Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 2 Живий світ Віч-на-віч з Африкою
Номер 2 від 28 березня 2012р.
Номер 2 від 28 березня 2012р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 VIP-клуб
Вояж-колекція
Камо грядеши?
Мистецтво гостинності
Україна чудес
Краєвиди душі
Профі-тур
Троянда вітрів
Машина часу
Мандрівничий ряд
Живий світ
Modus Vivendi
Життя як свято
Світ дитинства
Живий світ
Віч-на-віч з АфрикоюВерсія для друку
Автор: Марися ГОРОБЕЦЬ. Фото Мартіна НАННА.

Віч-на-віч з Африкою Мартін НАНН — британський журналіст і міжнародний фахівець у сфері суспільних комунікацій. Є керівником «White’s Consultants Limited», однієї з найдавніших і найповажніших компаній зі зв’язків із громадськістю в Україні. Спеціалізується на допомозі громадським організаціям нових незалежних держав щодо використання медіазасобів для висвітлення питань соціальної важливості для населення. Член Чартерного інституту зі зв’язків із громадськістю та Міжнародного товариства типографських дизайнерів у Лондоні, член та один із засновників Української асоціації паблик-рілейшнз, Британсько-Української торгової палати та Європейської бізнес-асоціації, перший голова Комітету зі зв’язків із громадськістю Європейської бізнес-асоціації, викладач практичних курсів щодо PR низки українських інститутів та університетів, член Консультативної ради при Президенті України з питань іноземних інвестицій у галузі формування міжнародного іміджу України.

 

Пан Мартін відомий як дійова особа на громадсько-політичній сцені. Менше його знають як затятого фотографа, пристрасно закоханого в Африку. В його архіві — десятки тисяч знімків, заради яких він готовий терпіти небезпеки і злигодні мандрівок.

 

— Пане Нанн, як часто ви показуєте свої роботи?

— Коли люди просять. Це не професійне заняття, а хобі, чи, скоріше, пристрасть. Взагалі в університеті я вивчав курс фотодизайну. Вперше відвідавши Африку, охоче скористався набутими знаннями.

 

— Коли саме це було?

— У 1976 році здійснив поїздку до Танзанії. Пам’ятаю, прийшов до місцевого готелю і перше, про що запитав — чи є у них їжа. Знаєте, там у деяких готелях харчування не передбачалось, а подекуди не пропонували навіть води.Віч-на-віч з Африкою

 

— Ви й закохалися в Африку «з першого погляду»?

— Африка — це взагалі неймовірне місце. Я б сказав, видовищне. Там завжди знайдеш щось цікаве. Свого часу я їздив по Африці у справах: лише джип, водій і я. Дивно, але тварин не було видно, вони ніби позникали. І ось раптом посеред дороги — маленька черепаха!..

У Африці все чудове, навіть сморід і шум. Там відсутня цивілізація. Дикі місця… Місця, куди можна втекти від усього. Там це ніби вийти до парку поспілкуватися з природою.

 

— І все ж у Африці ви мусите жити за її правилами…

— Авжеж. Торік в одному національному парку японський турист поплатився життям за свою надмірну допитливість.

У савані живуть дикі звірі, й про це варто пам’ятати. Їх не можна годувати і пестити по загривку. Проте цікавин для нас там задосить. Це абсолютно природній світ! Це складно пояснити, треба відчути самому.

 

— Ви подорожуєте спонтанно чи за певними маршрутами?

— Зараз усе відбувається організовано, навіть добре організовано. Ось нещодавно зробив знімки біля озера, де зібралося близько двох мільйонів фламінго та десь із мільйон пеліканів.

Збираючись до Африки, головне — знайти надійну туристичну компанію і водія-супроводжувача. Останнього найкраще обрати з племені масаїв. Ці хлопці завжди вам підкажуть, як поводитиметься певна тварина за тих чи інших обставин.

 

— Дорого подорожувати Африкою?

— Дорогувато. За два тижні я витрачаю близько 7 тисяч доларів, враховуючи квитки та харчування.

 

— Які сюжети любите найдужче?

— Особливе задоволення отримую від зйомки тварин у русі. Наприклад, рухи слона вухами можуть допомогти зрозуміти, чи засмучений він, чи щасливий, чи наляканий, чи готується до захисту… До речі, самиці слонів дуже агресивні, вони у будь-який момент готові захищати своє потомство. А коли перед вами шеститонний слон, який бачить у вас загрозу, ви у будь-якому разі програєте. З’ясувавши це, відразу реагуйте на ситуацію, спираючись на досвід і поради рейнджера. Якщо порушуєте правила, нема кого звинувачувати і нема звідки чекати порятунку. І взагалі, вирушаючи до Африки, дізнайтеся побільше про місця, які маєте відвідати.

