Міжнародний туризм. Журнал про мандрівки та відпочинок детальний пошук

На головнуНаписати листа

Редакція Новини Архів Передплата Реклама Фотобанк
Міжнародний туризм Номер 4 Вояж-колекція Чари Тунісу
Номер 4 від 05 вересня 2005р.
Номер 4 від 05 вересня 2005р.
Welcome to Ukraine
В наступному номері

В номері 5'2018

ЧАРИ ДОМІНІКАНИ

ЦЮРИХ & БАЗЕЛЬ
Зроблено у Швейцарії

МАРОККО
Арабески пустелі

АВСТРАЛІЯ
У сумці революції

КУБА
Екзоти & Раритети

ЛУЦЬК
Ніч у замку

АВСТРІЯ

АВСТРАЛІЯ

НЕПАЛ

АНГЛІЯ

ФРАНЦІЯ

ШВЕЙЦАРІЯ

ІТАЛІЯ

ЄГИПЕТ

УКРАЇНА

 

 

 

 



VIP-клуб
Вояж-колекція
Краєвиди душі
Профі-тур
Троянда вітрів
Машина часу
Цвіт по світу
Від свята до свята
Тур-новини
Модні екскурси
Вояж-колекція
Чари ТунісуВерсія для друку
Автор: Іван Дудкін

Побувати в Африці мріють, напевно, всі. В уяві багатьох іще з дитинства з легкої руки Корнія Чу-ковського склався стереотип, що це така собі казкова місцинка, де по берегах чарівної річечки Лімпопо бігають жирафики, слоники, левики та бегемотики. Нагадую: Африка — гігантський, другий за розмірами після Євразії, материк, на просторах якого знаходиться понад півсотні країн. І майже кожна не схожа на сусідню не лише своєю історією, культурою та ментальністю населення, а навіть природою та кліматом. Усі вони варті уваги туристичного люду. І все ж, на мій погляд, Туніс — одна із найцікавіших і найчарівніших країн континенту.

Чари Тунісу Я багато мандрував по Африці. Бував у Єгипті, Сенегалі, Танзанії, на Сейшелах, Маврикії, островах Зеленого мису, майже чотири роки як науковець-геофізик блукав саваною та горами Гвінеї. Не з чуток знаю, що таке божевільна вологість джунглів, мусонні зливи, малярійні комарі, змії-п'ятихвилинки (не застосуєш протиотрути — через п'ять хвилин ти небіжчик), на власній шкурі спізнав гнів темпераментних місцевих жіночок, котрим не сподобалась увага мого об'єктиву. В деяких країнах континенту фотозйомка взагалі заборонена... Зрозуміло, що в Африці безліч приємних, цікавих, комфортних, красивих, смачних і захопливих речей, але є й щойно зазначене.

Отож коли туристична компанія «Оnе 2 Gо» з Тунісу запросила мене відвідати цю країну, я завагався. Втім, подумавши, прийняв запрошення. І безмежно радий цьому! Туніс подарував такий каскад приємних вражень, про можливість якого я й не підозрював. І привіз я звідти сотні прекрасних фото: морські, пустельні та гірські краєвиди, портрети бедуїнів, городянок і навіть державних діячів. Відчув рідкісну гостинність і дружелюбність простих тунісців. Що ж до протиотрут і засобів безпеки... Вони не знадобилися.

Туніс із його 1300-кілометровим узбережжям — один з найпрестижніших курортних відрізків Середземномор'я. Щороку його відвідують понад 5 мільйонів туристів з усієї планети. Крім прекрасних пляжів і теплого блакитного моря, їх ваблять класний сервіс, традиційна арабська гостинність, унікальні історичні пам'ятки, буяння квітів, велике розмаїття тропічних фруктів, оригінальна кухня і, звичайно, екзот світового значення — пустеля Сахара з її райськими оазами. Кожне місто в Тунісі має своє неповторне обличчя і властиву тільки йому ауру. Чари Тунісу

Столиця Тунісу — Туніс. Деякі мандрівники відносять це місто до найкрасивіших у Північній Африці. В ньому є футуристичні будівлі зі скла й бетону, супермо-дерні автостради, шикарні готелі, чарівні вілли, фешенебельні ресторани, розкішні пляжі, поважний університет, багатющий зоопарк, велелюдні стадіони... І поруч із цією сучасною пишнотою красуються середньовічні будівлі. Особливо багато їх у центральній частині міста — Медині, звідки «єсть пішла земля Туніська» у VIII столітті до н. є. Тут, у Старому місті з його славетною та прекрасною Великою мечеттю Зитуна, з вузькими і заплутаними вуличками, потрапляєш у строкатий світ східних базарів, від одного споглядання яких перехоплює подих. І все ж, мабуть, найкоштовніші туристичні перлини міста Туніс — то славнозвісний архітектурний музей Бардо та залишки могутнього Карфагену в околицях столиці. Па-лац-музей із його унікальною колекцією римських мозаїк — без сумніву, один із найбагатших у світі. А історико-архітек-турний комплекс пунічної епохи — Карфаген — то пам'ятка планетарного масштабу. До її теми наш журнал звертався не раз, тому зазначу лише: руїни величного міста такі цікаві й романтичні, що вражень вам вистачить на все життя.

