перебувають у вулику, просто під вашим ложем. Їхнє біополе, розмірений гул, запахи меду, воску та ефірних олій — усе це справляє благотворний вплив практично на всі органи та системи людського тіла. Кажуть, кілька таких сеансів — і можете працювати без утоми хоч цілий день!

Я вдячний господарям Фрумушики, бо наступного дня на мене чекала неабияка робота — дивуватись і вбирати красу.

Рідна екзотика

 

ВИЛКОВЕ. Між небом і водою

В іншому куточку нинішньої Одеської області, біля гирла Дунаю, жили собі старовіри. Не з доброго дива перебралися вони з російської глибинки у комарині хащі дунайських проток і островів, погнали їх звідти вірність старим християнським обрядам і двоперстному хресту, а ще — звісно, царські репресії. Міцність духу і жага життя дали старообрядцям можливість щасливо (в основному) дожити до наших днів. І саме заради знайомства з їхнім життям-буттям приїздять сюди туристи з усієї України, не кажучи про ближні морські курорти.

Вилкове збудоване в дельті Дунаю на безлічі рукотворних острівців, намитих із мулу та обгороджених нарізаним очеретом. Мул дуже родючий, і на ньому виходять чудові городи.

Вулиці Вилкового — це канали, а тротуари — дерев’яні вимостки і кладки. Місцеві дітлахи піряють вузенькими дощечками на велосипедах. Поселяни кажуть: «Скрізь у світі люди напідпитку хитаються з боку в бік і тільки в нас — вперед-назад, щоб із кладки не впасти». Бородаті добряки вилковці розмовляють староросійською мовою: хлопчики тут — «отроки», нехороші люди — «каяфи», їхній одяг — «кафтани», «поддєвкі», «сарафанци» та «опоркі». А дехто, здається, точно не знає, у якій державі живе: «Ми не під державою, а під Богом ходимо».

Старообрядці до гостей прихильні, можуть почастувати своїм варіантом вина з винограду ізабелла — новаком, приймуть, поселять, але звичаїв переймати не стануть.

Рідна екзотика

Нас приймав туроператор «Вилково-Пелікан-Тур» на своїй туристичній базі, розташованій поруч із Вилковим, на території Дунайського біосферного заповідника. На базі площею півтора гектара з доглянутим природним газоном є внутрішнє озеро з обладнаними місцями для риболовлі, відособлені очеретяні павільйони для пікніків, шашличний павільйон, пляжна зона з лежаками та альтанками, лазня, причали з широким вибором плавзасобів, зручне автопаркування. Жити пропонують в обладнаних двоповерхових дерев’яних будиночках з автономним опаленням, котеджах з антимоскітними верандами та виходом до Дунаю.

А ще тут здійснюють екскурсії: по Вилковому, до Чорного моря, винзаводу «Шабо», фортеці Білгорода-Дністровського, на острів Зміїний…

Нас запросили на «Нульовий кілометр» у гирлі Дунаю. Можна міряти річку від верхів’їв, але в цих місцях воліють рахувати кілометри від її впадіння в море. Туди ми вирушили катером через дунайські «джунглі», в яких не всякий із місцевих розбереться. Вони повні тонконогих чапель, лебедів-шипунів, чайок, казарок… Загалом тут водиться понад 220 видів пернатих. У тому числі — пелікани! То ось чому так називається туроператор… Далі чекали пікнік і «пам’ятник нулю» на березі чи то Дунаю, чи то вже Чорного моря.

Ця символічна цифра позначала не лише початок-кінець великої європейської річки, а й старт мого маршруту додому. Фініш якого означатиме підготовку багатьох співвітчизників до освоєння своєї національної екзотики. Чи не правда, шановні читачі? 

Рідна екзотика

 

ДРУЖНЯ ПОРАДА

Діставатися Фрумушики-Нової або Вилкового з Одеси — три години автошляхами, які явно бажають бути кращими.

У зв’язку із цим радимо киянам і мешканцям інших країв, віддалених від цих двох куточків екзотики, сприймати їх не як «самоціль», а насамперед як приємний додаток до відвідання «перлини біля моря» чи до відпочинку на узбережних курортах.

Докладніше — на frumushika.com, www.pelican-danube-tour.com.ua


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


Туристична виставка UІTT

Welcome to Georgia! National Tourism Award

16-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Медицинский туризм

18-а міжнародна виставка-ярмарок «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.