 

Віч-на-віч з Африкою — А найближчим часом збираєтеся туди знову?

— Так, до парку в Кенії. Незважаючи на нинішню пору року, там є що подивитися. Наприклад, узимку там відбувається парування бегемотів, тож можна поспостерігати запеклі бої самців. Цього також дуже чекають крокодили, бо переможений найчастіше стає їхньою здобиччю.

 

— Виходить, за інтимним життям тварин теж стежать папарацці!

— Так. Одного разу, фотографуючи леопарда з авто, я майже його торкнувся. Це безпечно, якщо у вас немає із собою їжі, запах якої пробудить у нього апетит.

 

— З якої відстані ви зазвичай робите знімки?

— Іноді здалеку, іноді — упритул до хижака. Навіть був випадок, коли лев облизав мої пальці. Я швидко втік звідти на авто! При одному погляді на лева відразу розумієш, голодний він чи ні.

 

— З голодним звіром усе зрозуміло. А коли він ситий — як тоді з ним, комфортно?

— Комфортно. Бо закон савани такий: ви — або їжа, або загроза. Коли не те й не те, тоді тваринам абсолютно байдуже до вас.

 

— А хто найбільше полюбляє позувати?

— Мавпи. Є фото, де вони дуже близько. Коли ви не становите для них загрози, вас сприймають як цікавий предмет гри чи дослідження.

Деякі тварини неймовірно розумні. Колись я близько двох годин «спілкувався» з одним шимпанзе. Він повторював не лише мої рухи, а й жести та міміку. Я говорив із ним м’яко та ніжно. Контакт із тваринами можна налагодити, лише повністю розслабившись. Адже їм теж має бути комфортно поруч із вами.

Якщо хочеш відзняти гарний кадр, необхідно мати терпіння. Часом заради цього доводиться вивчати ритм життя тварини.

 

Віч-на-віч з Африкою — Чи спостерігали ви в Африці міграцію тварин?

— Це фантастичне, величне видовище, яке викликає неймовірну суміш почуттів! Уявіть собі, під час відомих міграцій із Танзанії до Кенії у липні — серпні, пересувається близько 700 тисяч тварин, п’ята частина з яких гине на цьому шляху. Виживають найдужчі — це природний відбір. Поранені часто стають харчем для наступної групи мігрантів.

 

— І ви теж, як хижак, переслідували стада?

— Як мисливець. Гонитва тривала зо три тижні.

В Африці дуже небезпечно, але там не можна просто взяти і вбити навіть отруйну комаху, адже все взаємопов’язано. Наприклад, великі павуки їдять скорпіонів, тому, вбиваючи павука, можете отримати проблеми зі скорпіонами…

 

— І скільки маєте «трофеїв» за період міграції?

— Три-п’ять тисяч знімків. І так двічі на рік.

 

— Скільки видів тварин ви «добули»?

— Десятків шість-сім. У моїй колекції найбільше левів.

 

— Яким кадром пишаєтеся найдужче?

— Напевно, тим, що з левицею та її малюками. Хоча всі знімки для мене улюблені.

 

— Які творчі мрії плекаєте?

— Вірю, що кожна тварина має індивідуальність. Тому хочу зняти всіх звірів Африки, аби видати альбом і показати в ньому хто є хто. Та й узагалі, маю що розповісти про Африку — і про тварин, і про людські племена.

Планую знову поїхати до Танзанії, де зніматиму крокодилів. Хочу відвідати Індію — фотографуватиму там тигрів. Цікавлюся слонами Шрі-Ланки. Мрію відзняти ігуан…

 

Віч-на-віч з Африкою — Чи асоціюєте ви себе з якоюсь твариною?

— У наступному житті хотів би бути тигром. На мою думку, це найгарніша істота на планеті. Але я ніколи не бачив її у дикій природі.

 

— На вашу думку, яка найнебезпечніша тварина в Африці?

— Не леви, не гієни, не слони… Уявіть собі, це бегемоти. На річці вони неодмінно підуть на вас в атаку.

 

— А ви колись убивали тварину?

— Ніколи. Багато європейців та американців їздять до Африки лише заради полювання. Мені ніколи не зрозуміти, як можна взяти зброю і позбавити когось життя. У Танзанії слоняче полювання коштує 75 тисяч доларів за один-єдиний постріл — байдуже, влучний чи ні. Отак і зникає популяція слонів. Тож перш ніж стріляти, згадайте, хто ви є, і подумайте, ким станете після пострілу.

 


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.