Сіді-бу-Саїд. Це малесеньке і старовинне містечко, яке примостилося біля підніжжя скелі й вивищується над затокою, вражає своєю красою. Його часто величають «перлиною Тунісу». Особливого шарму надають йому біло-голубі фасади будинків, безліч зелені та квітів. Це місто художників, поетів і закоханих. Я ніде й ніколи не бачив такої великої кількості людей із мольбертами, як тут. Дуже рекомендую відвідати майже завжди відкрите кафе «Натт» («Gafe de Nattes»), замовити чашку суто туніського м'ятного чаю і помилуватися надзвичайно гарною морською панорамою.

Хаммамет. Колишнє рибальське селище, засноване понад п'ять століть тому, нині відоме на весь світ як один із найкращих середземноморських курортів. «Оселею краси, сонця та меланхолії» назвав його МішельТурньє. У Хаммаметі відпочивали Гюстав Флобер, Гі де Мопассан, Оскар Вайльд, Франсуаза Саган, Вінстон Черчілль, Софі Лорен, Андрій Вознесенський... Медина Хаммамета, збудована 1100 років тому, — незаперечна історична цінність і туристична цікавина. Серед інших вартих уваги місць — романтична набережна та неймовірної краси будинок Георга Себастьяна, в парку біля якого відбуваються відомі міжнародні фестивалі та вечірні вистави. А ще це місто — один із головних світових центрів таласотера-пії (лікування морем).

Сус вважається давнішим за сам Карфаген і славиться чудовими пляжами, дуже колоритною центральною частиною та багатьма історичними пам'ятками. Це популярний морський курорт і центр міжнародного туризму. Він пропонує багато дискотек, казино, зручну гавань для яхт, поле для гольфу та шикарний набір готелів на всі смаки й статки. Тутешні помешкання мають типово арабську архітектурну естетику й при цьому приваблюють найсучаснішим дизайном та комфортом.

Ель-Джем відомий насамперед своїм Колізеєм (249 рік). Цей грандіозний амфітеатр на ЗО тисяч місць — один із найбільших у світі й, безперечно, найдовер-шеніший зі збережених до нашого часу давньоримських пам'яток. Щороку з липня по серпень тут проходять концерти і фестивалі класичної музики.

Кайруан. За 60 кілометрів од узбережжя на гостей чекає колишня столиця Східного Магрибу, а нині — перше за значенням святе місто на території давньої арабської держави. Його велика мечеть із мармуровими колонами, звезеними із навколишніх давньоримських міст, — то один із найвідоміших шедеврів ісламської архітектури та важливий центр паломництва для мусульман. Араби вірять, що хадж у Мекку можна замінити семиразовим відвіданням Кайруана. Світову славу місту принесло й високе мистецтво килимарства. А ще тут варто оглянути грандіозне кладовище Аглабідів (представників емірської династії) — йому понад 1100 років. Кожен камінь тут дихає величчю та давниною.

Бізерта. За годину їзди від столиці на північ знаходиться цей великий морський порт. В околицях міста розкинулися пишні ліси, прекрасні озера, піщані та скельні береги. Мандрівників вабить погаслий вулкан і найпівнічніша точка Африки мис Бон, відділений від острова Сицилія якимись 120 кілометрами. Гірські та морські краєвиди навколо Бізерти вражають буянням соковитої зелені. Важко уявити, що лише за 500 кілометрів од такої природної розкоші знаходиться пекуча й безживна пустеля.

Чари ТунісуНехай вибачить мені читач за цей вимушений «пунктир», у прогалинах якого залишилося ще багато колоритних і гарних міст. Сподіваюся, зацікавлені при нагоді заповнять їх для себе і допоможуть зробити те саме нам. Сполучення між містами Тунісу відлагоджене, дорога — не втомлива, а чари в них такі сильні, що не відпускають мандрівника через роки й роки...


Адреса редакції:
вул. Кловський узвіз, 15, Київ, 01021
Тел./факс: 254-5190/93, 288-9625
Всі зауваження та питання просимо надсилати за електронною адресою intour.magazin@gmail.com

Всі права захищені. Міжнародний туризм, 2005.

Копіювання та передрук інформації з сайту дозволено тільки з письмової згоди Редакції.

Думка авторів публікацій не завжди відповідає думці редакції.

Відповідальність за достовірність фактів, власних назв та імен, інших відомостей несуть автори.


UITT - туристична виставка «Україна - Подорожі та Туризм»

Welcome to Georgia! National Tourism Award

AITF - 18-я Азербайджанская Международная Выставка «Туризм и Путешествия»

Healthcare Travel Expo

Міжнародна виставка «ТурЕКСПО»

МАНСАНА:: Туристична агенція. Відпочинок на морі. Екзотичний відпочинок. Екскурсійні тури. Гірськолижні тури.